Ser ikke hvordan førstepost antyder at P er Q. De sier at P er assosiert med Q, og siden Q er et tilfelle så betyr det at P er årsaken bak Q. Men uansett er det ikke vanskelig å slå hull på logikken her.
At desperate foreldre i konflikt med barnevernet tyr til vold i desperasjon er ikke et fenomen som utelukkende skjer blant ikke-etnisk norske, og egentlig en ganske forståelig reaksjon med tanke på hvem de er i utgangspunktet og hvor maktesløse de blir i møte med det offentlige.
Du er opplagt ikke interessert i å løse problemer, så bruker heller energien min et annet sted. Jeg har vært her lenge nok til å ikke la meg lure med på flamebaits og roturer.
Et eksempel på roturer er at du ikke deltar i debatten slik som KarvaBlad gjør, men heller prøver å komplisere debatten slik at du kan snike deg unna å måtte forsvare en logisk feilslutning.
Håper ikke at noen føler jeg parodierer dem.