Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Så langt jeg kan lese fra Kotaku skulle det være "Manor Lords-utgiveren har lagt ned forbud mot generativ KI-kunst". Gen-AI er vanskelig å komme unna, men det er en stor forskjell på en utvikler som bruker f.eks Copilot for autocomplete av typisk boiler-plate kode og bruken av av f.eks bakgrunnsbilder, lydfiler osv laget av AI.
  3. Håper Iran greier dette uten at USA kjem inn. Unødvendig innblanding har ikkje noko for seg. Men skjønner Israel viss di forventer at prestestyret sender nokre raketter mot Israel før di tek første fly til Putin. Håper og at Israel da holder seg til å bare skyte ned det som kommer og heller avvente før di gjere noko meir.
  4. 🤣 Propaganda 2025: Kremlin is shifting the focus from the US to Europe Hva sier kreml-propagandaen igjen?
  5. Skulle vært interessant å vite tallene for dødsulykker (~100 i år nå i disse tider) men trukket fra alle tilfeller hvor bilen kjørte godt over dagens tillatte hastighet alle tilfeller hvor bilen kjørte ved eller under den foreslåtte nye topphastighet alle selvdrap-tilfeller (om de ikke også faller under pkt 1 - noe jeg antar de gjør) rus o.l. Det da resterende antall trafikkdrepte burde brukes i bedømningen - tipper tallet ville krympe sterkt.
  6. Ja, men så er jo ev6 en mer avansert bil med en nyere og mer kompleks arkitektur enn id4. Man kan ikke sammenligne epler og pærer.
  7. Nei enig i det. en jeg ihvertfall, ville vært mer betalingsvillig for noe fra KIA og Hyundai enn fra VW-konsernet. Synes det er så mye småirritasjoner med VW-produktene, og du kan fort spekke den godt opp i pris, og da blir kanskje tilsvarende KIA/Hyundai-varianter der det meste er inkludert, ikke fullt så overpriset. Men ja, det vises og i salgstallene. De burde solgt langt bedre. Men i Norge så er vi tildels flokkdyr, og velger det mengdene velger, for vi skal jo ikke skille oss ut...
  8. Bremselengda har ikkje veldig stor betydning for dødsulykkene. Svært mange av front mot front kollisjonane skjer plutseleg utan at det er særleg med tid til nedbremsing, tilsvarande med utforkøyringar i svingar som typisk skuldast at bilen plutseleg mister veggrepet. Bremselengde har likevel stor betydning i forhold til å køyre på ting i vegbana, der rask nedbremsing kan hindre samanstøtet eller i det minste avgrense skadeomfanget. Dei viktigaste sikkerheitstiltaka som kan tale for høgare fartsgrenser er meir trafikksikre bilar, med teknologi som beltestrammarar som i forkant av kollisjonen strammar inn beltet slik at kroppen blir trykt bakover i setet, før beltet gradvis slepper taket slik at kroppen får bevege seg framover medan beltet held delvis igjen før airbaggen tek over med siste dempinga. Denne mjuke deakselereringa av kroppen er også gunstig for indre organ som då får nokre titals centimeter på å deakselerere i staden for at det blir full bråstopp.
  9. Syns det oppstår ein systemsvikt i påstanden om at Trump hjelper Russland. Ser meir ut som at Trump hjelper Trump og deretter hjelper USA. Russland taper stadig vekk meir på alt som skjer rundt om i verden og noko av dette negative som skjer står USA og dermed Trump bak. Ser og ut for at mange venstrevridde sliter med akkurat den koblinga og velger forsatt å rope nazi, hitler, ss osv for å fortelle seg sjølv at Trump er den store stygge ulven i fortellinga. Tipper den fortellinga er godt hjulpe av kreml-propaganda og surmulende demokrater som ikkje takler at Trump går hardt ut mot den illegale innvandringa demokratane slapp laus på USA.
  10. Greit å lenke til hvor du henter informasjonen din fra. Om det er denne artikkelen, så har Schreier gått ut mot innholdet i den.
  11. bzzlink

    Elbil-tråden

    Kia ev6 legger seg tildels ganske mye over id4 i pris, det tror jeg ikke de har kred nok til å gjøre. Noe som også synes i salgstallene
  12. Vi kan, og bør, jobbe for å få begge tallene så langt ned som vi kan (så lenge tiltakene er innen for rimelighetens grenser). Vi blir aldri kvitt selvmord og vi blir aldri kvitt trafikkdrepte, MEN dersom vi bruker det argumentet som en hvile pute og bare akseptere 1000+ selvmord og 1000+ trafikkdrepte, så bommer vi grovt. Teknologien tar oss nok i begge retninger samtidig. Ta for eksempel alle skjermfunksjoner og integrerte musikk/app/telefon ting. Det gjør oss til mindre oppmerksomme sjåfører. Alle varsler og sensorer nye biler har hjelper oss til å oppdage ting tidlig, som gjør oss bedre. Når vi blir vant til og "avhengig av" at bilen redder oss inn i mange tilfeller, så kan det igjen gjøre oss til dårligere sjåfører (siden vi sjeldnere må handle) men det avverger også mange situasjoner som kunne endt katastrofalt. Bilene forandrer seg, vi forandrer oss og regelverket/tiltakene bør også forandre seg ved behov. Det er jeg ikke kjent med, men er det sånn at prisene for å forsikre er høyere om du er en farlig sjåfør? Det kjenner jeg umiddelbart at jeg ikke liker. Det fordrer jo også at forsikringen følger sjåfør og ikke kjøretøy. Men om det er en ren feedback til sjåføren for egentrening, så er det fint. Problemet er at det ikke nødvendigvis er idioten som blir drept i trafikken. Det kan like gjerne være den han krasjer med, som dør. ffffffffffff
  13. Vann kommer inn en plass, så kan man legge vannrør i betonggulv eller under gulvet fra inntak til andre rom. Dersom disse rørene ikke er korrekt isolert fryser de. Se for deg et rør som ligger på yttersiden av isolasjonen i veggen, eller under isolasjonen i gulvet. Da kan det fryse selv om det varmes opp inne, og det er noe huseier må fikse.
  14. Tror ikke de er så dyr mot konkurrentene i andre land, så tipper det er importøren som er for grisk...!
  15. Hvor har jeg påstått at det fryser før vannet kommer inn i huset? Jeg skriver jo at jeg mistenker at det fryser i rørene som går under huset. Hovedvann har jo ikke fryst ellers hadde jeg ikke hatt vann i det hele tatt. Kjøkken er helt fri for vann, Dusj er helt fri for vann, Toalett og vask på bad har jeg kaldt vann, men ingen varmtvann. Hadde jeg ikke hatt vannet å renne i vasken på bad hadde jeg antageligvis vært helt fri for vann.
  16. bzzlink

    Elbil-tråden

    Skjønner ikke hvorfor KIA go tildels Hyundai er så dyre. Er det like mye hermetiske brukte truser i vending machinesene i Korea som det er i japan? Sånn at de løper rundt i en villfarelse om at folk er villige til å betale BMW priser for bilene dems?
  17. Helt enig, om prisen blir så lav som det kan lese ut av artikkelen (tviler litt, tror forhandler/importør er for grisk), så vil nok den være veldig populær blant folk som er single eller par uten barn. Større bagasjerom enn de aller minste, dette burde være greit for de fleste utenom storfamilier og de som pakker mye med seg.
  18. Trenger ikke være Musk-hater. Denne ser ut til å være en fin og ikke minst praktisk bybil, som og kan duge på langturer/campingturer. V2L/V2G mangler foreløpig Tesla-bilene, samme med HUD som jeg tipper man kan få på disse. Og så må man jo opp på TMY for å få like praktisk med stor åpning bake. Prøvde å se, men fikk det ikke opp da jeg sjekket den. Så liten prisforskjell på LR 2WD og 4WD, så er jo dum om man velger 2WD, hadde prisforskjellen vært større, hadde 2WD fungert godt ok for mange.
  19. Ja, all den tid jeg ikke finner noe info om panelet, så er det naturlig å anta at det ikke er noe nytt og kult (les: bedre enn OLED), men tvert i mot at det blir et steg ned. Slik sett virker det litt som er skjermen er mer myntet på kontorbruk, men de 240 hertzene sier jo noe annet.
  20. I utgangspunktet bør dette holde. Kan det være treg systemdisk som trekker ned ytelsen?
  21. Bosetterne nekter palestinerne å bruke vannressurser. Her er det viktig å huske på at bosetterne har invadert Vestbredden, de er inntrengere.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...