Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Denne her er atskillig mer fornuftig. Det dreier seg om at astronomer har observert biomarkører på opptil flere ekstrasolare planeter. Det betyr at det *kanskje* er liv der men av ulike grunner er tegnene på liv ikke tydelige nok til at man kan være sikre.
  3. Jeg har ingen intensjon om å gå inn i denne tråden for å debattere og forsvare eksistensen min, eksistensen til barna mine eller til mine brødre og søstre – trans eller ei. Du har et ubehag som kommer av uvitenhet. Hadde det ikke vært så tragisk for enkelte, ville hykleriet i det folk skriker ut som "radikal" kjønnsideologi vært nesten komisk. At man rutinemessig bruker pubertetsblokkerende hormoner for jenter som får mensen litt vel tidlig, blir verken ansett som problematisk, utforskende, eksperimentelt eller definitivt ikke radikalt. Men om man plutselig skal gi de samme mulighetene til ungdommer som er i tvil om hvem de er, da blir alt radikalt. Dette til tross for at det meste er reversibelt (man mister som regel noen centimeter i slutthøyde, en liten pris å betale, spør du meg), og at de endelige, tøffe avgjørelsene tas etter at man har fylt 18 år, etter en grundig og lang utredning. Hvorfor skulle jeg ønske å skille homokampen fra dette? Hvorfor skal jeg fokusere på hva som skiller meg fra andre mennesker som opplever motgang, istedenfor å fokusere på det som knytter oss sammen – det vil si utenforskap og det at rettighetene våre blir utfordret?
  4. Skulle gjerne hatt noen anbefalinger på eksterne harddisker. Skal brukes til back-up lagring av diverse bilder, videoer og dokumenter. Filene blir for øvrig også lagret i en sky. Jeg er veldig usikker på hva jeg burde gå for av merke, 2.5" eller 3.5" og andre ting som jeg sikkert ikke har tenkt på. Men i forhold til lagringskapasitet tenker jeg at 2 TB må være et minimum, og prisen ikke mer enn 2500,-
  5. Var litt bekymret for at Iran skulle ta en "Carter" igjen, denne gangen med oljetrafikken gjennom Hormuz som gissel til minutter etter at neste president blir sverget inn. Det ville gitt verden noen tunge år med "Trump" skrevet over det hele, som om vi trenger mer av det.
  6. Kanskje det er det for de kristne homofile, men jeg tror det er langt viktigere for lgbtq at det at kirkens lære ikke er den eneste lære lenger, dessverre viser det seg å være vanskelig å akseptere for konservative kristne. Ja akkurat, hvorfor ikke bare la folk være folk, og akseptere at undervisning om lgbtq har stor nytte for samfunnet som helhet og at den er helt uvurderlig for de som faktisk er lgbtq, hvorfor tar de denne meningsløse kampen mot mennesker som bare ønsker å være seg selv? Det er jo bare en videreføring av det samme hatefulle svineriet mot homofile, det virker som disse stats sponsede anti lgbt kampanjene bare vil lage en ny jøde, så vi alle kan sutre over hva det som burde være frie mennesker gjør i stedet for det som faktisk er viktig, en verden nærmere en verdenskrig enn vi har vært på lenge, pedo beskyttende verdensledere som grabber kvinnfolk by the pussy har knapt mistet popularitet, men ja det at noen vil skifte kjønn er veldig viktig for folket. Det må snart innrømmes blant anti-pride folket at massesuggesjon faktisk er noe som eksisterer, dette hatet mot lgbtq har alt med det å gjøre.
  7. Det er nok hovedårsaken til at elektriske motorsykler ikke har tatt av her til lands, til tross for subsidieordninger og stor aksept for elektriske kjøretøy. Jeg føler at mange av de "jeg skal ha MC av praktiske årsaker" faller av når de finner ut at MC ikke er billig og ikke spesielt komfortabelt som nyttekjøretøy.
  8. https://x.com/Gerashchenko_en/status/2067205456242647139
  9. Avtalen, for Iran sin del, handler antagelig mer om å stoppe krigen inntil neste president for kunne nye avtaler med voksen-språk og fulle setninger samt en dialog med noen som virker som om de er eldre enn 3 år..
  10. Det er det Netanyahu ønsker.
  11. Dette sier Fornybar Norge om seg selv: Fornybar Norge er som du sikkert skjønner en motsetning til olje- og gass-næringen. Fornybar Norge forstår klimautfordringene og vet at Norge kan gjøre mer for å motvirke disse. Blant annet ved å øke fornybar kraftproduksjon. Motvind Norge har ingen reelle løsningsforslag for klimakrisa og forsøker bare å gjøre mer av det vi allerede gjør: vannkraft. Men de forstår ikke at det ikke monner og ikke er lønnsomt og dermed heller ikke en konstruktiv løsning på klimakrisa. Det er mer en strutsehodet i sanda-løsning. Å tjene penger på noe er ikke bevisførsel for at noe er løgn. Denne påstanden må du dokumentere på ordentlig måte. Dessuten sier de ikke at utenlandskablene "er bra for oss". De sier at utenlandskablene holder nettleia nede. For å unngå at sitater konverteres til stråmenn, vær nøye med å sitere korrekt, ikke løgnaktig. Så, apropos dine løgner om hva Fornybar Norge sier, har du noen oppdekning for påstandene om løgner fra deres side?
  12. Han dro da også en vits om at man ikke skulle forvente å se Epstein-Trump filene utgitt. Noe som den daværende "radikale" panel-gjesten Leigh McGowan ('Politics Girl') reagerte skarpt på. Hun er helt sikkert av de som ikke er ønsket av CNN.
  13. wampster

    Elbil-tråden

    Da stryker jeg den fra listen. Takk for svar
  14. Hei! Er det noen her som har gått fra utvikler til Business Analyst, BI/Data Analyst, tester eller applikasjonsforvaltning? Hvordan gjorde dere overgangen? Jeg jobber i dag som backend-utvikler med noen års erfaring, men vurderer å bytte spor. Utfordringen er at jeg ikke har direkte arbeidserfaring fra disse rollene. Tok dere kurs eller sertifiseringer først? Var det nok til å få en fot innenfor, eller måtte dere få muligheten internt hos arbeidsgiver? Setter pris på erfaringer og råd 😊 Anonymous poster hash: c96df...23c
  15. Enkelt og greit som tittel sier. har du noen tips til noen som starter butikk alene? Det er ikke snakk om franchise eller noe som er veldig normalt. Det er relativt nisje og ansett som hobby basert, lokalet er ikke på den beste plasseringen eller størrelse, men samtidig så er det en bransje hvor du aktivt søker deg frem til det du trenger, ikke bare noe du impulsivt handler når du går forbi eller titter i butikk ( i 99.999% av tilfeller ) Så jeg "bør" havne i søkelyset over tid hos flere jo lenger tiden går. Men oppi alt dette har jeg litt imposter syndrome, jeg har aldri jobbet i butikk før, jeg hoppet rett å slett ut i det og satset på at jeg ville lære. Og det har jeg... og jeg fortsetter å lære hver dag, så hodet går i høygir på mye av den daglige driften, og ikke nødvendigvis på nytenkende løsninger som kan være gode for å få flere kunder. Har bare fått gode ord fra kunder hittil, fått en del nye bekjentskaper og mange som gir gode råd, selv om flere av rådene vil koste mye penger og være noe jeg kan vurdere senere. Men jeg leter også etter tips og triks på generell basis.. Hva er evt din erfaring som hadde positivt utfall hvis du selv har vært i en lignende situasjon? Håper på flere slike samtaler, jeg føler mye av "grunder" samfunnet i Norge baserer seg på " Holde kortene tett på brystet" og at man skal hjelpe minst mulig eller si så lite som mulig. uansett.. på forhånd, takk for evt tips. Anonymous poster hash: b037f...f9f
  16. Stemmer. Det tradisjonelle klassiske forholdet er 1:1:10. Avhengig av hva man gjør videre så er det ofte litt for tykt. Hint: Holder du sausen under ca 65 grader når du rører inn osten så blir den glattere. Det er nok til å smelte osten uten å koagulere proteinene i den.
  17. Det er lov å håpe. Alternativet er en katastrofe.
  18. Føler dette bare viser at de ikke forstod hva kravet til Stop Killing Games egentlig var. Å kreve av selgeren at NOE gjøres for at produktet ikke bare skal plutselig bli ubrukelig er aldeles ikke urimelig.
  19. Denne avtalen har vel ikke noe mer verdi enn andre tidligere "avtaler"?
  20. Ja, man ser hvem som er dårlige og hvem som er gode til å svelge kameler på CNN, de som er dårlige til det er allerede borte derfra. Og Scott Jennings, som har vært fastboende på CNN lenge, er det absolutt verste jeg ser på kanalen. Jeg døpte fyren Babyface for lenge siden, han ser så snill og uskyldig ut når han sperrer opp gluggene sine mens han lirer av seg de mest avskyelige statements. Fysj !
  21. Joda, inn å bytte en celle, så dør bilen neste uke med ny gåen celle.. Så inn å bytte den, så ryker enda en 3 uker etterpå. Og bytting av celler tar fort uker\måneder. Noen har vel fått nye batteripakker. Om du skal ha i-pace så er det stort pluss om den er byttet. Men det er en "millionbil" på billgsalg, så deler og verkstedtimer koster ikke småpenger om noe annet skulle ryke..
  22. Trump er en fjompenisse. Han vet hva som står i avtalen. Den er signert.
  23. Complexity

    Tesla - kaféen

    Oppdaget tilfeldigvis nå at Tesla har lagt inn funksjon for å blokkere posisjonsdata til brukere av bilen. Vet ikke når dette dukket opp? Men da har de iallefall løst det jeg ikke likte med nøkkeldeling. At alle som har tilgang har full tilgang.
  24. wampster

    Elbil-tråden

    Really? Dæven, og det (batteriene) er ikke noe Jaguar er "tvunget" til å bytte på garanti?
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...