Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Jeg skrev at mange folk tviler på motivene hans. Ikke at jeg gjør det. Personlig tror jeg Stordalen liker Pride og liker å bygge merkevare/tjene penger på å vise at han liker Pride.
  3. Et nylig eksempel på det som er beskrevet ovenfor: Video i link: https://x.com/azov_media/status/2052638206189814258#m Det er en veldig interessant utvikling at Ukraina nå angriper de bakre logistikklinjene mye mer en før.
  4. Hvit supremasisme har alltid matet seg selv med en forestilling om at den såkalte hvite rasen er i fare og må beskyttes. [...]The Euro-American far-right represents a highly diverse political movement comprising numerous ideological tendencies. It includes the European New Right, the US ‘alt-right’ and ‘alt-lite’, far-right accelerationism, traditionalism, and new forms of political misogyny. Despite the diversity in ideas and activities, this article argues that an overarching theme of the ‘fear of white extinction’ travels across and animates each major contemporary far-right tendency.
  5. Syns egentlig at frp er blitt for stuerene men i 2026 så har man ikke lov å si noe som anses som rasistisk, husker Carl i sa mye rart før uten at det fikk mye konsekvenser, bla skyldte han på bolig krisen i oslo på innvandrere, sier man det nå så dras rasisme kortet med engang.
  6. De som mener det motsatte forkaster jo fakta og dikter opp sin egen falske virkelighet. De kan pent ignoreres. Dvs. kanskje aller helst utstøtes og kanselleres, for vi må sørge for at vi ikke får amerikanske tilstander her, der det er null skam rundt det å være ond.
  7. Kan lage brødet med kun hvetemel og få full pott på grovhetsskalaen med dette
  8. På den tiden dette skjedde (siden du sier det er uaktuelt med barnebidrag antar jeg det er mer enn 28 år siden) fastslo straffeloven 1902 § 192 at "den som ved vold eller ved å fremkalle frykt for noens liv eller helse tvinger noen til utuktig omgang [...] straffes for voldtekt". Terskelen for å skaffe seg utuktig omgang ved vold er ikke veldig høy, men det er ofte beskrevet som at gjerningspersonen må ha "overvunnet en alvorlig ment motstand". Siden du ikke gjorde motstand vil ikke dette ha vært voldtekt. Etter den nye voldtektsbestemmelsen fra 2025 er dette gråsonevoldtekt. Kriteriet for voldtekt etter ny lov er at du "verken i ord eller handling har samtykket til det". Med egne ord skriver du at du du ble "kanskje mot alle odds, ganske horny av dette så jeg hadde ikke problemer med å gi henne denne kravstore bestillingen". Da har du i handling samtykket til seksuell omgang. Samtykket ditt omfattet ikke ejakulasjon inni henne, og dette aspektet av handlingen utgjør da voldtekt.
  9. Har egentlig ingen problemer at de snur ryggen til tullinger som skal rakke ned på transpersoner.
  10. sverreb

    Tesla - kaféen

    Et lite sykkelstativ gir ikke nødvendigvis noe merkbar last, sammenlignet med bagasje i bagasjerom, og en henger skal jo ikke legge noe voldsomt mye vekt på kula normalt. En lastcelle i selve hengerfestet kan måle langt mer nøyaktig, men det er gjerne overkill, særlig siden kontakten har innebygd hengerddeteksjon (se nedenfor), men kan naturligvis vært nyttig for å måle om man har for mye (eller negativ) vekt på kula. Tviler på at det er noe som vil prioriteres på personbiler dog. For dedikerte trekkvogner antar jeg slikt finnes. Hengerdeteksjon er meg bekjent gjort via at pinne 12 er koplet til jord i hengeren eventuelt CAN bus communikasjon. Dette er en eksplisitt deteksjon av at noe er koplet til moderne hengerkontakter. Men selv på legacy kontakter så vil du i det minste detektere strøm i alle lys ev. CANbus, ikke bare på blinklys. Å bruke ryggekamera for å detektere henger ville vært vanvittig. At den flagger feil på blinklys om kontakten er borte så er nok det en bug. Under kjøring skal ikke hengeren koples fra så om kontakten faller ut da bør responsen være blinkende varsellys og alarmer.
  11. Hvorfor skriver du da at du tviler på motivene hans? Du innrømmer jo at han gjør gode gjerninger.
  12. Vi snakker om Norge og vestlige land her. Alle vet at RaZZland osv. er dritt. Men her i Norge er det flere og flere som forherliger nazisme, pedofili, psykopati, osv. Altså MAGA generelt.
  13. Hvete er en kornsort, sammalt er en måte å kverne hele korn til mel. De kan fint overlappe hverandre så det er fullt mulig å finne et brød med 80% hvetemel og 80% grovmel i samme brød. Uten at det blir 160% brød av den grunn.
  14. For de hvite så ser (så?) de på Trump som siste sjanse for å redde den europeiske identiteten. Mange, som Nick Fuentes, er rasende på Trump fordi han driter i mye av dette (blir mer riktig å si at dette er noe underordnet hans lysten på berikelse). Så sånn sett er det ikke helt feil når de sier "we love Europe". De elsker røttene deres, ikke dagens politiske system.
  15. Var det en USB-SATA eller en USB-Nvme du testa Win2Go? Jeg prøvde med en USB-nvme men fikk en kraftig BSOD ved oppstart.
  16. Var det ikke Finnmarksbrigaden han nettopp nevnte da, snarere enn GSV? Og når Finnmark skal styrkes, så flytter man jo flere folk nærmere Russland. Og det med økt privat beredskap stemmer jo 100%. Myndighetene har jo gått ut med informasjonskampanjer og nettopp oppfordret folk til å ha et beredskapslager. Det er ikke lenge siden sist det var snakk om dette i media. Økt øvingskativitet og beredskap fra både forsvaret og politiet nær grensen: https://www.politiforum.no/flytter-skarp-vintertrening-til-russergrensen/291136 Også elever i Finnmark øver på krisesituasjoner på grunn av Russland: https://www.nrk.no/tromsogfinnmark/ungdommer-i-finnmark-far-opplaering-i-a-sta-i-en-krise-om-russland-angriper-1.17726173 GSV skal få flere folk og mer materiell: https://www.forsvaretsforum.no/finnmark-finnmarksbrigaden-forsvaret/slik-herjer-russland-i-kirkenes/456895
  17. https://www.dagbladet.no/nyheter/tvang-trump-til-a-snu/84595688
  18. Denne situasjonen i Spania er langt i fra uvanlig: Dette skyldes at Spania produserer veldig mye solkraft på dagtid. Så mye at de sliter med å bli kvitt all strømmen og prisen faller ofte til null fra 09-16. Portugal har omtrent samme problem omtrent samtidig så de kan ikke ta i mot noe særlig med overskudd. Kraftlinjene til Frankrike svelger unna så godt de klarer, men heller ikke det er nok. Spania trenger rett og slett flere steder å gjøre av solstrømmen på dagtid, pluss at de trenger litt import ellers for å få ned pristoppene. Dette kartet kombinert med prisgrafer gjennom dagen avslører langt på vei hvor de bør gjøre av strømmen. De bør legge to nye sjøkabler. En nordover og en østover. Konkrete forslag: Bilbao-Plymouth og Barcelona-Livorno.
  19. Jeg fikk kommentar på at linjen min i noen rundkjøringer kunne invitere biler på siden. Det er tilbakemelding jeg tok med meg sammen med gyldig førerkort, og jeg liker å tro at jeg har god kontroll på dette i dag. Hadde det vært gjentagende og mer alvorlig så hadde jeg nok fått det som en begrunnelse på stryk. En del av førerprøven er jo at du skal vise at du kan stå i krevende situasjoner. Du kan fint si til sensor at du ikke er trygg på rundkjøringer og velge en alternativ rute rundt Sinsenkrysset også, men du bygger ikke en positiv sak til at sensor skal kunne bedømme deg som en trygg sjåfør om eneste løsningen du har på krevende situasjoner er å jobbe deg rundt dem.
  20. Denne påstanden stemmer ikke. De aller fleste i Norge går regnskapsmessig i minus for staten, og velferdssystemet vårt er heller ikke bygget med en forutsetning om at folk skal bidra med pluss i regnskapet.
  21. Nei, det stod hvetemel, sammalt var omtrent like mye.
  22. **Ukraine Strikes Russian Missile Ship in Caspian Sea as Tensions Rise Ahead of Victory Day** Ukraine’s General Staff announced on Thursday that Ukrainian forces had struck a Russian Karakurt-class missile corvette in the Caspian Sea, near Russia’s remote Dagestan region. The vessel was reportedly stationed at the port of Kaspiysk, more than 1,500 kilometers from Kyiv and geographically closer to Tehran than the Ukrainian capital. Ukrainian military officials said damage assessments were still underway. The Karakurt-class warships are equipped with Kalibr cruise missiles, weapons Moscow has repeatedly used in strikes against civilian targets across Ukraine. Volodymyr Zelenskyy praised the long-range operation, as well as a second Ukrainian strike within eight days on a Lukoil oil refinery in Perm near the Ural Mountains. Zelenskyy declared that Ukraine would continue applying “long-range sanctions” in response to Russian attacks, while also remaining open to diplomatic efforts if Moscow showed genuine willingness to negotiate. Ukraine’s Defense Ministry also revealed that a deal to acquire Swedish-made Gripen fighter jets could be finalized within months. During a visit to Stockholm by Sweden’s defense minister, Ukrainian officials confirmed that both countries were advancing negotiations following a letter of intent signed last year. The agreement could eventually provide Ukraine with up to 150 Gripen aircraft produced by [Saab](https://www.saab.com?utm_source=chatgpt.com). Initial deliveries are expected to take around three years after a formal contract is completed. Ukrainian Defense Minister Mykhailo Fedorov stated that financing plans were already in place, while Swedish Defense Minister Pål Jonson said talks on lending, selling, or donating older Gripen jets were progressing positively. Meanwhile, Moscow has intensified warnings and threats as Russia prepares for Saturday’s Victory Day parade. Russian officials demanded a ceasefire during the celebrations and warned Kyiv against any attacks on Moscow. Foreign diplomats, however, rejected Russian warnings urging embassies to withdraw staff from Kyiv in case Russia launched strikes on the Ukrainian capital. Ukraine has never directly targeted Victory Day events, and this year Russia is reportedly scaling back military equipment displays during the parade. The UK Foreign Office condemned Moscow’s threats against diplomats in Kyiv, calling them “inappropriate, irresponsible, and completely unjustified,” and warned that any attack on diplomatic missions would dangerously escalate the war. German Foreign Minister Johann Wadephul also stated that Berlin would not withdraw embassy personnel from Kyiv. Sources close to the Ukrainian presidency told AFP that President Zelenskyy would remain in Kyiv throughout the weekend. On Wednesday, Zelenskyy criticized Moscow’s approach to the ceasefire, accusing Russia of wanting “permission” from Ukraine to hold its annual parade safely while continuing attacks afterward. He said Russia was already discussing renewed strikes after May 9 and described such rhetoric as “strange and inappropriate.” Zelenskyy also warned that several countries close to Russia were planning visits to Moscow despite the ongoing conflict. Throughout the war, Ukrainian drones have repeatedly disrupted areas around Moscow, forcing airport closures and placing pressure on Russian air defenses. Moscow Mayor Sergey Sobyanin claimed on Thursday that Russian air defense systems intercepted more than 50 drones heading toward the capital over a 15-hour period, although the claims could not be independently verified. Zelenskyy further accused Russia of violating a ceasefire that began on the night of May 5–6. According to the Ukrainian president, Kyiv had received “only new attacks and threats from Russia” despite proposals aimed at reducing hostilities during Victory Day commemorations. Russia also protested Armenia’s decision to host Zelenskyy this week during the European Political Community summit, which was established following Russia’s full-scale invasion of Ukraine. Russian Foreign Ministry spokeswoman Maria Zakharova said Russians had long viewed Armenia as a “friendly and brotherly” nation. Armenian Prime Minister Nikol Pashinyan responded by reiterating comments he made in 2022 and 2023, stating that Armenia was “not an ally of Russia” on the Ukraine issue. Zelenskyy also confirmed that Ukraine’s chief negotiator Rustem Umerov had arrived in Miami for talks with U.S. representatives aimed at advancing a potential peace agreement. The Ukrainian president said achieving peace in Europe would be the best way to honor those who fought against Nazi Germany during World War II. He added that the United States could once again help secure peace through a “fair and strong” stance toward what he described as Russian aggression.
  23. Da klager du, og viser til §11 som sitert over. Sensor kan ikke begynne å konstruere hypotetiske situasjoner. Eleven må forholde seg til vrikeligheten, og løse situasjonene slik de er på best og tryggest mulig måte. Sensor får heller planlegge bedre og teste elevene på rygging på steder hvor rygging er eneste mulighet, eller hvor rygging ikke utgjør noen unødvendig fare.
  24. RaZZland har jo alt begynt med masseimport av afrikanere og indere for å erstatte alle de russiske menn som er sendt i kjøttkverna i Ukraina. De har også Europas største muslimske befolkning fra før.
  25. Dette er en bra forklaring. Sensor gjør en helhetsvurdering om man er "skikket til å fortsette å øve på egenhånd" Dersom sensoren vurderer kandidaten til å ikke være skikket, så begrunner de det med en eller flere eksempler. Det er veldig lett å henge seg opp i disse eksemplene, men de er akkurat det: Eksempler. Når jeg tok A lappen for 15 år siden, så fikk jeg bestått, men med forbedringsområdet at jeg kjørte litt vel forsiktig og defensivt. Sensoren noterte tørt at det sikkert forbedret seg med en gang han ikke satt bakpå
  26. Nei, rasisme som begrep er ikke sverting, og brukes veldig lite unødig. Om afrikanere fra muslimske land voldtar 20 ganger mer, er det fordi de er biologisk programmert til det mener du?
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...