All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Fordi du blir såra og vonbroten av den? 🤷♂️
-
Ahmadinejad som var president for 20 år siden sa: The Imam said this regime occupying Jerusalem must vanish from the page of time. Han ville at regimet skulle opphøre. Ikke ulikt det Israel ønsker for Iran. Oppstusset rundt dette lukter israelsk påvirkningsoperasjon lang vei. https://www.bbc.co.uk/blogs/theeditors/2007/03/wiped_off_the_map.html
-
Dette er en søppel-tråd.
-
Skriv den første setningen som kommer opp i hodet ditt.
SprengeMobil svarte på Programvare sitt emne i Lekeplassen
Infinity. -
Guru Josh Project - Infinity 2008
-
Banner 75192 for å bruke altfor mye alfakrøll.
- I går
-
Iran ønsker vel først og fremst atombomber basert på frykten fra andre muslimske land. Iran var det siste landet til i forrige årtusen til å kjempe tradisjonell krigføring land mot land.
-
Akkurat som når Iran sier rett ut at de skal utslette Israel så er det kun for å avskrekke. Dommedagsklokka i Teheran, som teller ned til dagen de skal utslette Israel, er også kun for å avskrekke.
-
Jeg er helt enig i at det ville vært idiotisk å satse på dampreformering uten CO2 fangst hvis målet er å redde klimaet. Derfor har ingen noensinne foreslått det. Jeg synes forøvrig historien om norsk hydrogenproduksjon for snart 100 år siden må være en tankevekker for de som tror det er science fiction å håndtere hydrogen.
-
Israel bør passe seg. Tyrkia leker ikke, og er blant de sterkeste landene i NATO.
-
Hvem er Jehovas Vitner og hva står de for?
kingpig svarte på arne22 sitt emne i Religion, filosofi og livssyn
+ Faraos bursdag i der han drepte bakeren 1. mosebok 40.20 -
Skal ikke mye til før du opplever at noe arter seg som en fest for deg da tydeligvis... (At du synes at noen som har begått en ordfeil eller vært litt slurvete i farten med tittel eller stilling (eller hva man helst skal skal benevne det som), det kan du jo faktisk spare mye penger på over noe tid det gitt, for det koster jo ofte mye for mange å anskaffe seg noe (polvarer f.eks.) som skal bringe dem i en tilstand de synes er "festlig", da veit du. (Du kan jo f.eks. da more deg med alle ord-delingsfeilene du sikkert kan finne også på dette forumet, i likhet med i kommentarfeltene til div. aviser f.eks.). Jeg regnet han i farten iallfall som "en fra adm.", men ser nå etter din påpekning at jeg har vært for "omtrentlig" her (forresten "typisk norsk" det, heter det seg jo..). Salige Ibsen er jo fra tid til annen sitert på denne teksten fra ett av sine verker: "I synes født til bagateller".
-
Ikke jeg heller. Jeg har aldri drevet med fjellklatring
-
Bare tenk på alle naive fjols i nisselandet som går på dette. Sånn, nå putter vi en slange opp i nesen på miss kokain-epstein og kjører sympatikampanje. Alle eldre naive kjærringer på facebook som støtter AP og jens/jonas er jo fremst i køen over idioter som går fem på.
-
Hvem er Jehovas Vitner og hva står de for?
Gouldfan svarte på arne22 sitt emne i Religion, filosofi og livssyn
Dette har med at de er svært nøye på å ha det de mener er et bra miljø, de er redd for negative omgivelser. Det slår jo av og til overdrevet ut om feks barna ikke tror på Gud. Men dette gjelder andre kristne også, dvs at de er redd for å omgås feil folk, med unntak at de ikke gjør ekskludering til en regel alle må følge. -
Hvem er Jehovas Vitner og hva står de for?
Gouldfan svarte på arne22 sitt emne i Religion, filosofi og livssyn
Dette med eldste er noe alle menigheter bortsett fra statskirken har, i den norske kirke har de menighets råd i stedenfor tror jeg. Eldste er noen i menigheten som pastor og menighet velger, for å være åndelige veiledere utenom pastoren. Eldste har msn fra de første kristne i Bibelen som også valgte eldste. Det spesielle med jv er blodoverføring nekt som de har fra tolkning av Paulus i nye testamentet. Bursdags nekt har de fordi jødene ikke feiret bursdag, og fordi eneste bursdag i Bibelen som er nevnt endte med døperen Johannes hode på et fat. I dagens samfunn så er jo dette vanskelig for barna, siden alle feirer bursdag. 17. Mai nekt er også nøytralitet, og fordi Daniel tror jeg nektet å hilse for en konge og hans flagg. Det kolliderer med deres tilbedelse av Gud det å feire et land. Jul feirer de ikke fordi de mener det er en hedensk skikk kamuflert av kirken. Egentlig er det ikke noen nevneverdig forskjell på JV og de andre menigheten. jV kan ekskludere folk fra menigheten, de nekter blodoverføring, de feirer ikke normale høytider. Men det gjør jo heller ikke jøder og muslimene, eller enkelte ateister.. -
Øh, oki. 🤔
-
Fotoapparat til familiebilder og landskapsbilder
BjørnarD svarte på BjørnarD sitt emne i Fotokamera, objektiv og utstyr
Kameraet vil typisk bli brukt til familiebilder hjemme, på turer i skog og mark, noen ganger på fjelltur med telt i alt fra 2 til 7 døgn, på båtturer og på reiser. Jeg tar jo vanligvis ikke bilder når det regner, og jeg kan legge det ned i sekken når det trengs. Men værbestandighet er kanskje noe å tenke på likevel? Jeg har lyst til å ta med kamera og stativ ut i naturen og ta landskapsbilder som jeg kan forstørre. Det er dette formålet jeg trenger best kvalitet til. Bildene av julemiddagen blir liksom bra nok likevel. Jeg er usikker på om den ekstra zoomen som Tamron har (17-70) i forhold til Sigma (18-50) er noe jeg vil ha stort behov for til mitt bruk? Skulle jeg tatt bilder av dyr eller idrett, ville jeg hatt mye større zoom enn begge disse objektivene, men dette er ikke noe jeg prioriterer. De mest aktuelle komboene per nå; A) a6400 + kit objektiv + Sigma: best på pris og vekt, men mangler bildestabilisering og værbestandighet. (Koster ca 16000.- og vekt under 700 gram) B) a6400 + kit objektiv + Tamron: bra på pris, bedre zoom, litt bedre vidvinkel og har bildestabilisering i objektivet, men litt tungt på tur og stort å henge rundt halsen på ferie, og ikke værbestandig kamera. Kan være et alternativ å benytte kit-objektivet når jeg trenger at kameraet er lett å bære. C) a6700 hus + Sigma: best på autofokus, motivgjenkjenning, batteritid, har bildestabilisering i kameraet, bra på vekt og størrelse. D) a6700 hus + Tamron: best på alt som er nevnt ovenfor, med unntak av høy vekt, størrelse og pris. (Koster nesten 25000 og veier i overkant av 1000 gram) Det eneste alternativet der både kamera og objektiv er værbestandig. Det ble mye spekulering frem og tilbake på meg her, men dette var ikke så lett😀. Er villig til å strekke meg i pris hvis jeg er sikker på at jeg blir mer fornøyd… -
Hvem er Jehovas Vitner og hva står de for?
PÃ¥inter svarte på arne22 sitt emne i Religion, filosofi og livssyn
Det er helt sikkert belastende for mange, dog finnes det sikkert de som også ikke bryr seg katta og finner ett nytt liv etter å forlatt dem, det er nok ikke helt sort hvitt. -
-
B@a@n@n@e@r S@p@R@E@N@G@E@RE@N S@E@L@V
-
Det er jeg sterkt uenig i. Man kan ikke sammenligne et fanatisk muslimsk -og følgelig totalitært regime med et demokratisk land som er avhengig av USA's goodwill når det gjelder fare for angrep med kjernefysiske våpen.
