Gå til innhold

RootShell

Medlemmer
  • Innlegg

    186
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

1 562 profilvisninger

RootShell sine prestasjoner

215

Nettsamfunnsomdømme

  1. Trump gjere berre det som gir kortsiktig gevinst for han sjølv. Lite empati for andre. Sammen med blant anna Elon Musk er han i godt selskap. Den store banditten her er Putin, vi kan skulde på Trump men han har ikkje skuld i at det sitte en galning på toppen i Russland (óg). Vi må rett og slett sørge for vår egen sikkerhet, forhåpentligvis får også naive Norge litt bedre forståelse av korleis verden fungerar når krig kjem nærmare og nærmare. Det er igrunn ikkje så mange trygge havner igjen på jorda no, det er krig og elendighet på nesten kvart eit nes.
  2. Eg håpte kanskje det var en trafo der dei sikta seg inn på først, for å hindre brannslukking/vanntilførsel ellernoko. Men er redd den bomma.
  3. Kanskje det er MANGE russera som heia på Ukraina og prøva å hjelpe til litt? 😅
  4. Yrket er fullstendig ødelagt. Hold deg langt unna om du kan. Det er en grunn til at bussjåføren ikkje kan norsk, ikkje kan køyre buss(i alle fall ikkje på glatta) og det er at desse enten tar det dei får eller har ikkje noko valg. Eit lite lyspunkt er det, og det er på mange måter arbeidstaker som har trumfkortet. Nærmast uansett kva du gjere så er risikoen for å bli oppsagt liten. Det er tross alt ikkje lang kø med nye sjåførar. Er du heldig kan du finne deg en jobb med litt lenger køyring, regional/ekspress. Som regel er desse "lukrative" skifta besatt av gråhåra(hårlause) med minst 1 hjerteinfarkt bak seg. Men, som "kvit, norsk" kan du kanskje snike i køen. Jobben i seg sjølv er ganske fin. Du kan snakke/smile til mange kvar dag. Men ei vanleg bussrute i en by består stort sett av å køyre en alt for lang buss gjennom en trasé fra 70-talet. Du ser det på skadane, ein buss har 4 utsatte hjørner der plast og glassruter er forbruksvarer. Særleg 15m lang buss kan vere ei stor utfordring. 18.75m leddbuss er mykje smidigare enn en 15m buss.
  5. No veit eg ikkje kva vogn du skal flytte, men om du har ei stor og dyr vogn så ville eg i alle fall sikra meg at det var nokon som har erfaring med å køyre med campingvogn og som har ting på stell. Og ikkje minst ha god forsikring på den. Om det var meg så hadde eg starta med å spør min lokale bilberger om han hadde hatt anledning til å ta den med sammen med en bil som skal fraktast en plass. Men det beste er om du kjenner en habil sjåfør som du stolar på. Så kan du sende vedkommande på en liten tur.
  6. Toyota er ikkje det det en gang var. No er det i all hovedsak trauste og kjedelige bilar som på ingen måte er bedre kvalitetsmessig enn andre merker. Særleg motorane, der er det mykje dårleg. Generelt kort levetid, høgt oljeforbruk (der er ikkje Toyota dei einaste). Det som reddar en del av desse bilane er at dei køyrer relativt få kilometer i året og sånn sett får service "ofte". Folk som køyrer mykje bil velge gjerne noko anna enn Toyota. Min 2016 BMW har rulla nesten 370.000km no. Forutan eit plastrør til oljeåndinga (7-8cm langt) og eit par dieselslangar så er motoren heilt urørt. Men så får den pertenteleg vedlikehold, oljeskift for kvar 12.000km ca. Og det er nøkkelen til suksess 😊 Injektorar, som denna tråden handlar om *kan* byttast enkeltvis, men eg hadde garantert skifta alle samtidig. Spesielt viss det er en klønete operasjon der arbeidskostaden er tilnærma den samme for å skifte 1 eller 4 injektorar. Problemet er deleprisen, det er få kundebehandlera som prøva å overtale ein kunde til å kjøpe delar til 40.000kr når det akkurat der og då vil fungere med delar til 10.000kr. Programmering har alle frittstående verksted mulighet til, nokon tek kanskje snarvegar men det er ikkje noko stor sak. Berre å skrive inn koden som står på injektoren på rett sylinder i diagnoseapparatet og trykk save. Tar berre nokre få minutt (og kan gjerast i ettertid, også mulig å sjekke koden opp mot motorstyring for å verifisere at kodane stemmer.)
  7. Eg trur denne linken er ødelagt. Gav i alle fall lite meining.
  8. Garantert korrupsjon, her er det nok rigga på forhånd slik at nokon utvalgte får kjøpe sin del med rabatt. Slik at Putin kjøper seg velvilje på bekostning av den vanlege mannen i gata. Kom ikkje her å sei at detta er heilt åpent og fritt, det er utenkeleg 😅
  9. Eg har en favoritt, det er Bosch/Würth 12V skrumaskin. Denne finst også i en variant med hurtigfeste der du får med bitsholder, 10mm borchuck, 90graders vinkel (passar bak dei andre delane) og eksenterbits. Dette er ein kraftpakke, med svært gode batteri og den er relativt kompakt og lav vekt som gjere den veldig allsidig. https://www.proshop.no/SkruBormaskin/Bosch-Professional-GSR-12V-15-FC/2616847 Den kostar jo nokre kroner, men eit godt produkt. Brukar nesten berre desse maskinene (Riktignok Würth sine, men det er vel berre fargen som skiller) For tyngre jobbar har eg Makita 18v boremaskin, slagtrekker, slagbor (for betongarbeid, har faktisk meisla ned ei mursteinspipe over 4 etg. med denne maskina. Heilt utruleg kva juling den tåler). Har også litt anna makita verktøy, alt er ca 10år gammalt og fungerar like fint endå. Edit: Bitssett, brukar berre Bahco 59/S31: https://www.proshop.no/Bormaskin-Bits/BAHCO-screwdriver-bit-and-bit-adapter-set-31-pieces/3347947
  10. Så du trur alkoholavhengighet er noko bedre?
  11. Uten tvil, røyk i vei. Alternativt snus. Alkohol er fæle greier.
  12. Ja, fortsette å spare. Hadde eg hatt så lite pengar på konto så hadde det blitt mange søvnlause netter. Hadde aldri vurdert å kjøpe en pc på kreditt. Trygd? Prøv å finne en billigare og sunnare hobby.
  13. Betale for den på en skikkeleg måte. Komplett Flex er noko forferdelige greier. Eg har prøvd en gang, fordi det var eit saftig prisavslag på en telefon med å betale med Flex. Trur ikkje nødvendigvis at det vart dyrt, men heilt meiningslaust. Viss din noverande pc er 11år gammal så burde du ha spart opp pengar til å skifte den ut. Viss ikkje så bør du begynne å spare.
  14. Han burde fått meir straff enn det, sannsynligvis så har han mange liv på samvittigheten... En skikkeleg landsforreder!
  15. Har du sett bildet som diskusjonen baserar seg på? Viss ikkje så får du ein ekstra sjanse her:
×
×
  • Opprett ny...