-
Innlegg
6 019 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
-
Dager vunnet
8
Noxhaven vant dagen sist 9. mai 2018
Noxhaven hadde mest likt innhold!
Om Noxhaven
- Bursdag 01. jan. 1986
Profile Information
-
Kjønn
Mann
Nylige profilbesøk
Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.
Noxhaven sine prestasjoner
6,9k
Nettsamfunnsomdømme
1
Hjelpsomme svar
-
Riktig. Det er nesten litt komisk at Gud; altviteren og skaperen selv - ikke klarte å komme i nærheten med sine ynkelige forsøk på å få mennesker til å skrive en bok om hvordan man skal leve og hva man skal tro. Det er virkelig ikke vanskelig å se at dette er en bok laget av jernaldermennesker for jernaldermennesker oversatt og endret flere ganger for å passe "litt" bedre inn med dagens mennsker. Boken etter dagens standard er absurd umoralsk og inkonsekvent, og er hvorfor dagens troende plukker ut visse avsnitt, ignorerer andre og tolkar alt annet til sitt eget bedrevitende. Bedrevitende fordi de selv vet at de er mer oppegående og har en bedre forståelse av verden og verdier enn det dem hadde da dem skrev samlingen av tekster som ble bibelen - det største og beste den allmektige skaper klarte og tilføye verden. Den meste ynkelige og uselvsikre guden i verdenshistorien.
- 552 svar
-
- 2
-
-
Troll
- 552 svar
-
- 2
-
-
Ingen klager over at man bare har HD modeller, men at alt utenom noen få ting har det. Grafikken og spille må være konsekvent. Det handler om at grafikken burde stemme med omgivelsene for at helhetsinntrykket til spillet skal være sammenhengende. Når alt annet er SD, med unntak av en spesifikk rase som er i HD, så blir det helt feil. Tenk deg at Nintendo ville utvidde Zelda hvor alt er fra konsepter fra 1986, med unntag av Link - han tegnes og kodes basert på de nyeste konseptene og teknologien. Det ville bare ikke passet inn. Selv om grafikken eller måten karakteren er tegnet på er veldig bra så ville det bare se rart ut. Pinlig egentlig at du er så lite oppegående at du ikke forstår enkle ting som selv "Classic Andy's" og blizzard forstår.
- 8 svar
-
- 1
-
-
Det å spørre om hvilket dyr som la det første hønseegget blir litt som å spørre om hvilken familie som laget den første vårrullen. Vi vet at det var i kina, vi vet ca. tidsrommet og vi kjenner til den kulturelle mathistorien og matens utvikling i kina som etterhvert førte til at noen laget den første vårrullen. Det at man ikke vet eksakt hvem som laget den er ikke et got-you argument for at kinesisk matkultur ikke har utviklet seg eller at vi ikke kjenner til ca. tid og sted. Du kan også tenke litt på det at en vårrull lignende rett hadde eksistert i flere hundre år med ulike ingredienser og former før det til slutt ble definert som vårrull og ble en mer standardisert sylinderformet fylt matrett. Det er det samme konseptet hvor det er en evulosjon som foregår - det er noe som utvikler seg over tid.
-
Det kan vel muligens tolkes som at du også synes at TV2 fronter saker ut ifra utvalgt overskrift og bilde på en måte som fremmer en type sensasjonshysteri, sånn siden du følte et såppas behov for å forsvare og forklare det når et utklipp fra overskriften og valgt bilde ble postet. Er greit nok at du er enig i saken - at naturkatastrofer, forutsett eller ei er en bra sak å fremme. Er ikke uenig i det, men at TV2 mf. fronter ting på en måte som fremstår som sensasjonshysteri hvor man nesten blir skremt av å trykke på artikkelen av gluggene og nærbilde av karen som basert på egne ord er skrekkslagen.
-
Jeg har bare vist et bilde av det første som dukker opp sånn TV2 har valgt å fremme saken, bilde og overskriften sin. Men sånn siden føler du må forsvare artikkelen basert på dette bildet som sensasjonshysteri så sier vel det sitt. Jeg trenger egentlig ikke tilføye noe mer.
-
-
Vet ikke om dette er noe annerledes med musikere, er det? De er da sannelig samtlige trent på eksisterende musikk og bruker seg av same noter med små variasjoner og unike pauser og taktskifter ifra vokal og ulike instrumenter for å lage en ny sang. Det er ikke ofte man hører noe virkelig originalt fra den fronten heller, iallefall ikke av det som slår igjennom og blir populært hos massene. Men ja. AI er det samme men ennå mer generisk.
-
Tror det går på graden av påtvungen og bekreftende tankegang som har foregått i generasjoner i gitte miljøer fra man ble født til man døde, du lærer hva du skal tro på, og om du tviler på dette vil du bli tapt og forsvinne eller lide i evighet samtidig som alle andre rundt deg tar avstand og ser ned på deg. Når foreldre forteller deg dette fra du blir født, naboer bekrefter det, barnehagen forsterker det, skolene med deres lærere fortsetter å bekrefter det, alle andre barna du går på skole med henger deg ut om du ikke mener det samme, første arbeidsgiver nekter å gå jobb til noen som ikke er troende, skal du få deg en kone så må du tro det samme som de andre i miljøet ditt så foreldrene hennes og hun selv går med på det osv osv. Nobels fredspris går ikke ut på å være den beste på å bryte ut av onde religiøse spiraler som hjernevasker folk. Det kan faktisk være en fordel i eldre dager å være kristen for å være aktuell for å vinne prisen sammenlignet med folk som vikte fra reiligiøse dogmer i nærkultur og miljø. Men nå er det vel du som trekker religiøs tro og nobels fredspris vinnere sammen for å fremme et sorts argument uten at du forklarer årsakssammenhengen eller hva du egentlig mener med denne tiraden din. Hvilken konklusjoner hopper du til og hvorfor? Og hvorfor er du aldri kritisk og kontrollerer dine egne meninger?
-
Jeg er uenig, jeg anser det for å være motsatt. Religion er for de som mener de har svaret - og svaret er at "Gud gjorde det" og videre begrunner det med at de mener svaret deres er helt urokkelig fordi de tror det. Vi andre er ærlige på det vi ikke har svaret på, men undersøker og utforsker for å komme oss nærmere det som er sant.
-
Og du vet at en enda større prosentandel av nobelprisvinnere mellom 1901 -2000 er hvite? Bare sånn for å kaste ut en annen helt irrelevant fakta setning. Hudfargen eller den religiøse tilhørigheten til de utvalgte nobelsfredsprisvinnerne sier ingenting om intelligensen eller andre generelle kriterier fra gitt gruppe.
- 552 svar
-
- 4
-
-
-
Jeg vet ikke. Er innlegget kun et resultat av en lang årsakssammenheng som betyr at jeg velger det jeg gjør fordi alt tidligere i tiden har ført oss til dette tidspunktet og valget mitt om å skrive dette kun er en illusjon for meg, deg og andre som leser det, men faktisk bare er en handling basert alle verdens tidligere årsaker? Startet denne årsaksammenhengen med Gud som en første årsak som bryter rekken? Startet den med universet uavhengig av om en Gud startet det hele? Eller fungerer bare det determanistiske på masse som ikke tar valg? Det at jeg påpeker svakheter med dine påstander om vår felles verden betyr ikke at jeg må ha klare svar på samme spørsmål.
- 552 svar
-
- 1
-
-
Gud er allmektig - Gud kan gjøre alt. Gud er altvitende - Gud kjenner til alt som har hendt og alt som vil hende. Men så argumenteres det at siden vi har fri vilje så kan (bør?) ikke Gud gjøre inngrep eller rette opp i urett som eksempelvis unødvendig lidelse fordi det da vil gå på bekostning av vår frie vilje. Om Gud allerede kjenner til alt som har hendt og alt som vil hende i vår tidslinje så vet han vel alle våre valg allerede før vi har besluttet og tatt dem selv? Han må ha visst at Epstein skulle ha en festøy og overgripe seg på barn ellerede ved skapelsen når han laget oss i sitt eget bilde, siden han allerede da kjente til fremtiden og alt som ville foregå? Eller tenker dere at siden han skapte oss i sitt bilde og han kjenner til fremtiden at det finnes flere enn en tidslinje? En for hvert enkelt valg hvert eneste vesen utfører? Når en hund velger å krysse veien for å se etter eieren sin så blir det til en helt ny alternativ tidslinje som forgrener seg ut ifra den opprinnelige tidslinjen hvor hunden gikk hjem og ventet ved døren i stede - og at Gud ikke kjenner til alle valgene han laget oss til å ta, og med det har vi faktisk fri vilje helt uten en forutbestemt tidslinje slik Gud så det? Men vil ikke det da bety at Gud ikke er altvitende? Ser man videre på noe så grunnleggende i kristendommen som de 10 bud så er det første budet han valgte å formidle, det første han tenkte på som kanskje er det viktigste for denne guden: 1. DU SKAL IKKE HA ANDRE GUDER ENN MEG Det skriker ikke en allmektig og altvitende gud av denne sjalusien og usikkerheten rundt dette budskapet - og det er også litt merkelig at en gud som ikke skal gjøre inngrep hos mennesket fordi det går på bekostning av vår frie vilje, selv kommer ned fra himmelen, skriver ned en del ting på steintavler og befaler oss til å følge disse. Ps. Romeren pass på hva du skriver så ikke Gud tar innlegget ditt om å følge feil Gud på ordet. Er redd for hva som kan vil gjøre med skaftetryne32 om han tror han har fått seg en ny konkurrent. ..nei, det skal godt gjøres å ha så mange selvmotsigende tanker og meninger om samme sak. Det skal godt gjøres å plukket ut deler av en helhet som passer en selv, og ignorere alt annet fra samme kilde som ikke passer inn på en så elegant og selvfølgende måte. Det er mental gymnastikk som ikke ligner noe annet. Her er religiøse i en helt egen særklasse, og det glorifiseres av meningsfølgere som tro.
- 552 svar
-
- 2
-
-
-
Tror han børe spør om bevis for det du påstår. Det er vel ikke vits i anklage om bakenforliggende motiver osv fordi han spør om det? Altså for min del så trenger du ikke ta hele listen da jeg ser at det er litt jobb, men om du i det minste har en video eller to-tre for de første 2-3 punktene så ville iallefall det gitt resten av påstandene nok troverdighet for min del til at jeg ville brukt litt tid på å søke opp resten eller kanskje bare ta deg på ordet på det. Det er sånn i verden at den som fremmer noe har bevisbyrden, ikke den som mottar informasjonen. Dette ville vel ikke tatt både deg og meg så mye innsats å finne om det var fantes videoer der ute som bekreftet det? Ville det? ;/
- 238 svar
-
- 2
-
