Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Skal du velge å se det på den måten kan du jo si det samme om resten av Norge også. Men faktum er, som du selv lenker til, at Norge har full suverenitet over Svalbard. Ingen andre.
  3. Forutsetter at det faktisk er kollisjoner i 80km/t. Å sette alle landeveier (veier uten spesifisert fartsgrense) ned til 70 virker som et billig tiltak uten å faktisk ha sjekka om det har noe for seg.
  4. Kan godt nevne at dette ikke er en plan og at jeg ikke er helt opphengt av våpen men at jeg har bodd på ett kjøpesenter i 2-3 måneder med all slags butikker. Men har også opplevd en del som har gjort at jeg har kjøpt taktisk utstyr. Taktisk utstyr er heller ikke lov i Norge. Er ikke lov med selvforsvar overhodet med våpen innvolvert. Ikke rart man ser mannfolk dytte i seg steroider eller hvorfor så mange driver med kampsport. Men er også veldig strengt når man har trenet sin kropp til å bli ett våpen.
  5. onkel_jon

    Elbil-tråden

    Flere som har kuttet pris tilsvarende moms bla Tesla og Huyndai, viser bare at produsentene har overpriset bilene.
  6. oophus

    Tesla - kaféen

    Det Tesla pusher inn innunder nivå 2 selvkjøring er farlig, så det burde ikke være noen grunn til å etterspørre at alle andre skal gjøre det samme. Autonomous and Self-Driving Car Accidents [2025 Updated] | Cavanaugh & Thickens, LLC Samt hvorfor sammenligner du nivå 2 til nivå 2? Tesla har hatt biler og software som skal fungere som nivå 5 siden 2019. Så det er vel på tide å sammenligne nivå 4 mot nivå 4 i det minste? Tilfeller der produsenten selv tar ansvar må da være betydelig mer verdt å sammenligne. Nei, det gjør dem ikke. Tesla leverer ikke nivå 4 selvkjøring noen steder. Det har dem sagt selv til DNV og NHTSA.
  7. Det er ganske elementært. E=1/2mv^2. Kollisjonsenergien i 80 er 30% større enn i 70.
  8. Det er såpass få dødsulykker på veiene i Norge at for å få det videre ned, så tror jeg man bør starte med bedre psykisk helsevern ikke bedre autovern.... 739 personer døde av selvmord i 2024 90 personer døde i trafikken i 2024 De få som dør i virkelige ulykker, som ikke bunner i psykisk helse/rus/kriminalitet er tilfeldigheter og "cost of doing business". Fartsgrensene våre er allerede utrolig lave, og følger man de, så er det veldig begrenset hvor man kan havne i en ulykke pga fart. Selv når det er unormalt dårlig føreforhold.
  9. Ikke snev av det. Bør man spise indisk en gang i uka?
  10. Hva det er bevis for og ikke vet ikke jeg noe om. Poenget er at selvdrap kan settes på alle dødsfall, og det vil kun i unntakstilfeller bli ettersett. Dette er en systemfeil i Norge og vi har sett eksempler på at den utnyttes av politiet.
  11. Romtemperert vann.
  12. Dato for neste Xbox-presentasjon Skal vise Fable, Forza og det neste fra Pokémon-utvikleren. Les hele saken på Gamer.no»
  13. Denne laptoppen virker for meg ut til å ha veldig gode specs ift prisen? https://www.komplett.no/product/1323660/pc-tilbehoer/pc-baerbar-laptop/acer-aspire-go-15-ag15-42p-15-fhd?queryid=fbd8e120fad4a685be5a8514d17e356a&sort=None at kvaliteten på bygg etc er lav er ikke så viktig for denne. Vill stort sett gro fast hjemme.
  14. Du er sikker på at det er lovlige kniver? Det er slettes ikke alle kniver som er lovlig i Norge. Eksempelvis er alle batangakniver forbudt, det samme gjelder alle kniver med assistert åpning (dvs. fjær eller lignende som gjør jobben for deg) En maske er da ikke et våpen, det er en maske. Vannpistol er ikke våpen så lenge det er en ufarlig gjenstand laget som leketøy for barn. Hvis den derimot har andre egenskaper som gjør den farlig kan den utmerket godt være å anse som et ulovlig våpen.
  15. Det er håpløst å gi bort ting gratis på Finn. Da er det bedre å legge seg på feks 200 kroner for å luke ut hoatrderne som skal ha det bare fordi det er gratis.
  16. Nå er han jo i praksis et tredjevalg da med den mengden spilleminutter det innebærer, en kan lure på om det er noe rusk i det medisinske maskineriet noen ganger eller om det er Arteta som kjører spillerne sine ned i bakken. Vel altså utdannelsen hans mer spesifikt var nok midtbanespiller, jeg bare sier det hadde vært morsomt og sett de egenskapene han har i den venstre åtter rollen til Rice f.eks, det har knapt skjedd.
  17. For ikke å snakke om bruk av elendig loddetinn. Min hadde RROD da den var ett eller to år gammel. Da ble den fikset og fikk ekstra kjøleribber og div. andre greier. Har fungert fint etter dette, minus laseren som røk i 2024, samt kondensatorene.
  18. Akkurat binget 10 sesonger av Bosch, og dette var rett opp min gate! Jeg er en sucker for police drama og procedurals. Tok faktisk litt tid før jeg plasserte "Ziggy" når han kom inn i serien. Ganske morsomt når de kjørte The Wire referanse til Stringer Bell, og Jaime Hector (Marlo) sier at han har binget hele serien. Synes Bosch holdt jevn kvalitet hele veien, men de tok noen snarveier i siste sesong synes jeg med karakterutviklingen til datteren spilt av Madison Lintz. Som forøvrig er en bra skuespiller, som heller skulle fått spin-off serien (Ballard), som de hastet Maggie Q inn i. Ikke det at den serien var dårlig, men skulle gjerne sett mer av Maddie Bosch
  19. En tendens i samfunnet blir vi aldri kvitt, da er alle samfunn i verden strukturelt rasistiske og vi alle er ofre, og da er egentlig hele meningen borte. Strukturell rasisme handler om at diskriminering er innebygd i systemet, i reglene, og i normer, men vi har bare normer, ikke systemer ikke regler. Normene har vi alle, en byrde vår evolusjon har gitt oss, det er dog lett å lære dem vekk.
  20. Dette er et diskusjonsforum, og den tar forøvrig ikke for seg krisdtendommen i sin helhet, det er derfor det er så viktig for de som vokste opp på 60 tallet at de lærer seg hva internett er for noe og hva en hjemmeside er og han som designet world wide web hva han mente med denne skapelsen. Når folk som snuser og bruker skrå kommer inn her for å sjekke hva dette er, så ikke overanalyser det. Denne plassen her er så langt fra en kirke som det går an å komme. Her inne diskuterer vi. I kirka tilber vi. Og så er det viktig å respektere designet og intensjonen bak world wide web. Mennesker som ikke har ønske om å se en endring i deres tro må holde seg borte fra forumet. Dette forumet er ikke en samlingsplass for kaffe og vafler slik som de gjorde på 60 tallet. Her inne er det sauer, ulver, får, elger, hjort, bever, gaupe osv. Det betyr ikke at vi ikke har følelser for de svake, selvfølgelig har vi det, men vi er nødt til å gi de svake et beskyttelseslag, dvs sett en regel i brannmuren som blokkerer diskusjon.no slik at de ikke kommer seg inn her. I kirka og kulturhuset kan du ta dem med på vafler og kaffe. Men spiller det egentlig noen rolle, det fins knapt noe dårligere enn dette, og behøves det å bygge en kristen tro når man ikke skal inn i himmelen uansett? Det skal jo nemlig ikke inn der, og det er ikke fordi man har gjort noe galt, men fordi personligheten er noe selv Jesus ville rømt vekk fra. Og det er seriøst at dette vil møte stengte dører, og Jesus vil stå der med store øyne som spretter ut "Hva skal jeg gjøre, nå kommer de" Har du sett Jesus løpe maraton? "Få de vekk herifra med en gang" ropte Jesus.
  21. Slike diskusjoner ender nesten alltid opp med flisespikking rundt semantikk, tilsynelatende fordi noen virker nærmest livredde for at ordet rasisme skal tas i bruk. Jeg synes det er litt rart.
  22. Ja, han gjør mye bra, men samtidig er bunnivået veldig lavt, og i verste fall ender han opp med å koste oss poeng. Hva han egentlig spiller har ikke så mye å si når det ikke er midtbane han faktisk spiller. Han spiller stort sett venstreback og da er det MLS som venstreback vi må forholde oss til. Om det hadde vært spennende å se han mer på midtbanen? 100%
  23. En annen ting som slår meg er å kjøpe en billig Chromebook eller noe slikt til lettvekt ogåså skaffe meg en desktop som utvikler maskin. Min nåværende maskin har stort sett stått plantet på hjemmekontoret med remote tilgang også har jeg brukt en latterlig kraftig men tanket laptop til annet og reise.
  24. Du har ikke bruk for kristendommen i det hele tatt. Du kommer ikke inn der uansett. Ved perleporten står Jesus og venter med aksept og åpne armer. Innenfor porten står det mennesker som er kritiske, og de kommer til å kritisere de som kommer inn der, men Jesus vil anerkjenne de etter kritikken. Men så kommer menneskene tilbake igjen for å kritisere de. Men så aksepterer Jesus de på nytt. Deretter kritiseres de igjen og igjen og igjen helt til de forlater frivillig.
  25. Om tendens er riktig beskrivende så hvorfor ikke bruke det? I Norge er alle grupper likestilt og beskyttet mot rasisme gjennom lovverket, men det er fortsatt mange som opplever tendenser i samfunnet som fører til diskriminering av mennesker med bakgrunn i etnisitet. Et eksempel er at jobbsøkere med utenlandske navn har lavere sannsynlighet for å bli kalt inn til intervju. Jeg vil tro at få er uenige i utsagnet over
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...