Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Hvis jeg skulle kjøpt nå hadde det nok blitt TCL sin toppmodell siden den er på tilbud. https://www.elkjop.no/product/tv-lyd-og-smarte-hjem/tv-og-tilbehor/tv/tcl-75-c8l-4k-sqd-mini-led-tv-2026/1083320?qid=3a68ad517c9ebd3ca8a4714f078823d3 Har fått gode tilbakemeldinger i tester også, jevnt over.
  3. Jeg skjønner egentlig ikke hvorfor moderatorene tillater denne åpenbare brønnpissinga di, men det er også alt det er.
  4. Duriello

    Elbil-tråden

    Ja sant nok, gikk visst glipp av at den har stort rom under gulvet i bagasjerom. 😅 Dersom bilen leverer jamfør wltp så er det nå greit med en lengre ladepause etter 500km uansett. 👍 *Har ikke lest meg veldig opp på kinesiske biler, hvilke regner du som konkurrent til denne?
  5. kremt

    Elbil-tråden

    340 for long range er vel litt dyrt. Får jo Kona til 370 med stort batteri.
  6. I øyeblikket et ord er etablert i dagligtale er kampen mot ordet tapt. Man kan ikke kollektivt få et folk til å glemme et ord og dets innhold over natten. Det er en håpløs kamp å kjempe. Men på samme måte som at woke-perioden i vestlig kultur er på god vei ut, så vil også kraften i motstanden mot woke forsvinne. Det så vi senest nå i sommer da anti-wokerne lanserte sine kampanjer mot Odysseen, og tapte så det sang. I fremtiden vil nye kulturkamper med nytt vokabulær utkjempes, og kanskje vil ordet woke over tid forsvinne inn i glemselen ...
  7. Jeg vet det avviker ørlite fra faktiske valutakurser og sjekket faktisk opp i går hvilken valutakurs Nordpool brukte den dagen. Det er bare å bytte prisområde fra Belgia til et av de nordiske siden Nordpool har priser i både kroner og euro der. Nordpool brukte kursen 11,12538 den dagen. Så for oversiktens del: Nordpool: 11,12538 (0,28% under Norges bank) dn.no: 11,18 (0,21% over Norges bank) Norges bank: 11,1570 Nettavisen: 13,0026 (16,54% over Norges bank) Hva tror du var intensjonen til at Nettavisen valgte å bruke akkurat den valutakursen? Har den rot i noe fra virkeligheten?
  8. Kva bil er det? 1700 kr/mnd var dyrt. Om du ringer rundt eller sjekker priser på nett i diverse selskap kan du kanskje få den prisen ned. Ang. lån og kredittkort så bør du prioritere dei med høgast rente. Det er dei dyraste. Normalt er det snakk om kredittkort, som kan ha renter på 25-30%. Det vil ta tid, men om du får oversikt og gjer riktige grep kan dette gå bra. Det viktigaste er at du har fast inntekt og har råd til å betale avdrag på lån, ikkje kun renter. Om du betaler minimumsbeløp tar det lang tid å bli ferdig med eit lån. 800 000 i forbrukslån er mykje. Inkluderer det billån? Har du fått oversikt over kva rente du har på dei ulike lånene?
  9. obygda

    Elbil-tråden

    Veldig få i denne klassen med AWD. Det renner inn 2WD biler..
  10. Nok av andre spill å drive tida med. Så håper de tar seg god tid og gjør det til det beste det kan være. Vil uansett være bedre enn DoW3..........det spillet var en skam og sko aldri vært utgitt.
  11. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Vel tesla har rwd og hull i dørken så skjønner ikke hvorfor flere ikke klarer å pakke bilen bedre, ioniq 3 med stort batteri blir fort samme pris som xpeng l03 awd som lader vesentlig fortere og har bedre tech.
  12. Vensteresiden vil av ideologiske årsaker dele mennesker inn i undrtrykker og undertrykket. Alle muslimer og brune er undertrykket av hvite. Alle hvite er priviligerte undertrykkere. Muslimske land er liberale fordi de de har større prosentandel muslimer, altså mer som venstresiden liker. De er fattige og dysfunksjonelle fordi Vesten og USA undertrykker dem, ikke fordi kulturen deres er dysfunksjonell, voldelig eller uærlig. Hvite er priviligert, fordi hvit hud er en urettferdig fordel. Hvite har ikke, og har aldri hatt, en egen kultur eller skapt noe selv. Hvite er rike og suksessfulle kun fordi de stjeler fra Afro-Amerikanere og muslimer. For eksempel ble lyspæren egentlig oppunnet av Lewis Latimer fordi han oppfant en glødetråd av karbonisert papir. Finn én afro-amerikaner som jobbet på prosjektet, glem alt hvite gjorde. Lyspæren er en svart oppfinnelse. Hvite er verdens mest rasistiske fordi noen er kritisk til muslimsk masseinnvandring. Muslimer er tolerante og liberale fordi de støtter muslimsk masseinnvandring. Når noen tar hysterisk feil i disse debattene, er det viktig å huske hvilken firmware disse debattantene kjører. Når deres verdenssyn er oppressor/oppressed og anti-USA vil alt handle om det.
  13. Jeg er enig i dine "innsigelser" her, men FWD er jo noe de tydeligvis har sin elsk på, og som forøvrig muliggjør det digre "hullet" under dørken i bagasjerommet. Tenker nå mere på det at flere av konkurrentene, og da fortrinnsvis kineserne, som har langt høyere ladefart tross lik eller lavere pris, og derved i større grad gjør bilene bedre egnet for langturer. Men Hyundaien er vel i utgangspunktet mer nøysom, og LR på nesten 500 km WLTP er ikke ueffent for prisen.
  14. Optimal avstand er kino standard som er 40 FOV. Optimal avstand for 85" er 2.59 meter. Optimal avstand for 75" er 2.28 meter. Siden trådstarter har ca. 3.5 meter fra sofa til TV, er optimal størrelse 115", eller flytte sofa en halv meter nærmere og gå for 98". 85" absolutt minimum for 3.5 meter. Oversikt fra Rtings:
  15. Vært ute på Xbox et par dager, så det stemmer ikke.
  16. Du sammenligner at ca 50000 norske flyktninger dro til Sverige for over 80 år siden med dagens flyktningindustri, som innbefatter titalls millioner av mennesker. Norsk og svensk kultur er identiske. Det fins ingen voldsforherligende norsk religion. Kulturen som importeres fra islambeltet i dag ER derimot voldsforherligende og strengt konservativ. Og dessuten inkompatibel med norske verdier. Å sammenligne disse er ekstremt naivt, kunnskapsløst og historieløst. Enten troller du, ellers så ser du genuint ikke forskjellen. Jeg vet ikke hva som er verst.
  17. Duriello

    Elbil-tråden

    Fin startpris på billigste utgave (uten at jeg har sjekka forskjeller på utstyr), men topputstyrt blir for dyr. 2 største ankepunkt for min del blir 0-100'n og fwd. (Og tidligere nevnte greie med dørkarmene dersom 2-farget) Ladefart er ok dersom den holder maks lenge, slik som eks Ev3. 🙂
  18. Nei, du har en bevissthet og en hjerne som den sitter i, om noe kan kalles en sjel så er det hjernen som er sjelen. Sjel er en myte fra den gangen da man ikke forsto at når man døde så sluttet musklene å fungere og lufta i lungene ble presset ut, den siste utpust ble tolket som sjelen som forlot kroppen, men det er som sagt eldgammel overtro.
  19. Bilforsikringen virker veldig høy. Har du prøvd å få den ned? Jeg betaler så vidt 1000kr/mnd for full kasko.
  20. Dette 11 år gamle bildet, fra Frankfurt jernbanestasjon under flyktningekrisen i 2015 er nok først og fremst en støtte til flyktninger på flukt fra eskalerende kriger og uroligheter i Midtøsten og Balkan. Du kan lese litt om bakgrunnen for krisen her. Å forsøke å vri dette til "å heie fram import av en strengt konservativ religion" høres veldig fordreid og spissformulert ut. Like fordreid som nordmenn som flyktet til Sverige under 2. verdenskrig var "Svensk import av voldsforherligende Norsk religion". Så: 1. Dette handlet ikke om import av noe som helst. 2. Det handlet ikke om religion. 3. Det handlet om å uttrykke støtte til hjelp til mennesker i nød.
  21. Fra din kilde: "Chancellor Angela Merkel was also laying the foundation for new "hyphenated German" groups, namely "the Syrian-Germans, Iraqi-Germans, Afghan-Germans". Syrere, irakere og afghanere er stort sett ikke kristne. Det er disse som siktes til i banneret med teksten "Refugees Welcome". Jeg tror du skjønner dette, men du velger å misforstå med vilje, fordi du har lært deg "reverse image search". Men selv om du klarer det, skjønner du ikke konteksten. Du spurte @herzeleid hvem "disse" var på hans utsagn om de som heiet frem importen av en strengt konservativ religion, med tilhørende utfordringer. Jeg sier at det er disse kasusene. Hva er det du ikke forstår her?
  22. Noen som forresten har tanker om Ioniq 3, som nå er lansert, og priser er blitt kjent? https://elbil.no/ioniq-3-enda-en-elbil-under-momsgrensen/ Selv tenker jeg den nok er fin som "bybil", men den trigger meg ikke nok pga lav ladefart og at den virker litt for "enkel".
  23. Høres ut som du trenger en "hard reset". Om du greier å få deg en plass å bo sånn at du kan klare deg uten bil er det gull. Sikt lavt, unaturlig lavt, og få så lave kostnader du bare klarer. Det er selvsagt ikke gøy, men om du klarer billig hybelliv ei stund kan du kanskje komme deg ovenpå raskere enn du så for deg. Ikke vær redd for å prate med kreditorer, når du HAR tatt grep med bolig og bil kan det godt være du kan samle ugrei gjeld i ett overkommelig lån. Har du tatt drastiske grep har du vist handlekraft og vilje til å finne en skikkelig løsning.
  24. Jeg tror at kampen ikke er tapt helt enda, eller ikke er over, det er snakk om 10 år og ikke 100 år siden republikanerene satt i gang kampanjene sine. Og det er samme gjeng som er sittende i dagens USA. Det er helt sikkert flere runder med reaksjon/motreaksjon i samfunnet i vente. Og regjeringskifter her og der som ønsker definisjonsmakt. Andre skjønner hva du mener ved å bruke woke, men andre legger også til ulikt innhold, eller grad av konservatisme i begrepet ut i fra kontekst og avsender. Noen skjuler seg også bak å kalle noe woke, mens de egentlig uttrykker hat og diskriminering. For meg personlig betyr det ikke så mye. Jeg syntes ordet sin opprinnelige mening var mere hensiktsfull, og mere presis enn det den utvikler seg til. Det er jo synlig at de som er mest ivrig i denne tråden med å fremheve etymologien, møter en del motgang, på tross av å beskrive bakgrunnen ganske presist. Jeg kan selv spøke med ordet woke i dagligtale, og folk skjønner hva jeg mener. Men jeg opplever det som et veldig dårlig ord/uttrykk om man skal ha en seriøs samtale. Ikke minst på et politisk nivå. Det virker uansett som at sutringen om woke i underholdningsindustrien har roet seg endel. En periode var det jo dommedag, der kunsten ble erklært død og enkelte savnet Xena the warriorprincess.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...