Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Kveite er den beste maten som finnes, litt misunnelig 😇
  3. Filmen Citizen Vigilante har fått en viss oppmerksomhet på Instagram. Noen som har sett den?
  4. Sånn er det å jobbe i et statlig foretak. Ingen får sparken, alle blir forfremmet og får bonus. Jobb suksessfullt mislykket.
  5. Det sitter personer der som NEDPRIORITERER jernbanedrift og prioriterer OPP eiendomsutvkling...Riksrevisjonen påpeker det...plan og bygningsetaten i Oslo påpeker det...Men staten som eier sitter på r..va og følger med............ PÅ HVA!! At gresset gror og slår ut sporvekslere?? Bane Nor har mistet kontakten med sine oppgaver!!!
  6. Dette må stenges ned med øyeblikkelig virkning.
  7. Vi trenger et grundig oppvask - spørsmålet er, hvor? Hos politikere som detaljstyre uten oversikt, hos økonomene som ikke bryr seg om marginer, eller hos direktører som ikke klare å fullføre sine oppdragene? Under enhver omstendighet er det uakseptert. Jernbane må fungere, da det ikke finnes alternativer.
  8. Du forstår åpenbart ikke hvordan ekte saker brukes til å legitimere de falske. Og at selv ekte saker kan vris på og ordlegges annerledes for å skape de narrativ som Kreml ønsker. Eller utelate ting som er ufordelaktig for de. Russia Today ER en drittkilde. Det er IKKE for mye å kreve at folk buker skikkelige kilder!
  9. Det er mange ledere tilknyttet jernbanen så vidt jeg har forstått....og de driver med alt annet enn jernbane mange av dem også... HVA SØREN ER DET BANE NOR JOBBER MED???
  10. Her er siste Rom inn i huset. Håper å få første utgaven, men uansett dette er Havana Club cask Strenght 45% Iconica Selección de Maestros.
  11. Hvorfor skal det være leserens oppgave å sjekke den som postet sine kilder? Når man poster linker her i tråden har man et visst ansvar for at man leverer kvalitet. Når noen slenger ut russiske nyheter helt ukritisk og uten forbehold, så blir den personen til en russisk megafon. Hva ann de ønsker å formidle fra Kreml. 1 post har kanskje 50-100 lesere. Da mener jeg det er mye lettere at den som poster tar ansvaret for å sjekke kilden og spare de 50-100 fra å måtte gjøre samme jobb 50-100 ganger. Det er ekstrem latskap som skaper mye merarbeid. Dette er egentlig veldig enkelt: Den som poster må bruke troverdige kilder og spare et stort antall lesere fra å gjøre hans jobb. Hvis alle følger dette så dør drittkildene ut. Hvis alle gjør som @flamethower1234 så går drittkildenes propaganda viralt og gjør mye kognitiv skade.
  12. Han definerer woke som en religion -- ikke figurativt, men bokstavelig talt, altså radikalt annerledes enn definisjonen i ordboken. Medlemmene av religionen er folk som tror White Privilege må tas hensyn til, at barn må lære om begrepet tidlig, og inkluderer folk som mener at reperasjoner ovenfor fargede er nødvendig. Han beskriver en religion som kansellerer folk som er uenige med dem. Han kritiserer i det store og hele egentlig en veldig liten del av folk som er konsentrert i sosiale studier, og folk i sosiale medier som antagelig hører på dem -- og folk han mener tilhører gruppen. Han gir svært få eksempler, foruten anekdoter, og er svært generell -- men gir tre elementer som ligger til grunn som bibel for holdningene han kritiserer: There is what we could think of as a triple-testament tome, consisting of Ta-Nehisi Coates’s Between the World and Me, Robin DiAngelo’s White Fragility, and Ibram Kendi’s How to Be an Antiracist. A box set of the three would take its place on coffee tables and mantelpieces nationwide Jeg ser fremdeles overhode ikke relevansen til denne tråden, da hans definisjon er en femte eller sjette unike definisjon i tråden, som heller ikke faktisk brukes i kritikken av underholdningsmedier.
  13. Er det ikke slik Norge stadig "skaper" arbeidsplasser da? Blåse opp offentlige institusjoner, gi de mandater til sideprosjekter, altfor mye penger og samtidig totalpulverisering av ansvar. Fiasko ender somregel med ny stilling og samme lønn.
  14. At Bauhaus legger ned.
  15. Det er ein dokumentar på NRK om Elon Musk, den kan vere grei å sjå for dei som jublar for alle mulige former for bilar som kan drepe folk på egenhånd og då særleg Tesla som tviholde på kamera som einaste teknologi. Eg er ikkje prinsippielt i mot teknologien, men utviklinga går for raskt - pressa fram av investorar med økonomiske motiv og ikkje fokus på sikkerhet. Det er en dårleg kombinasjon. Det er heller ingen felles standard for bil-bil kommunikasjon som burde vere eit minimum for at bilar skal kunne utveksle informasjon.
  16. Kveite, poteter og saus. Kveita ble tatt på stang for noen få timer siden. De fine stykkene blir fryst, mens hodet får bli dagens middag. Det fikk akkurat plass i den store kasserollen. Nå ligger den og kikker opp på meg. Alt annet er klart så nå hadde jeg fem minutter pause før servering.
  17. Velkomment til Norge!! https://www.nrk.no/stor-oslo/entreprenorer-som-vedlikeholder-jernbanen-permitterer-ansatte-1.17995672
  18. Da han min passert 400 ladinger og visstnok fått redusert kapasitet. Hvor mye vet jeg ikke ennå, vil vise seg. Hva anbefaler dere. Tenker å bruke den litt ennå men bør nok se meg om etter ny snart.
  19. Endret tittel til noe mer beskrivende og noe off-topic fjernet.
  20. Jeg tenker det åpner for å speile hybride angrep tilbake direkte uten å involvere Ukraina. Et øye for et øye og kommunisere helt tydelig i etterkant hva det speilet.
  21. Hva tenker du egentlig karakteriserer de ulike streamingtjenestene?
  22. Bruker brokkoli og gulrøtter innimellom, men rødbeter får fanden ha i fred. 😄
  23. Og de er det helt greit at noen som ikke er skikket til å kjøre selv setter seg i uten en sjåfør til stede. De er SAE level 2. At bilen tar ansvar for kjøringen er i definisjonen av sae level 3 og opp. (at SAE level 3 er temmelig ubrukelig og de fleste er i ferd med å droppe dette som konsept blir en litt annen diskusjon). Det at du ikke kan ta oppmerksomhet fra kjøringen følger av at du som sjåfør må hele tiden holde kontroll på bilen fordi du har ansvar for alt bilen gjør. Det betyr også at kompetansekravet forblir det samme. Utover det så tenker jeg at hadde de vært teknisk kapable til å levere SAE level 3 så hadde de gjort det. De sitter neppe der og holder igjen om det hadde hatt kapabiliteten.
  24. Takker! 🙂
  25. sto opp klokka 08:00 i dag tidlig oda kom med varer da.
  26. 10-12 år for busselskaper med seriøs gjennomstrekking av sitt materiell, men standardiserte bussflåter kunne skiftes ut etter så lite som fem år da det er et enormt bruktbussmarked over hele verden, for da man hadde mange busselskaper her i Norge var bruktbuss ikke uvanlig da "nye" buss kjøpt av de større videreselgeres innenfor det interne markedet - på den måten kunne man ha skikkelige gamle busskjøretøyer, meget mange er bevart som veteranbuss og ombygde buss. Så kom anbudskonkurranseordningen i midten av 1990-årene. På rekordtid ble det bare en håndfull busselskaper med tusener av busskjøretøyer som er så standardisert, at en meget rask innfasing- og utfasingshastighet blir mulig. Dermed kom meget mange "nye" buss ut til andre land, for visse busselskaper kunne uheldige anskaffelsesordrer snus til profitt som hvis bussene simpelt ikke virker som planlagt. Dessuten hadde miljøkrav og fornyet spesifikasjonskrav fulgt til at eldre buss måtte erstattes, uansett om det er med bensin, diesel, gass, elektrisitet. Innfasingen av elbuss som er nærmest obligatorisk, har da fulgt til at fleste eldre bussflåtene skiftes ut med unntak av reserveflåter som forbli værende. I region med krevende vegprofil er fossildrevne buss for regional og bynær trafikk nødvendig selv om bybuss stort sett består av elbusser.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...