Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. My simplere armor system da. I stedet for 3 lag o 5 typer armor har du bare 2. Plot armor Not plot armor
  3. Ja rart det der. Men i tråden her er man jo ansvarlig for å ha en sunn økonomi.
  4. Istemmes! Men alle som deler ut kort vil jo helst ha noe igjen for det, og det gjelder alle slike betalingstjenester. De håper jo selvsagt at flest mulig handler på en måte som gjør at de får inn renter, og hvis folk ikke gjør det legger de på gebyr...
  5. Du kan skaffe deg en omsorgsfull venn/venninne via AI. Selv lurer jeg på om jeg skal skaffe meg ei trivelig budeie fra Otta, som er empatisk og skryter meg opp i skyene. Hun kan jeg snakke med via pc og stereoanlegget mitt. Vi er svært nær det som er innholdet i filmen "HER" hvor kjøperen av programmet blir forelsket i AI stemmen i programvaren utført av den foxy, hese stemmen til Scarlett Johansson. Det fortelles fra folk at de har kommet seg opp fra psykisk uføre pga AI. Du kan allerede med verktøy i dagens stemmemodeller konstruere absolutt alt av stemme, kjønn, klang, dialekt og tonefall. Respondere på dine følelser, få knekk i stemmen av tristhet osv.. OpenAI sjef Sam Altmann ble saksøkt av nettopp Scarlett Johansson fordi han samplet stemmen hennes og integrerte det i systemet. Men selv nå, Du kan lage deg en egen familie med skrikerunger og en sur nordlands-kjerring om du vil. Hun blir dødssforbannet over hvor ræva surkål du har lagd til julemiddagen i år. Enhver masochist kan lage seg et grusomt menneske som partner i AI. Stereoanlegget vil riste av alle sjikanøse uttalelser.😱
  6. Det er viktig å si opp kredittkort når de tar bort cashbackfordelen som gjorde at man anskaffet kredittkortet i utgangspunktet!!! Den eneste grunnen til å ha et kredittkort i utgangspunktet er fordi det gir deg fordeler du sparer mer penger på enn om du ikke har hatt kredittkortet. At du er en kunde banken ikke tjener penger på, er banken sitt problem. Jeg har ufravikelige kjøreregler for kredittkort: 1. Alltid betale faktura til forfall, og aldri havne i en situasjon hvor du må betale rentebærende gjeld. 2. Du skal aldri handle mer på grunn av kredittkortet. Du bruker kredittkortet utelukkende til å betale varer du uansett ville ha kjøpt. Mener selvsagt ikke at man ikke skal kunne gjøre moderat hamstring av en forbruksvare på tilbud som man uansett ville ha kjøpt før eller senere, men shopper man på Zalando og Temu fordi man liker å shoppe, bruker man kroner for å spare ører. En god nummer 3 her kan helt sikkert være å alltid si opp kredittkortet når de fjerner fordelene eller at disse ikke lenger er konkurransedyktige. Og den aller viktigste: Er man ikke økonomisk disiplinert og har man ikke god orden i egen økonomi, er det aldri lurt å skaffe seg kredittkort!
  7. Greit å vite, takk. Ja, jeg vurderer det eller bare et nettbrett siden det virker som man får mer for pengene da. Vet ikke om jeg helt trenger en pc egentlig. Den så super ut men litt for dyr for meg desverre. Det er nok et godt råd. Det er et vanskelig valg. Godt poeng.
  8. Det er ikke nødvendigvis så lett å velge en partner som ikke går fra en i småbarnsperioden. Det skjer ganske mange.
  9. 28 149
  10. Banner TheDark for å ikke flørte med FinalFantasyLover.
  11. Atle - Usynlig
  12. 7 https://no.wikipedia.org/wiki/Flaggbruk TAMP!
  13. Nå vet jeg ikke hva du legger i mine "overbevisninger", jeg mener ikke UFO er automatisk utenomjordisk liv hvis det var det du tenkte. Det vil alltid være mer sannsynlig at det er militært, fordi det er vanskelig å sannsynliggjøre at det er noe vi ikke har enda bevist. Like vel ekstremt naivt å avfeie alt som er miliært, når det også ikke stemmer overrens med noe i nærheten av det vi har av dagens teknologi. Min personlige overbevisning er at det er begge deler, både utenomjordisk og militært - og selvsagt mange feilobservasjoner og.
  14. Det er strengt tatt et børshandlet strukturert produkt, en ETN. Det er ikke et fond. I alle fall den bull obx x5 jeg kan finne. Du kjøper eksponering mot en utsteder, ikke andel av en formuesmasse. Så kan utstederen hedge som de føler for, men du har fortsatt kredittrisiko på dem. En litt annen og mer risikabel struktur enn etf, men den risikoen er vel irrelevant for slike produkter som dette. Jeg tror det da er rentebeskatning uansett, men er ikke sikker.
  15. Har varslet Elkjøp Vestby at jeg blir å ta dette videre mot Tek.no og Dinside.no sin tipskanal. Videre vurderer jeg å sende klage til forbrukermyndighetene. Her er utkast til skriv. Tar gjerne imot input. Hei, Jeg ønsker å tipse dere om en sak som kan være relevant for mange forbrukere som kjøper elektronikk med integrerte batteri. Jeg har en laptop kjøpt hos Elkjøp 22.07.2022. Batteriet har kun vært ladet 52 ganger, og maskinen har kun vært tilkoblet strøm for lading. Batteriet har nå kun en kapasitet på 63 % av original batterkapasitet. Da batteriet er integrert, er det ikke mulig for forbruker å bytte det selv – hele maskinen må sendes inn til service. Normalt er det forventet at et batteri skal tåle 300-500 ladesykluser. Svar fra Elkjøp sitt serviceverksted var først at dette ikke var dekket av garanti og at det var normal slitasje. Jeg påpekte da at dette var en reklamasjonssak og at det var et integrert batteri med lite bruk/slitasje mtp ladesykluser. Fikk så til svar at det igjen ble avvist da det kun var 2 års reklamasjon på batterier og de betegnet det som slitedeler. Dette reiser et viktig spørsmål: Når en komponent er integrert og ikke utskiftbar, bør ikke reklamasjonstiden følge hovedproduktet? Forbrukerkjøpsloven legger opp til at produkter skal vare i «rimelig tid», og en laptop bør ha en forventet levetid på minst fem år. Et batteri som svikter etter 52 ladesykluser ligger langt utenfor normal forventning. Saken kan være av stor interesse for andre forbrukere, ettersom stadig flere produkter – spesielt elektronikk – leveres med integrerte og ikke‑utskiftbare deler. Dette gjør forbrukeren mer sårbar og avhengig av service, og kan i praksis forkorte levetiden på produkter som ellers fungerer. Ta gjerne kontakt dersom dere ønsker dokumentasjon eller mer informasjon.
  16. I dag
  17. Spørsmålet er jo om de blir ignorert eller om de bare føler det.
  18. <-- Finner frem potetgull og oppdaterer seg selv på denne utrolige interresante debatten om troll og tusser og øvrige eventyr! 🙂
  19. Opplevde nettopp at Sparebanken1 har begynt å ta gebyr for transaksjoner og samtidig fjernet de fleste fordelene inkludert "payback". Er dette noe de kanskje kun gjør bare for folk som betaler alle regninger i tide? Alle kredittytere taper jo egentlig penger på kredittkortbrukere som ikke bruker kreditten?
  20. Jeg vet ganske mye om når og hvor skriftene er fra, at vi knapt vet hvem noen av forfatterne er, men at vi vet en del om hva de forskjellige forfatternes budskap var. Jeg aner ikke hva setningen din skal bety, forklar gjerne. Nei, at dine tolkninger ikke har noe med sannheten å gjøre er vel ganske åpenbart for de fleste her, både kristne og ateister. 😄
  21. Tycker mest det verkar merklig. Så samtidigt som det er en debatt om hur bra eller dålig datasenter er för Norge och uklart hur mye tillgänglig ström det finns i området så hjälper staten en gigantisk bedrift med lån på 2 milliarder? Men det må ju finnas en kalkyl på vad Norge tjänar på datasentret.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...