Gå til innhold

kingpig

Medlemmer
  • Innlegg

    251
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

Nylige profilbesøk

1 457 profilvisninger

kingpig sine prestasjoner

51

Nettsamfunnsomdømme

  1. Dette stammer fra historieskriveres verk og fra Ptolemaios’ kanon. En av dem som levde nærmest den aktuelle tiden var Berossos, en babylonsk prest. Det han skrev rundt 281 fvt. er gått tapt, og bare fragmenter finnes bevart gjennom andre historikere. Berossos skrev at den assyriske kongen Sankerib etterfulgte sin bror, og at hans sønn, Asarhaddon, regjerte i 8 år, etterfulgt av Sammuges i 21 år. Historiske dokumenter fra Babylon, skrevet samtidig med hendelsene, forteller imidlertid noe annet: Sankerib etterfulgte sin far, Sargon II – ikke sin bror. Asarhaddon regjerte i 12 år – ikke 8 år. Sammuges regjerte i 20 år – ikke 21 år. Dette viser at Berossos’ framstilling inneholder flere faktiske feil, til tross for at mange historieskrivere senere baserte sine verk på hans opplysninger. Astronomen Klaudios Ptolemaios laget sin kongeliste omtrent 600 år etter disse hendelsene. Han brukte astronomiske beregninger og måneformørkelser for å fastsette tidspunktet da Nabonassar ble konge. Men de fire historieskriverne – Berossos, Polyhistor, Josefus og Ptolemaios – oppgir ulike regjeringsperioder og regjeringstider for kongene. Ptolemaios nevner bare fire konger mellom Kandalanu og Nabonid. Uruk-kongelisten, skrevet i kileskrift, viser derimot at det var sju konger i denne perioden. Blant de utelatte var: Labasji-Marduk Asjur-etel-ilani, som regjerte i 4 år Et år uten konge, som heller ikke er nevnt av Ptolemaios En kileskrifttavle opplyser dessuten at én av de utelatte kongene regjerte i sju år. Den astronomiske dagboken nevner også en måneformørkelse i den første måneden mens Mukin-zeri var konge. Astronomer på denne tiden var i stand til å beregne både tidligere og framtidige måneformørkelser. En tavle brukt til beregninger for året 568 fvt. omtaler en måneformørkelse på den 15. dagen i den tredje babylonske måneden, Simanu. Det fant faktisk sted en måneformørkelse på denne datoen, tilsvarende 4. juli. Men det inntraff også en måneformørkelse 20 år tidligere, 15. juli 588 fvt. som stemmer med 607 fvt. som blir 70 år i babylon , VAT 4956 støtter også dette.
  2. Er ikke alle søsken i samme generasjon i Bibelen? 2. mosebok 1:6 Med tiden døde Josef og alle brødrene hans og hele den generasjonen I så fall vil vel en bror eller søster som er litt yngre eller eldre også tilhøre samme generasjon?
  3. Sæd høres litt vulgært ut, så jeg foretrekker å uttale det som sed
  4. DU er en av ca 100 - 300 milioner sedceller, så det er utrolig flaks. Det er to typer lykke, en kortvarig når man gjør noe morsomt, og en som altid er tilstede i livet, Man er fornøyd, og har en følelse av tilfredshet. Det er større lykke ved å gi enn ved å få.» APG 20:35 Å gi til andre (tid, penger, hjelp) ofte henger sammen med økt opplevd lykke og velvære. Dette støttes også av forskning. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/37377115/
  5. Dette ble oppfylt når Jesus ble forvandlet framfor dem. Matteus 17 "1 Seks dager senere tok Jesus med seg Peter, Jakob og hans bror Johannes og førte dem opp på et høyt fjell, hvor de var alene. 2 Da ble han forvandlet for øynene på dem. Ansiktet hans skinte som solen, og klærne ble hvite som lyset."
  6. Og hvis du ser på mer enn bare akkurat disse sitatene, vil du se at mange hendelser skal skje først, før denne generasjonen ikke skal forgå. Da må du finne ut hvilken tid Jesus snakker om, før du bestemmer hvilken periode han sikter til.
  7. Jesus sier jo han ikke vet når avsluttningen er i Markus 13:32 NB Men denne dagen eller timen kjenner ingen, ikke engang englene i himmelen, ikke engang Sønnen, men bare Faderen.
  8. https://www.biodiversitylibrary.org/item/21020#page/22/mode/1up Darwin's theory of natural selection has always been closely linked to evidence from fos-sils, and probably most people assume that fossils provide a very important part of the general argu-ment that is made in favor of darwinian interpre-tations of the history of life. Unfortunately, this is not strictly true https://www.jstor.org/stable/10.1641/b580912?seq=1 Så du ikke på linkene ? masse info om dette på nett. Det er diskusjon blant eksperter om hvorvidt teorien bør endres på grunn av nye beviser. Det jeg mener, er at det blir feil å bare se mot én forklaring når man får beviser som ikke passer inn. https://link.springer.com/article/10.1007/s12052-008-0032-0?utm My trilobites didn’t seem to be evolving—at least in the slow, steady sort of way that I had been taught to expect to find as I chased my specimens up rock faces and over hundreds of thousands—even millions—of years of time (Fig. 1). This was actually more than a simple puzzle; it was a source of real alarm—as I knew that positive results were expected of fledgling scientists. And I was simply not seeing the patterns that everyone predicted should be there. I was beginning to think that the idea of allopatric speciation might provide part of the solution to my problem
  9. Fork 9:10Alt det din hånd er i stand til å gjøre, gjør det med all din kraft! For det finnes verken gjerning eller planer eller kunnskap eller visdom i dødsriket, dit du går.
  10. Jeg er litt usikker på hvem som sa at arkeologiske funn beviser utviklingslæren.(mulig det var skaft VS PÃ¥inter) Dette ble diskutert tidligere, men mye av innholdet er slettet av moderator. Det er en mangel på materiale som peker på gradvis evolusjon, så mange ønsker å endre denne modellen i utviklingslæren. Men mitt problem med utviklingslæren er når funn ikke passer med teori ser dem ikke etter andre muligheter, siden utviklingslæren er spikret og dem vurderer heller usansynlige endringer(lange opphold og raske utviklinger). Darwin's theory of natural selection has always been closely linked to evidence from fos-sils, and probably most people assume that fossils provide a very important part of the general argu-ment that is made in favor of darwinian interpre-tations of the history of life. Unfortunately, this is not strictly true https://www.biodiversitylibrary.org/item/21020#page/22/mode/1up https://www.jstor.org/stable/10.1641/b580912?seq=1
  11. noen som vet hvordan man sletter et innlegg?
  12. Det jeg tenkte, er at dette ikke kan ha utviklet seg over tid, siden fuglers og dyrs erfaringer ikke går i arv. Dette er medfødte instinkter. https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/8251026/ Fuglen må lære å synge, noe den gjør hver dag gjennom hele livet. Men å bygge et rede, som den bare gjør noen få ganger i løpet av livet, gjør den instinktivt. Hvis dette skyldes utvikling, hvorfor lærer den da ikke å synge instinktivt også?
  13. siste samtale fik meg til å tenke på Forkynneren 3:11 men likevel kan mennesket ikke forstå det verk Gud gjør, fra begynnelsen til enden. Sommerfuglene som drar sørover om høsten, er unge individer som aldri før har sett overvintringsstedene. Hva som gjør dem i stand til å finne disse stedene, er fortsatt et av naturens gåtefulle mysterier. B.J.D. Meeuse, Story of Pollination S.171 Det er mye dyr gjør som er vanskelig for oss å forstå. Instinkter får dyr til å gjøre mange ting på en imponerende måte. For eksempel ser ikke fugleungene foreldrene bygge reir, men senere bygger de likevel reir på samme måte selv. Det samme gjelder trekkfugler ungene flyr til de samme stedene som foreldrene, selv om de gjør det alene lenge etterpå. Beklager trodde Folk trenger Evangeliet i dagens verden. ble sperret men den er åpen så la denne dø. ( finner ikke noen måte å slette)
  14. Denne samtalen fik meg til å tenke på Forkynneren 3:11 men likevel kan mennesket ikke forstå det verk Gud gjør, fra begynnelsen til enden. Sommerfuglene som drar sørover om høsten, er unge individer som aldri før har sett overvintringsstedene. Hva som gjør dem i stand til å finne disse stedene, er fortsatt et av naturens gåtefulle mysterier. B.J.D. Meeuse, Story of Pollination S.171 Det er mye dyr gjør som er vanskelig for oss å forstå. Instinkter får dyr til å gjøre mange ting på en imponerende måte. For eksempel ser ikke fugleungene foreldrene bygge reir, men senere bygger de likevel reir på samme måte selv. Det samme gjelder trekkfugler ungene flyr til de samme stedene som foreldrene, selv om de gjør det alene lenge etterpå.
×
×
  • Opprett ny...