Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Nå tar heldigvis disse modige Ice-soldatene ett oppgjør med disse fæle elevene, skolen er vel hvor the woke mind virus inkuberes. [...]The Minneapolis Federation of Teachers posted a statement on Facebook saying that an educator was arrested and released. And while DHS denied using tear gas, the union alleges that agents had deployed tear gas on people at the scene. “We will not tolerate ICE inhibiting our city’s youth from their constitutional right to attend school safely or inhibiting educators from doing their job”. “I think school property should be off-limits. I think our kids need to feel safe at school,” Winkel said. “The federal government doesn’t need to attack schools.” Også har border patrol skutt to mennesker i Portland på lignende grunnlag som Renee Nicole Good. [...]A Department of Homeland Security spokesperson, Tricia McLaughlin, said in a statement that US border patrol agents had stopped a vehicle to search for a man they suspected of being an undocumented immigrant connected to a Venezuelan gang. According to the agents, they opened fire when the driver of the vehicle tried to run them over, the statement said. “Fearing for his life and safety, an agent fired a defensive shot. The driver drove off with the passenger, fleeing the scene,” McLaughlin said. Portland’s mayor, Keith Wilson, said at a news conference: “We know what the federal government says happened here. There was a time when we could take them at their word. That time is long past.”
  3. All god mat som lages av C&C her nede på havnen spises med innlevelse av meg. Takk snille venner.
  4. Hvilke endringer trenger vi?
  5. ~100 per år er et lite antall å drive statistiske analyser på, men summer opp f.eks siste 10 år så kan man sortere litt i ulike båser. SSB har en del data på dette: 1 og 2. SVV har noe.
  6. Banner C&C som har runkensyn og ser alle ting her. 🤣
  7. Salvesen.

    Tesla - kaféen

    Amerikanerne oppdaterer kalkulatoren, så den henger etter når justeringer gjøres samme dag.
  8. Vi kan vel heller nøye oss med å kalle det å være en alliert. På godt og i høyeste grad vondt.
  9. USA lever på lånte penger. Det er det som holder økonomien flytende. Med populistene som alltid truer med å vinne neste valg er det neppe noen som tør å gjøre noe med det fremover. Og det er viss det vi ser nå ikke utvikler seg til et diktatur hvor Vance tar over i 29 eller 33.
  10. Men slik politisk kaos og sjørøver,mafia virksomhet må jo skade økonomien over tid?
  11. obygda

    Elbil-tråden

    Enig at man må ha norsk support og norsk forhandler og serviceledd å forholde seg til. Det er kanske litt ymse der? Jeg vet Bilia håndterer Volvo, Polestar og til en viss grad xpeng. De andre Kina merkene der ute har vel også sine kanaler..men jeg kjenner ikke alle. Bilia er jeg godt kjent med gjennom Bmw eierskap. Sånn sett ville jeg vel holdt meg til disse bilene om Kina bil skulle bli valgt. Jeg vil tro hvert selskap som håndterer sine merker velger litt med omhu og sånn sett har bedre forutsetninger enn hvermansen på å manøvrere seg i bil jungelen.
  12. At New York, California og noen andre stater river seg løs skal en ikke se bort fra. Eller forsøker. Trump innfører vel unntakstilstand eller noe.
  13. Strukturell etnisk diskriminering er hakket mer treffende enn strukturell rasisme, vil jeg si. (hvis det er det som foregår, vel og merke)
  14. Valget er vel rigget..og er det ikke det ennå så utsettes valget inntil det er det. Det som er forunderlig er jo alle de som vil handle med denne sjørøverstaten. F.eks oljen de stjeler..hvem kjøper sånt? Og investeringer i landet..hvem tør det fremover? Jeg mener hele landet er jo i ferd med å rives i 2. Bare se på equinor..og ørsted..de taper milliarder av dollar..Det er ingen som med vettet i behold burde investere i USA nå. https://e24.no/energi-og-klima/i/L4nAyR/maa-i-gang-foer-16-januar-truer-med-aa-droppe-usa-prosjekt Tall slenges ut innsideinformasjon : https://e24.no/internasjonal-oekonomi/i/bOnn6v/donald-trump-postet-upubliserte-jobbtall-paa-sosiale-medier-melder-bloomberg-en-skandale Hvem stoler på noe fra denne adminstrasjonen?
  15. Tror det er W11 som krever ting som hovedkortet og cpu ikke kan levere. Kjøre en minnetest og deretter dism.
  16. Ah, standard løkrullargumentet med "dere sauer ser bare NRK". Vi får svare med samme mynt, om du tror Trump har noe som helst med opprøret i Iran å gjøre har du nok ikke fulgt godt nok med, eller kun lest Truthsocial og Nyhetsspeilet. Hvordan mener du Trump på noe som helst vis har noe med dette å gjøre?
  17. Bjerknez

    Elbil-tråden

    Det er akkurat det jeg mener. Man vet liksom aldri om merket man kjøpte legges ned dagen etter kjøp. Jeg føler liksom det er en del klabb og babb. Kvaliteten i seg selv skal jeg ikke mene så mye om, men jeg hadde nok fått litt avsmak hvis forhandler ikke gikk gjennom salgsprosessen skikkelig samt overlater problemene til meg etterpå vedrørende å få tak i ting som skulle fulgt med bilen etc. Så må man ringe support og i tillegg forklare seg på engelsk etc. ehh... nei takk.
  18. Det er et gryende opprør mot ICE blant lokale myndigheter.
  19. Når halvannen liter koster 18,- pluss pant, så måtte jeg bare handle litt.
  20. Jeg har det ok. Snart skal jeg ha krokanis foran tv`n. Før det et rekesmørbrød og jeg ser frem til det. God fredag til dere alle sammen fra meg.
  21. KriZZ

    Tesla - kaféen

    Kalkulatoren er som sagt ikke oppdatert, derfor viser den feil. Blir nok korrigert ila kort tid for å få med de 50000,- i rabatt EDIT: Tesla bekreftet at man vil få rabatten og kalkulatoren viser feil for øyeblikket.
  22. Ser vellykket ut så langt. Klarte ikke komme meg inn i powershell, men fant etterhvert bryteren i bios. Så får håpe det går feilfritt igjen. Aner ikke hva som kan være årsaken til at det har blitt forandret i bios, eller er det W11 som ikke ville ha det? Takk uansett.
  23. Da har har jeg kommet meg inn i BMS, drt kjører og ser bra ut I VR. Naturligvis er F16 i BMS, akkurat anderledes nok fra F16 i BMS, at jeg roter det til. Sånn som her. Skal slippe noen big ass bomber på et vannkraftverk. Dette er noe jeg er tålig ok i i DCS, men jeg slipper bomben. Og L'n som skal blinke når laseren fyrer, ikke bare blinker ikke, men er ikke der, panisk trykker jeg på alle mulige knapper da jeg har glemt at 1st detent på avtrekkeren fyrer av laser. Ikke at det hadde hjulpet for det viser seg at i BMS, må du switche fra training til armed i DED, så det var en oopsy. Men jeg fikk endelig til landing med ATC. Og landet uten å skade F16, noe som også var nytt for meg i BMS
  24. kremt

    Tesla - kaféen

    Det er løgn det som står under månedspris, finansierer du bilen kommer 50 tusen i moms som tillegg. Under månedspris 4976 kr/mnd står "536 217 kr Kjøpspris". Så går man til prisdetaljer og da tilkommer moms på 50 tusen i tillegg til dette beløpet. Kjøpspris er 586 217 kr. Det er vanskelig å skjønne om det er noe faktisk priskutt eller ikke her. En annen ting er at det har kommet ennå en variant, denne gang Standard long range.Ribbet versjon med stort batteri og 657 km.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...