Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Problemet er vel ikke at de kom ut med saken men vinklingen på det de skrev. Møjligt att jag har missat det men sønnen har vel ikke varit speciellt mye i media eller ens personligen blivit anklagad før noe? Mona Juul og Terje Rød-Larsen har blivit anklagade før alvarliga ting som det verkar finnas bra bevis/indisier før utan at vad jag fått med mig ens har kommenterat saken speciellt mye om ens noe. Lite trøtt på offentliga personer som rättmessigt blir anklagade för ting som sen skyller på media når de skriver om saken.
  3. Noe som potensielt kan stemme fram ennå galere folk og føre til reaksjoner som ennå mer folkelig boikott fra Europa. Ellers så mener jeg du er inne på noe. Europa bør bli flinkere til å kommunisere ut vårt perspektiv. F.eks hvordan USAs såkalte bnp-bidrag i NATO er like oppblåst som presidenten. Fram til for få år siden har Europa bidratt like mye (i % av BNP) til NATO som USA har gjort. Nå ligger Europa vesentlig høyere og i noen tilfeller opp mot 3 ganger høyere enn USA. Når vi justerer USAs tall ned til virkeligheten.
  4. han er (var) visst tvilling det sies at tvillinger har et slags usynlig bånd som knytter dem mye sterkere enn "vanlige" søsken. Jeg aner ikke om det bare er overtro eller noe i det. Men må si jeg er litt bekymret for søsteren. Håper jeg tar feil.
  5. Vi vet alle hvor stor selvbeherskelse mediene har vist i denne saken, dette ville garantert kommet ut uansett. Ved å gå ut med dette før den delen av media med minst selvbeherskelse kom på banen, har Elden gjort sorgen *litt* lettere å bære for foreldrene. Det har lite med kynisme å gjøre og mer med at Eldens jobb er å ta vare på sin klients interesser.
  6. Hadde du vært litt flinkere med llm så hadde du spurt på eksempler på konkurransevridende i EU. Bare en tanke
  7. det får vi nok aldri vite, dvs. han har f.eks. ikke tålmodighet å se om sjøblokaden vil få iranerne å komme krypende til forhandlingsbordet, for nå vurderer han visstnok å starte bombingen igjen. osv. noe virker vel tilslutt, men "hvilket verktøy" det var som fikset jobben kan bli uklart.
  8. Om 18 dager skal Norges befolkning feire 17 Mai vår selvstendighet NOT jeg skal ikke feire 17 Mai ☺️
  9. Kanskje du faktisk bør lese Wikipedia siden du linker til : Det har flere betydninger. Og av den grunn - og langt flere grunner - blir det nok svært vanskelig å få han dømt.
  10. Med tanke på at de som lager AI ofte er programmerere, skal vi ikke være overrasket om det er i nettopp programmering vi vil se størst effekt av AI
  11. Det finnes en generasjon som har vokst opp med YouTube og TikTok som ikke har noe forhold til sånt rett og slett. Og det er ikke nødvendigvis deres feil - men også(eller heller) medienes feil for å ikke følge med i tiden.
  12. Tenk på alle de uskyldige russerne som mister jobben 😭
  13. I dag
  14. Opplevde noe av det samme på android en gang. Dersom Nokia telefonen gikk helt tom for strøm og jeg forsøkte lade med Samsung-kabel ville den ikke. Dersom det var litt strøm igjen så funket det fint. Måtte altså ty til orginal Nokia ladekabel dersom jeg var så uheldig og gå helt tom for strøm.
  15. Tar patent på motorsykkel uten motor
  16. Duriello

    Elbil-tråden

    Derfor det var litt morsomt at elbil24 postet den idag. 👍😃
  17. I strømmarkedet kan man sjalte og valte som man vil, med strømstøtte og egne soner, salg som er rettet mot bedrifter i utlandet med egne priser osv. På dette markedet ser det altså ut til å være helt egne regler, så hvorfor i all verden kan vi ikke ha det på diesel?!
  18. https://en.wikipedia.org/wiki/86_(term) Så ikke noe om å drepe folk. Ganske svakt av NRK at det er den eneste tolkningen de gjengir. Jeg trodde først at de faktisk kunne ha noe på ham, men så gjorde jeg jobben NRK burde gjort og så viser det seg at det bare løgn fra Trump & co, som vanlig. Trunp påstod tom. at det brukes i alle mafiafilmer. Lykke til med å finne en der de gjør det.
  19. Flust av biler som har ladeporten plassert slik at man på Tesla SuC V2 og V3, mens på V4 er det ingen slik utfordring. Dog er nok problemet størst ved hjemmelading og veldig trang garasje, og der er jeg helt enig i at venstre bak er den optimale plasseringen, siden man uansett må ha plass nok til å åpne førerdøren! Lite å spare der, når du etterhvert må kreve tilbakelevering av forhandler/leverandør pga slike problemer med fukt og akselerasjon! Det er faktisk ikke så veldig stort problem, for man må uansett inn førerdøren når man skal parkere eller dra igjen. Men ser selvsagt at man ønsker seg minst mulig oppholdstid mellom bilen og øvrig trafikk. Er stort sett på Tesla V2 og V3-ladere der kabelen er så kort at dette blir et problem, som jeg nevner i svare til den første jeg siterte i dette innlegget. Men plassering av ladeport i forhold til parkering i veldig trang garasje, er et problem flere vil kunne komme borti, så derfor er det eneste fornuftige plasseringen av ladeporten. Og hva som en enkelt bruker ikke kommer ut for, fordi man ikke har slik trang garasje eller parkeringsplass, bør ikke styre valget når det tross alt er flere som vil oppleve problemer med dette, for eksempel alle naboene jeg hadde i et boretslag jeg bodde i før. Der var det 5-6 hus med opp til fire leiligheter i rekke per hus, og ALLE hadde så trang garasje, at de ville fått problemer om de skulle montert ladere på sin plass.
  20. Du sa «dere» som om det var noe alle amerikanere valgte det og du vil straffe alle
  21. Det er vel bare ett bilmerke som kan finne på å sette bilen i revers om den tror det er det du vil. Heldigvis
  22. En normal tolkning er at de betyr "Avsett Trump".
  23. Både raffineriet i Perm og Pumpestasjonen brenner veldig godt nå etter nattens angrep! Jeg målte avstanden mellom dem til ca 90 km: Ca. 1.500 km til Perm fra Ukraina: Pumpestasjonen i dag: RDT_20260430_183821.mp4 Raffineriet i dag: RDT_20260430_183946.mp4 Jeg er veldig spent på i morgen og dagene fremover! Det er store viktige mål som blir slått ut hver dag nå! Spektakulære syn som det nok er vanskelig å dekke over i media. Alle kan jo se hva som skjer her med egne øyne - på kilometers avstander! Det påvirker vanlige folk og russisk økonomi hardt! Putin har som vanlig trukket seg unna media og vil ikke forbindes med disse svært pinlige affærene 😄
  24. Spaghetti og kjøttsaus.
  25. Alle frekvensomformere veit rotasjonsretninga til motoren. Ellers hadde ikkje det vore et salgbart produkt. Om bilen brått begynte å bevege seg bakover når du setter den i drive og trykker inn gasspedalen hadde det vore en feil som hadde gjort bilen ubrukelig. Så det er total avsporing fra di side.
  26. Reklamasjon: 5 år, innhold Garanti på iPhone: ? år, innhold: ? Butikker som selger noe må stå inne for kvaliteten og ta konsekvensene hvis de selger noe med iboende feil, mangler og svakheter etter forbrukerkjøpsloven. Hvis de ikke stilles til ansvar så undergraver man de lovmessige rettighetene vi har.
  27. For nysgjerrighetens skyld. Hva betyr disse tallene? Sett at de ikke betyr at han vil at Trump skal bli drept.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...