Det er egentlig ikke min oppgave å legge til rette for ulovlig kjøring, å ha oversikt over trafikken er en selvfølge og noe man bare har automatisk, men om noen kommer i 200, og da antar jeg det er snakk om kilometer i timen, og blir skremt av ett blinklys så er nok det råkjøreren sitt problem først og fremst, om jeg ser i mitt sidespeil en bilist langt bak så forventer jeg at den bilisten skal holde seg der, for jeg er ikke av typen som ligger under fartsgrensen om det ikke er forhold som krever det, om da noe skjer på sekunder, et resultat av en fart på 200 kmt så er nok det først og fremst råkjøreren sin feil.
Jeg forstår vel heller ikke det generelle problemet med å fyre opp ett blinklys i fleisen til noen, for det første så er det ikke så skarpe lys, jeg har aldri opplevd blinklys i fleisen, for å si det på den måten, jeg skvetter ikke av at noen setter på blinklys veldig nære meg, det er varsling, jeg setter pris på varselet, problemet oppstår vel først når noen faktisk ligger langt over fartsgrensen, men ikke om man kjører normalt.
Det er klart ligger man i en vei med to felt, der de normale ligger i 100, mens de uansvarlige ligger i 200 der vil det oppstå problemer, men kanskje man bare ikke skal ligge i 200kmt og sette andre sitt liv i fare?