Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Russland selger altså ett fat olje, i underkant av 160 liter, for ~40 dollar og kjøper tilbake bensin og diesel. AI anslår at engrosprisen + frakt fra India vil komme på rundt 1 dollar per liter ferdig raffinert bensin og diesel. Da får de omtrent 40 liter bensin og diesel for de pengene. De må altså eksportere 4 liter råolje for å få kjøpt tilbake 1 liter bensin eller diesel. Indias regnskap er veldig annerledes: Deres raffinerier kjøper olje for 40 dollar fatet og selger de ferdige produktene for rundt 160 dollar. Hvis vi anslår raffineringskostnadene til 40 dollar fatet så sitter de altså igjen med en profitt på 80 dollar per fat.
  3. Vi ønsker dere alle sammen, en god og fin natt.🥱🥱💤💤😴😴
  4. Forklar gjerne hvilken ære som reddes ved bruk av atomvåpen. Er ganske sikker på at Kina har gitt klar beskjed om at støtten trekkes ved bruk av kjernevåpen.
  5. Det er fullt mulig for en mann å være sammen med mange kvinner uten å få barn. Hele tråden er basert på en gigantisk logisk brist.
  6. Spiller ingen trille om man skriver en fin profil og hva man søker etter på appene her på berget, hvis man ikke scorer på topp på det status-fasadiske. At det liksom skal være så vanskelig og tidkrevende å skille en seriøs profil ifra en useriøs, den kjøper jeg ikke. Man ser jo fort hvem som har lagt innsats i profilene. Er nok heller det at de med datingmakten har hatt seg med noen i toppen, og nå forventer samme status i et forhold også. Man evner ikke å gi sjansen til rederlige ærlige sjeler der ute som ønsker å finne noen de kan bygge et liv ilag med og være lojale mot.
  7. "Nå sier president Vladimir Putins fremste talerør, Dmitrij Peskov, at den militære spesialoperasjonen er gradvis i ferd med å bli en reell krig." Nå? Gradvis? Hvor pokker har Peskov vært de siste fire årene og hva har han røyka? Den "militære spesialoperasjonen" har allerede vært en reell krig siden den startet 24. februar 2022. Men det er jo bare stakkars, uskyldige Russland som forsvarer seg mot den imperialistiske utvidelsen fra det onde NATO, de ble jo drevet til dette, må vite! 🙄🤡 Offermentalitet og "alle er imot meg!" i praksis.
  8. Stille som i graven fra Amazon.de. Nå er den ikke på lager lengre heller. Vet ikke helt hva som skjer. Mulig de ikke har fått de som ble kjøpt med hodetelefonene enda?
  9. Ølkasting, så det på Ullevaal også, idioter!
  10. De nevnte studioene går tilbake til å være selvstendige studioer. Det vil si at de forsvinner fra lønningslistene til Microsoft, men at studioene består. Tar vel ikke lang tid før Embracer Group eller PIF begynner å by på Microsoft studioer. 😛
  11. I dag
  12. Helt enig med deg. Jeg tror at grunnen til at apper blir tatt med i denne diskusjonen er at det er en del menn som har brukt disse appene og føler på at de blir avvist og det kan helt naturlig føre til at de tenker at kvinner er mer kresne enn de kanskje egentlig er. Problemet med appene er at de brukes av både folk som ønsker noe seriøst og folk som ønsker sex. Utfordringen for kvinner som er interessert i noe seriøst er at de får altfor mange som er interessert og de må bruke mye tid og energi på å luke folk, spesielt siden det er en del som ikke er interessert i noe seriøst. Det gjør at kvinner som ønsker forhold slutter å bruke appene, som gjør at kvinnene andelen synker og de som blir er mer interessert i noe useriøst. De kvinnene som ønsker noe useriøst kan i mye større grad "velge fra øverste hylle" og de mennene som ikke er så attraktive blir dermed ignorert.
  13. Cappo

    FOTBALL-VM 2026

    Tror du misforsto hva jeg mente. Hvis du kan kaste ut lag basert på noe en tredjepart gjør, hvordan kan du da forhindre at sleipe land ikke vil prøve å få motstanderen kastet ut ved å påvirke på vegne av. Mener ikke at en skal det heller. Jeg bare påpeker forskjellen på de røde kortene. Men regelmessig for VM er det null forskjell, men i alle andre tilfeller ville USA sitt vært en klar anke, mens England sitt ikke ville vært det. Ikke vet jeg hvorfor vi egentlig er overrasket over Trump og Infantino når du har sett hvordan de har styret på før VM.
  14. Jeg har også troa! Først må jeg bare si wow, for en kamp de leverte i går. Å holde ballen så mye mot Brasil er veldig imponerende. Litt kjedelig fotball, veldig mye tilbake (helt til Nyland), sånn sett ikke en veldig gøy kamp med veldig lite skudd mot mål, men det holdt jo i massevis når Haaland alltid scorer! For en fyr altså. For et lag vi har. Jeg tror også at Brasil fikk en liten støkk etter det annulerte målet til Berg. Hjalp nok ikke på selvtilliten når Nyland redder straffen deres også. Tror vi hadde fått et annet kampbilde om disse to tingene ikke hadde skjedd. Håper vi knuser England. De har ikke imponert noe særlig syns jeg. Eneste som har imponert med England er så og si Kane. Han er nesten like farlig som Haaland 😂
  15. Kan en da begynne å anke straffene Norge fikk mot seg mot Brasil? og hva med tilleggstiden som gikk langt utover det som var bestemt? lagene burde jo kanskje bare gått sammen og boikottet resten av arrangementet.
  16. Jobber det virkelig 32000stk i xbox? Blir studioene solgt eller gitt bort?
  17. Har satset halve halvparten av gårsdagens storeslem på at Norge vinner VM og den andre halvparten på at Norge slår England. Jeg har troen.
  18. Noen som vet om Wayne Rooney har vært ute og rodd? Ref han sa i et program at han skulle ro i en elv eller noe sånt om Norge slo Brasil.
  19. kremt

    Norge i VM 2026

    Det er lov å håpe
  20. Neida, bare tre kamper igjen. Går så bra atte. Må jo ha trua!
  21. Det er nettopp det de vurderer. Det skaper naturligvis presedens.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...