Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Cola å nøtter
  3. Trumper'n skal være glad for at han er immun. Andre har fått lange fenselsstraffer for langt mindre.
  4. Mere om tidligere diskutert trening av russere i Kina https://www.nettavisen.no/nyheter/kina-trente-russiske-soldater-i-hemmelighet-kjemper-na-i-ukraina/s/5-95-3048219
  5. https://www.nettavisen.no/nyheter/donald-trump-tusenvis-av-aksjehandler-brutt-rapporteringsplikt-og-boter/s/5-95-3056635
  6. https://www.dagbladet.no/nyheter/gir-ikke-mye-mening/84670837
  7. I utgangspunktet opphører ikke leiekontrakter som følge av salg. I utgangspunktet er ikke salg en saklig oppsigelsesgrunn. Ref. lovkravene vi har vært innom tidligere. Det må argumenteres særskilt at videreføring er til særlig stor ulempe for enten selger og kjøper (eierne) dersom eierbyttet skal være saklig grunn til oppsigelse. I lovdata §9-5 som omhandler saklige grunner nevnes ikke salg. Det må i så fall komme under "annen saklig grunn". Det kan bli en rettslig vurdering av utleiers ulemper versus leietakers fordeler med å fortsette leieforholdet og oppsigelsen kan tilsidesettes som følge av §9-8. At HTU nevner salg som en saklig grunn for oppsigelse får stå for deres regning. Det er ikke forankret i lovteksten.
  8. Det virker som om Trump har bestemt seg for at republikanerne skal tape mellomvalget. Han bryr seg vel ikke heller i og med at han får bo i det hvite hus i to år til. De alvorlige følgene av stengingen av Hornuz kommer ikke med en gang; mange tenker "det har jo ikke skjedd noe"; men problemene kommer på sikt av forsinkede leveranser.
  9. Som @skaftetryne32 påpekte så er dekningen på studenthybler stusselig. Hvor er det de øvrige 80k studenter bor? Jeg tror at å bygge fler studenthybler vil frigjøre både små og store leiligheter. Et kollektiv for 3-4 studenter vil være stort nok for en barnefamilie. Nå er det også regler for hva slags boliger som bygges i nye prosjekter, nettopp for å sikre en andel større leiligheter for barnefamilier.
  10. Ja vokste jo opp med Theodor 😀😀
  11. Poenget er at leigetakar skal få informasjon om klagerett. Utleigar har ikkje ubetinga rett til å avslutte leigeforholdet, det må vere sakleg grunn. Dvs. at du kan ikkje sparke ut leigetakar for å så ta inn annan leigetakar dagen etterpå; du må t.d. skulle bruke husrommet sjølv, omfattande oppussing, salg e.l. Det er ei lov som balanserer maktforholdet. I fråværet av regulering vil utleigar ha makt over leigetakar, fordi utleigar vil kunne avslutte leigeforholdet og gjere leigetakar huslaus. For dei fleste vil det vere ganske dramatisk, og for sårbare grupper nær katastrofalt. Reguleringa gjer at maktforholdet vert meir balansert, ved at huseigar t.d. må informere om klageadgang.
  12. fotonisse

    Tesla - kaféen

    Takk for det! Etter flere nye Skoda Superb og Octavia, så trodde jeg faktisk at en 2026 Enyaq skulle levere bedre enn dette. Så satser på at Tesla leverer som den skal, gleder meg til å hente den.
  13. Så bra 🐈‍⬛🐈‍⬛😻😻 Blir alltid så nyskjerrig på pusene dine 😻😻❤️❤️
  14. Står flere steder hvor denne selges, bl.a på Jula sine sider https://www.jula.no/catalog/bygg-og-maling/oppvarming-og-ventilasjon/kaldluft/klimaanlegg/barbart-klimaanlegg-033938/ Dog klarer jeg ikke å finne noe rent konkret på hjemmesiden til Qlima eller i tekniske spesifikasjoner. Ser man på bilder av denne så gir det lite mening når man ser disse to bildene:
  15. yes du husker riktig M 😀😀
  16. Ere ikke Theodor? 😀
  17. fotonisse

    Tesla - kaféen

    Dette er min sjette Skoda, så det er et merke jeg har vært fornøyd med, og derfor bestilte jeg en ny Skoda Enyaq RS høsten 2026, fordi VW id4 ikke svarte til forventningene og hadde mange feil, i tillegg sete som ikke lenger passet til ryggen min etter flere skader i ryggen. Navigasjonen benytter jeg kun når jeg skal til ukjente steder, men da er det en forutsetning at den faktisk virker og ikke plasserer bilen langt ute i Nordsjøen. Skjermen fryser og kan ikke betjenes, stemmestyring virker da heller ikke. Hjelper heller ikke med fysiske knapper, da de bare åpner hurtigmenyen til en skjerm som er fryst. Dagen etter fungerer alt som vanlig, men ikke noe i bilens logg. Feilsøking ikke mulig er beskjeden, og ja det er både filmet og fotografert, men de må ha konkrete feil å vise til. Dette har skjedd 2-3 ganger på fem mnd, samt 2-3 ganger med hele juletrebelysningen i dashbordet, alle varsellamper lyser. Dagen etter er det også borte, ikke noe i loggen og feilsøking ikke mulig. App som ikke får kontakt med bilen grunnet for liten kapasitet på servere, så ut i kulda/snøværet for å fysisk sette i gang varmepumpa i bilen. En app som er nesten fri for funksjoner, og er gammeldags etter dagens standard. Det er heller ikke tillitsvekkende når de på verkstedet sier at slik er det, og vi kan ikke gjøre noe med det. Det er mange biler med slike problem hos VAG, og i de fleste tilfeller kan det relateres til 12V batteriet, men i min bil er det i orden og dermed ikke årsaken til det problemet. Du skriver at en behøver i frekventere så mye inne på et Teslaforun før en finner biler med feil, men da kan jeg også fortelle deg at det er akkurat det samme på Skodaforum/grupper, det florer av feil. Utseende får det være opptil enhver å bedømme, jeg synes derimot at en TMY Performance ser bedre ut enn Skoda Enyaq RS.
  18. Nei, hva skal enda en app løse? Folk må bare bli bedre å spleise folk. Før tok familie og venner en mye større del i matchmaking. Nå skal vi liksom ikke det, det er en privat sak. Folk skal ordne seg selv. Folk må også slutte å sitte så mye alene. Er du 35 år og singel, kan du faktisk ikke dedikere en helg til den nye utvidelsen til diablo 4 samtidig som du klager på fravær av kone. Du må ut å treffe folk. For å løse fødselsrate: vi må ha færre barnløse. Flere må få barn i ung alder. Arbeidsgivere må gi flere stillinger som krever mindre erfaring og utdanning, de fleste lærer mer av ett år i arbeid enn tre år på skolebenken. Boligprisene må ned, det løses med stopp i innvandring og desentralisering av statlige arbeidsplasser(som det er for mange av forsåvidt).
  19. Publiseres 14.00 i dag!
  20. Ned på havna etterlengta bilde fra meg ❤️❤️❤️❤️
  21. Seriøst? Har vi gått fra "lag en hel tråd for hver ugjerning begått av mørkhudete" som er drøyt nok i seg selv, til "lag to hele tråder for hver ugjerning begått av mørkhudete"?
  22. MrL

    Elbil-tråden

    Man skulle faktisk tro det På forsiden på e24.no nå
  23. Det var en bil som gikk i lufta. Så selvsagt er det en bilsak. Hvis du slutter å leke moderator så slipper du slike svar.
  24. Det at Marshals gjør det dårlig i ratingene er litt misvisende. Er fremdeles den største TV-serien på CBS denne sesongen. Seriepremieren har jo nesten 27 millioner seere samlet. Og det er en populær TV-serie på streaming visstnok utenfor USA. Men kan ikke si noe om kvaliteten på noen av disse. Merker jeg ikke orker Taylor Sherdian-serier, men jeg kommer nok til å se Landman endelig i løpet av sommeren.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...