Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Dagens vits fra artikkelen: "Noen trenger mobilen for å konsentrere seg" Jeg synes foreleseren bør få bestemme. Det er provoserende at noen sitter og glor inn i mobilen. Hvis de skal scrolle bør de gå ut.
  3. Ut i fra de innleggene som er rettet mot Donald trump og/eller sier noe imot iran og deres allierte. Orange? Hva med å kalle han for bare fornavnet hans? Skal jeg kalle deres iranske leder for ape hver gang jeg skal si noe om han? Hvorfor er det mer rasistisk enn å kalle Dt for orange?
  4. Det ser ut som fleire er blitt bevisst på sparing i alle fall, og det er ein god start. Det er kanskje til bustad, bryllaup eller bil i første omgang, men det legg eit godt grunnlag for å spare til pensjon òg. https://www.nrk.no/nordland/nordmenn-knuser-sparerekord_-38-milliardar-sparte-i-fond-sa-langt-i-ar-1.17966789 Eg kom over ein interessant artikkel for ei tid tilbake om kjøpekraft: https://www.nrk.no/trondelag/xl/hvor-mye-fri-kan-du-ta-hvis-du-ikke-oker-kjopekraften_-1.17853287 Det viser at kjøpekrafta har stige kraftig. I den artikkelen var temaet å jobbe mindre, men om du i staden for jobber fullt og sparer til pensjon og anna så kan du klare å spare opp store beløp om du startar tidleg nok.
  5. Nå får jo de som er rammet støtte av NAV og staten og dette går på felleskassa. Det er vel bedre at man krever husforsikring og at slike kostnader i hovedsak dekkes av forsikringen?
  6. Hvor er jeg rasistisk?
  7. Ikke noe mer enn din rasisme. Så hva vil du frem til. Du er jo like rasistisk. Så da kjører jeg på med samme mynt.
  8. Er du stolt over din rasisme?
  9. Det kommer jo bare dritt fra den mannen...
  10. Det samme kan man si om mullaene og deres ape-venner.
  11. Disse lagerbyggene brenner usedvanlig godt!
  12. Oljeprisen er tilbake til over 100 dollar fatet. Den orange prøvde å presse Iran til en våpenhvile gjennom Iraks statsminister. De som har noen hjerneceller intakt skjønner at den orange taperen ikke er istand til noe konstruktivt i denne krigen. Fox News er i ekstase over å ødelegge infrastruktur for mennesker de ikke bryr seg noe om. https://edition.cnn.com/2026/07/24/world/live-news/iran-war-trump https://www.youtube.com/watch?v=H1u5HU3F34s
  13. Men denne kristne guden er jo allvitende så hva er poenget ditt?
  14. https://www.aftenposten.no/verden/i/vr9gwX/russland-571-ukrainske-droner-skutt-ned
  15. Det nærmeste vi kom rasisme den gangen var. - Forbud mot samisk språk i skolegården. - Tvangssterilisering og lobotomi av tatere. - Dypt rasistisk fremstilling av afrikanere i barnebøker (jeg tenker ikke på Egner og Lindgren, men mye verre ting) - Folk nektet å leie ut til Nordlendinger. Dette var i Norge ETTER krigen. Det var statlig monopol på Radio og TV og ikke noe internett.
  16. Tror det var Tonight Show som hadde et innslag hvor Trump laget pølser fra rektum. Klarer dog ikke å finne klippet.
  17. Minner meg på at Apple ga oss anmeldere screenere for sesong 4 av Ted Lasso. Skal se om jeg rekker å se de i helgen. Føler jeg trenger en koselig komiserie nå. Lenge siden jeg så seneste sesongen av Shrinking og Scrubs. Har tro på sesong 4 av Lasso. Følte sesong 3 var for stor og hadde for mange karakterer for sitt eget beste. Så en reboot med at Lasso blir treneren for et kvinnelag føltes litt nødvendig egentlig.
  18. Gjensidige er ofte litt dyrere når man sammenligner med andre, men man må også huske på der at de også utbetaler utbytte hvert år, som gjør at forsikringen blir billigere når man tar med alt. Har man 3 eller flere forsikringer hos dem, så er det også rabatt på ting så vidt jeg husker. Fikk igjen litt over 600,- der i år, har bare innbo og reise forsikring der nå. Fikk 2500-3000,- de siste årene når jeg også hadde livforsikring der også (Har det via jobben nå).
  19. Tesla har jo alltid hatt batterikjøleveske? Så ser ikke helt forskjellen der. Men det Tesla kunne gjort er jo å ha buffer i toppen av batteriet så man ikke får benyttet hele. Da hindrer man litt missbruk. Lader du en Kia Eniro til 100% så er det egentlig bare 95%, men lader du en Tesla eller Polestar til 100% så er det 100%. Også spørs det hvordan det måles? Bjørn Nyland beviste jo en gang at Hyundai rapporterte feil helsetilstand på en bil engang. Bilen påsto batteriet var i topp stand men testing i praksis viste noe helt annet. Så kan ikke alltid stole på hva bilen mener. Iallefall ikke om den er programmert til å vise hva bilprodusenten ønsker og ikke hva som faktisk stemmer.
  20. I dag
  21. Så helt idiotisk ut etter min mening!
  22. 27 391
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...