Gå til innhold

VifteKopp

Medlemmer
  • Innlegg

    5 115
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    4

VifteKopp vant dagen sist 4. november 2024

VifteKopp hadde mest likt innhold!

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

VifteKopp sine prestasjoner

17,3k

Nettsamfunnsomdømme

  1. Ved å true allierte med invasjon og okkupasjon ... Jeg glemte hvor mye hjerneceller jeg mister ved å diskutere med anti-vestlige Epstein/Trump-støttespillere. På tide å logge av og gå en tur i skogen.
  2. Enda mer upassende å voldta noen i et omkledningsrom, svindle det amerikanske folk for hundrevis av millioner av dollar og fjerne hjelpen til Ukraina og syke barn i Afrika.
  3. Ja, noen foretrekker senile, gjennomkorrupte, NATO-hatende voldtektsmenn. Hvem er jeg til å dømme?
  4. Jeg kjenner folk som har fått billetter til 2000 kroner til gruppespill-kampene. Sikkert noe dyrere for denne. @Snikpellik nevnte billetter ned til 70 dollar, men usikker hvilken kamp vedkommende refererte til. Det er uansett et enormt spenn i billettprisene, og har man litt flaks ender man ikke på Luksusfellen etter en VM-tur.
  5. Er man medlem av supporterforeningen kan man få tak i billigere billetter via NFFs fordelingssystem.
  6. Det finnes mange velstående folk i fattige land også, og det er stort sett disse som reiser over. Bare så det er sagt: VM er dyrt, og dyrere enn det burde vært (pga dynamisk prissetting). Men mange tar de mest ekstreme pris-eksemplene fra media og tror det er dette alle betaler.
  7. Ja. Bestilte man reise til Miami rett etter at Norge slo ut Brasil uten tilgang til NFFs rabatterte sluttspill-billetter, er det selvsagt kjempedyrt. Men så bor det også veldig mange rike mennesker i Norge. Er man derimot kreativ og litt heldig kan man derimot redusere utgiftene betraktelig.
  8. Ja, de tusenvis av Norge-supporterne der borte er egentlig innleide skuespillere fra Hollywood, for det er egentlig ingen i lutfattige Norge (som Støre for lengst har kjørt i grøfta) som har råd til å reise over. Utrolig, hva!
  9. Kanskje direkte til Miami rett etter Norge-seieren, men jeg kjenner en som fløy til NYC via Dublin og deretter innenriks til Florida for ti tusen kroner tur/retur. Her er forøvrig det omtrentlige budsjettet til en annen kamerat som så to gruppespill-kamper: Fly: 11.000 Kampbillett: 2000 x2 Kost/Losji: 15.000 Leie ut leiligheten på AirBnB mens han er borte: +10.000 kroner.
  10. Først leser de en haug av artikler om hvor dårlig råd nordmenn har. Deretter leser de en haug av artikler om hvor ekstremt dyrt VM er. Men disse artiklene beskriver ytterpunkter, og dermed fordreies folks bilde av nordmenns velstand og VMs kostnadsnivå. Med andre ord: ikke les nyheter hvis du vil forstå verden.
  11. Ikke noe annet "bevis" enn at jeg personlig kjenner flere som ikke tjener spesielt godt som har reist til VM. Og nei, turen kostet dem ikke hundre tusen kroner. Rundt 30.000, har jeg fått høre.
  12. Amerikanere flest støtter ikke Trump, og kampene går uansett stort sett i de mest liberale delene av landet. De fleste som har reist over dammen rapporterer om utrolig gjestfrihet og god stemning. Angående kostnader så har nordmenn bedre råd enn de få sytepavene på nettet får enn til å tro, og selv lavtlønnede klarer å jobbe/prioritere inn en slik reise på en måned eller to.
  13. Du har ikke skrevet hva hun sa, så vanskelig å vite hva du vil med dette. Vi vet - siden eposet innholder nymfer, sirener, enøyde kjemper, guder, et cetera - at Homer ikke forsøkte å skildre reelle historiske hendelser. Ettersom disse skapningene ikke finnes ... Ja, dialogene er på engelsk, så de er ikke spesielt passende for det gamle Hellas ...
  14. Feil. Slagordet sier fri dem fra "elva til havet."
  15. Ikke fra meg, i hvert fall. Jeg ønsker at israelere og palestinere skal leve fredelig side om side i hver sin stat. Ikke at palestinerne skal drive israelerne vekk "from the river to the sea", som du virker å ønske.
×
×
  • Opprett ny...