Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Fikk lyst på denne, vinner av Worlds Best Single malt whisky i fjor https://www.vinmonopolet.no/Land/Skottland/Speyside/GlenAllachie-12-YO/p/10462501. Men selvsagt ikke tilgjengelig på polet her nå. Spørs om det ikke blir en bestilling.
  3. Jeg bruker AI som et utvidet søk. Eller som tillegg eller erstatning for leksikon, wiki, lærebøker, brukerforum, Youtube etc. Har brukt chatGPT, Grok, Claude og Gemini. I det siste mest Gemini, delvis fordi det er et museklikk eller to kjappere enn de andre alternativene. Opplevelsen av AI varierer fra hakeslipp genialt til totalt ubrukelig, hele spekteret. AI som mentor og sparringpartner syns jeg fungerer bra. Enten det gjelder å feilsøke bremser på bilen eller å lage god kaffe. Bruker AI mye som kalkulator også.
  4. Han omgår problemet. Slik diktatorer gjør hele tiden
  5. Nei, det ga den fulle beskrivelsen og konteksten for hvorfor vi faktisk er her og diskuterer meta, fordi du ikke evnet å forsvare egne påstander, men gikk off-topic -- som demonstrert av innleggene jeg siterer -- ved å miskarakterisere innlegg og brukere i stedet for å forholde deg til sak, med ubegrunnede anklager. Merk at jeg siterte hva jeg kritiserte, som jo åpenbart ikke inneholder noe relevant for tråden vi kom fra -- postene dine som dannet grunnlaget for at vi entret denne tråden, og posten min du ikke evnet å svare saklig på. --- Har du svart saklig på posten min enda? Hvis du mener du har; Siter innlegget mitt vi er her fordi du ikke klarte å svare ordentlig på, og siter ditt egne seriøse on-topic svar. Forklar eksakt i innlegget er det du karakteriserer som hver av anklagene du kom med. Innlegget du miskarakteriserer står under.
  6. Little Nightmares I og II var begge gode spill, så rart at en såpass dyktig gjeng går seg bort slik som her. Hjelper ikke med bra grafikk, lyssetting og lyd hvis storyelementene mangler. Kjøper kanskje på billigsalg etter hvert. Hadde forventet mer av Tarsier.
  7. Det viktigste er at Trump ser ut til å ikke ignorere avgjørelsen, noe som en diktator ville gjort
  8. Forstår ikke hvorfor så mange er helt hekta på noe så intetsigende og kjedelig som dataspill. De åpnet en ny butikk for det i området i dag, og folk sto i lange køer utenfor.
  9. Forskjellen er hvordan du definerer ordet gal. Noe folk som er «gale» ikke klare å bli selvstendig, andre greier seg ganske bra, få kan bli ledere og tjene bra penger avhengig av hva problemet er
  10. Trump gir seg ikke og truer med mer toll på land som ikke føyer seg. Tar jeg feil eller driter han i høyesterett nå? Donald Trump truer med enda høyere tollsatser mot land som endrer kurs etter at USAs høyesterett erklærte tollpolitikken hans for ulovlig. «Ethvert land som ønsker å 'spille et spill' etter den latterlige høyesterettsavgjørelsen, særlig de som har 'lurt' USA i årevis, og til og med i tiår, vil bli møtt med en mye høyere toll, og verre enn den de nylig gikk med på», skriver USAs president på sin egen plattform Truth Social mandag. «KJØPER PASS DEG!!! Takk for oppmerksomheten om denne saken», skriver han videre, før han signerer med «president DONALD J. TRUMP». https://www.dagsavisen.no/notice/10217745
  11. Helt sikker. Det kan hende operatøren deres har som standard å ikke dele opplysningene, men å reservere seg mot telefonsalg og reklame har ingenting med det å gjøre.
  12. Billig snop i sverige alt jeg har og si, der jeg kjøper alt, hehe. Og ferga jeg tar
  13. Var det ikke 10 ganger Goebbels sa man måtte gjenta en løgn før den ble sann? Du får prøve å gjenta denne løgnen 2 ganger til, så får vi se da om den forvandles, som en larve til sommerfuglen, om til en sannhet. Du forklarer ikke hvor målstengene er, men deg selv, og det er ute på jordet..
  14. Nei..her har vi ulike preferanser og forståelser. En gal person kan gjerne jobbe.ja vedkommende kan til og med være dyktig i sin jobb og tjene godt. Det er mao ikke en forutsetning for å bli regnet som normal eller smart om man klarer å jobbe og tjene penger. Det kan virke som kulturforskjeller mellom europeere og amerikanere faktisk betyr noe i forståelse av hva en gal person kan være istand til.
  15. Det er halvparten av pendlinga jeg gjør, og det er samme vei som hundrevis av andre biler tar hver dag. Jeg kan prøve huske å sjekke ikveld om hva retur ligger på, men det er litt misvisende siden bilen står i oppvarmet garasje på jobb. Om jeg skulle tippe, så ligger jeg kanskje på 20% AC på returen, så 30% snitt. Ioniq 2019/2020 ligger alltids på 8-20 kw/100km, bilen er relativt liten, lav og dermed effektiv. Jeg vil påstå at dine eksempler på ca 30kw/100km er unormalt mye på andre siden av skala'en. Ref teslabjørn sin video under, så kjører han på 13kw/100km, men MYE høyere snittfart enn by-pendling, som jeg gjør. I videoen kan du se AC ligger på 1-1.5kW, så ca 10% av totale energiforbruket ved landeveiskjøring og ca 0°C. https://www.youtube.com/watch?v=04kfyrZBrAU&list=PL9yteovQD3gXWeX6SE-YUolVYYMTljrjJ Om antakelsene over stemmer, så varierer AC energiforbruk fra 10% ved landeveiskjøring (ca 0°C), til ca 30% ved pendling (mild vinter), gitt en Hyundai Ioniq. Og slik kan vi fortsette med 100 forskjellige bilmodeller. Kan vi være enige om at det varierer og at energi brukt til AC KAN være betydelig basert på bil, kjøremønster og klima? Hvor effektiv varmepumpen i en bil er, er et annet spørsmål. Jeg har ikke noen gode tall å vise til.
  16. Hei, jeg spør AI chatGPT kun for spørsmål jeg ikke vet noe om, eller bruker dne istedenfor Google 😛 AI mye smartere. Google serch får ikke opp alt riktige fakta.
  17. 9,90 for smågodt på min lokale OBS nå.
  18. Da må det litt mere mekanikk og tanhjul, for at arket skal kunne snues. Det koster mer og tar opp mer plass. Som med mye annet mikkmakk er det vurdering på kost/nytte.
  19. Anmeldelse: Reanimal er en atmosfærisk, men til tider mager opplevelse som kunne hatt godt av litt substans. Les hele saken på Gamer.no»
  20. Enig. Interessen følger resultatene og akkurat nå dominerer Norge i herreklassen. Nå har det blitt advart om langrennssportens død så lenge jeg kan huske, men fremdeles samler sporten store folkemasser i flere land. WC har gått for fulle tribuner nylig i Frankrike også og interessen blir nok ikke mindre etter mange flotte resultater i OL. Kan "vi" ikke slutte å nedgradere våre egne idretter..? Kunne ikke brydd meg mindre om f.eks. amerikanske idretter, men det har jo ingenting å si for deres interesse. Den norske husmannsånden lever i beste velgående, dessverre. Det ser vi i mange kommentarer.
  21. Sensoren måler hvor mye og hvor ofte du slipper luft.Les hele artikkelen på Tek.no her
  22. Mange fly som igjen ble forsinket, noen kansellert. Men dette begynner å bli vanlig nå. Forrige gang jeg dro til Russland, måtte flyet plutselig mellomlandet i Kazakhstan. Da jeg skulle tilbake, var flyet forsinket i 5 timer. Men dette er noe som skjer daglig nå, også lenger øst for Moskva. Det betyr jo bare at Ukraina fortsetter og fortsetter daglig med droner. I starten så det ut som den enkelte russer ble irritert ved forsinkelser, men nå så virker det som sagt at det er så vanlig at dem ikke bryr seg mer om det.
  23. Glendronach 12 er den mest kjente Sherry whisky av de du nevner, og som er urøykt. Min favoritt var BenRiach 12 Sherry wood. Men de fikk en ny dame som manager, som ødela merket helt etter min mening med disse hersens 3 eller 4 cask blending….
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...