Gå til innhold

DukeRichelieu

Medlemmer
  • Innlegg

    3 739
  • Ble med

  • Dager vunnet

    1

DukeRichelieu vant dagen sist 11. august 2019

DukeRichelieu hadde mest likt innhold!

Nylige profilbesøk

12 910 profilvisninger

DukeRichelieu sine prestasjoner

2,5k

Nettsamfunnsomdømme

1

Hjelpsomme svar

  1. Enig. Dette er rett og slett ikke bra nok.
  2. Jeg også lurer på kildene til @JK22 som ofte fremstår noe negativ og kategorisk i sine innlegg.
  3. Har ikke så mye å bidra til diskusjonen, så jeg plasserer meg på sidelinjen. Med det sagt, inngikk jeg et programmeringssamarbeid med en (dyktig???) programmerer. Han skrøt fælt av hvor raskt det skulle gå siden han kunne bruke ChatGTP til å skrive koden. Ett år senere ble prosjektet skrinlagt uten at vi kom noen vei. Så, dyktige fagfolk er nok fortsatt nødvendig. Men om det blir slik at AI kan gjøre grovjobben hadde jeg jo innbilt meg at det må gjøre noe med bransjen.
  4. Kan du utdype? Hvis ChatGPT kan skrive kode raskt, effektivt og korrekt - vil ikke det bety at én programmerer kan gjøre jobben som tidligere krevde fem programmerere? Satt litt på spissen og litt forenklet selvsagt. Innbiller meg bare at utviklingen i AI gjør at fremtidens yrke blir AI-operatør hvor AI gjør selve jobben og et menneske bare overser at alt blir gjort riktig.
  5. Urelatert til deres 'feide'. Vet vi noe om hvor mange nordmenn som kjemper i Ukraina? Husker jeg snublet over en på Twitter en gang i tiden, men vet ikke så mye om dette.
  6. Virker som dere i IT-bransjen jevnt over tjener ganske bra. Angrer på jeg ikke valgte IT fremfor byggingeniør når jeg utdannet meg i voksen alder. Men nå er løpet sikkert kjørt for min del. Regner med det ikke blir like lukrativt fremover med introduksjonen av AI - som det sikkert bare blir mer og mer av.
  7. Takker! Ser lovende ut. Definitivt en av favorittfilmene mine. Finnes det en kulere film? Boken er også bra.
  8. Takker. Mulig jeg får gi det en sjanse da. Har en kamerat som også skryter av serien.
  9. Og så blir det veldig bra videre...? Jeg har jo nevnt i tråden før hvordan dramaserier krever tid for min del. Mad Men, Sopranos og Deadwood var alle serier hvor det tok opptil to-tre sesonger før det virkelig begynte å sitte. Ikke sett 1923, nei. Det er vel en av spin-off seriene? Verdt å se den først tenker du?
  10. For å utdype litt det jeg skrev over. Serien Beef var en slik jeg synes var vel verdt tiden min og hvor jeg virkelig ble engasjert i historien. Men mange andre serier greier bare ikke engasjere og man klør etter å fiske opp telefonen og doomscrolle samtidig. Da sitter man der bare og får egentlig svært lite ut av noe. Ser mest dokumentarer om dagen, men gikk litt tom der også. Kanskje Fantomet Phillip på NRK kan være verdt å se.
  11. Det er ikke hver kveld man får se en total nedsmelting i levende live. Elon M. er vel i ferdig med å sove ut gårsdagens rus og våkner sikkert snart. Får vi en fortsettelse i kveld? 🍿
  12. Ellers noe bra å se om dagen? Har lyst å se noe skikkelig bra, men finner ikke noe spesielt. Terskelen for å se TV har blitt høyere for min del. Det vil si, terskelen for spillefilmer/serier. Jeg gidder ikke se fiksjon uten det er godt laget og fengende. Da ser jeg heller en middels dokumentar. Har fått et sterkt tips om Yellowstone fra et familiemedlem som har sett serien to ganger, samt alle spin-off seriene. Jeg så 3 episoder for et års tid siden, men lot meg ikke helt begeistre. Jeg vet dog at dramaserier kan ta tid, så jeg er villig til å prøve igjen...
  13. Fikk alle med seg Beef på Netflix? Synes den var meget bra: Beef | Netflix Official Site Nevner den kun fordi den dukket opp på Netflix en dag jeg scrollet og jeg kom til å tenke på at jeg synes dette var en serie jeg ikke hørte så mye snakk om når den gikk. Er en stund siden jeg så den, men sterkt anbefalt fra meg i hvert fall.
  14. Har lyst å se en skikkelig bra film i kveld. Noen tips? Om ikke blir det fort Fight Club for ørtende gang.
  15. Ikke ferdig enda, men godt ut i serien nå. Synes dette er strålende så langt. Enig med din 8/10. Nå kjenner jeg delvis til historien fra før i form av en film jeg så for mange år siden, men litt mer omfattende og interessant i serieformat
×
×
  • Opprett ny...