Gå til innhold

Snylter

Medlemmer
  • Innlegg

    11 870
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    1

Snylter vant dagen sist 25. november 2018

Snylter hadde mest likt innhold!

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Snylter sine prestasjoner

5,3k

Nettsamfunnsomdømme

15

Hjelpsomme svar

  1. Det er nok ikke så vanlig lenger nei, og i dag har vel de fleste tilhengere påløpsbrems som er vanskelig å kombinere med uttrekkbat drag. Tysse har noen modeller der draget kan skyves helt inn under selve kassa, jeg vet ikke om det er mulig å tilpasse lengden utover det..
  2. Ja, for rygging er det lang avstand mellom kule og tilhengerens aksel som er det viktigste, er det i tillegg langt fra bilens bakhjul til kula hjelper det ytterligere med å gjøre bevegelsene tregere og mykere. Er tilhengere også såpass bred at man alltid ser den i sidespeilene hjelper det mye. Den jeg bruker mest for tiden er en Tysse, lurer på om det 6257 eller 6258. Ihvertfall 366cm lang kasse som er akkurat nok til en snøscooter.
  3. Akkurat her vil faktisk en boggihenger være helt lik som en enakslet tilhenger. En toakslet tilhenger derimot vil fordele lasten på en helt annen måte. Tysse har trolig ikke boggihengere men toakslede..
  4. Når produsentene driver med denne typen villeding er det bare enda viktigere at jeg påpeker forskjellen. Det er to hele ulike måter å konstruere en tilhenger på og det har betydning for hvordan den er i praktisk bruk. Jeg ser bondekompaniet og felleskjøpet omtaler den som en toakslet tilhenger, artig at de har bedre kontroll enn produsenten selv.
  5. De som prater om boggi her må du bare ta med en solid klype salt, boggi brukes i praksis ikke på personbiltilhengere.. Det er en utbredt misforståelse at en toakslet tilhenger=boggihenger. Selv har jeg hatt en god del av begge typer, altså både enakslede og flerakslede tilhengere til personbil og hva jeg foretrekker avhenger av bruksformål. For tiden har jeg stort sett kun en relativt stor enakslet tilhenger som brukes til å kjøre søppel, snøscootere osv på. Forskjellen på boggi og toakslet: En toakslet tilhenger uten boggi har akslingene montert uavhengig av hverandre mot ramme/chassi. En boggi-henger har en boggi som er festet mot ramme/chassi mens akslingene så sitter i denne igjen. Med boggi vil det på en hump være slik at den ene akslingen trykkes opp og den andre da trykkes ned, på en toakslet tilhenger uten boggi vil den ene akslingen trykkes opp og den andre bare være med på dansen. På biler med ugunstig høyde på tilhengerfestet er det helt håpløst med toakslet tilhenger uten boggi da det vil føre til at den ene akslingen får en svært stor andel av totalvekten. Viktigere enn antall akslinger er ofte designet på tilhengeren, på den jeg har nå er hjulene på utsiden av kassa. At hjulene er på utsiden av kassa medfører at tyngdepunktet blir lavt men samtidig mister man en del volum man kunne fått om hjulene var inni kassa. Lengde på drag kombinert med bredde er forresten de viktigste tingene som avgjør hvor vanskelig det er å rygge med tilhengeren. Langt drag og tilhenger som er minst like bred som bilen er å foretrekke.
  6. Snylter

    Trafikalsk klagemur

    Jeg sier jeg har lov til å utøve sanksjoner mot deg dersom du begår hærverk mot min eiendom. Jeg beskrev såpass grundig at jeg nevnte spesifikke modeller som ville fungere. Det var ikke planlagt med Oslo-tur i det hele tatt, å søke i forkant var ikke praktisk mulig. Du glemte nødrett, selvtekt er også et mulig alternativ. Jeg hevder fortsatt at jeg har lov til å utøve sanksjoner mot skadevolder.
  7. Snylter

    Trafikalsk klagemur

    Det er faktisk lovlig for meg å sanksjonere deg om jeg tar deg på fersken i å ødelegge mine materielle verdier, feilparkering er ikke et lovbrudd man kan gripe inn mot på samme måte lovlig.
  8. Snylter

    Trafikalsk klagemur

    Jeg bestilte taxi med en svært presis beskrivelse av mine behov, det hjalp selvsagt ikke da de tror en Id3 elns funker for alle. Å søke om HC-kort tar tid, såpass lang tid at det ikke hadde hjulpet meg. Ikke hjelper HC-kort så mye når det ikke er tilgjengelige plasser heller.
  9. Snylter

    Trafikalsk klagemur

    Jeg vet godt hva jeg har lov til, så er det opp til myndighetene å sanksjonere når de mener det er grunnlag for det. Jeg gadd ikke å lese gjennom den gamle tråden men mulig jeg glemte å få med det enkle faktum at det er et trafikksikkerhetstiltak å kjøre skikkelig bil også. Gjerne en 911 fremfor en kjip koreansk bil. Jeg kan ikke se at jeg har truet noen, jeg har derimot gjentatte ganger gitt uttrykk for at jeg mener det er innafor å reagere fysisk på hærverk. Det er ikke snakk om å belage seg på å bruke offentlgi areal i det hele tatt, det er faktisk slik at plan- og bygningsmyndighetene ikke tillater så mye parkeringsplass som man ofte ønsker.
  10. Snylter

    Trafikalsk klagemur

    Helt riktig, vi må ha plass til folk som er dårlige til beins eller har andre spesielle behov. Jeg fikk kjenne ganske godt på det i fjor. Ang. vintersykling i Oslo er det jo flott så lenge det er varmegrader, blir det skikkelig kaldt kjører vel den MDG-ledede byen på med mer magnesiumklorid slik at du kan se på mens sykkelen ruster bort. Så konklusjonen er altså at det ikke er noe stort problem at jeg som dårlig til beins parkerte i sykkelfeltet da, det er jo noe som skjer ytterst sjelden. At jeg ikke har rett til å stå der er riktig men det er et forhold mellom meg og myndighetene, ikke meg og deg. Man får ikke bot av å parkere ulovlig i Norge, man får parkeringsgebyr. Jeg hadde noen taxiturer også, en av gangene klarte jeg til og med å komme meg inn i den første taxien de sendte.. Det har ikke komemt noen som helst drapstrusler her, det er mulig du bør lære deg å lese. Videre er det ikke slik at man fritt kan etablere så mye parkering man vil på egen eiendom..
  11. Snylter

    Trafikalsk klagemur

    Du glemmer at du vet lite om meg, eksempelvis om jeg har familie eller venner i området som kan hjelpe, om det er økonomisk forsvarlig å ta taxi dit osv. Jeg tenker det er på tide å anmode om at enkelte her inne forsøker å holde seg til sak og ikke gå på person.
  12. Snylter

    Trafikalsk klagemur

    Det dreier seg ikke om noe "skal bare" for min del, det tar ikke flere timer å "skal bare"
  13. Snylter

    Trafikalsk klagemur

    Rullestol ville kanskje hjulpet noe, det ble i den perioden benyttet krykker Det er parkeringsforbud i Trelastgata. Nødverge er forsvar mot ulovlig angrep, noe det selvsagt ikke er i motsetning til grisebank av han som riper opp bilen. Jeg er godt i gang med å fikse opp etter skaden. Det går ikke over natta akkurat.
  14. Snylter

    Trafikalsk klagemur

    Hva tenker du er riktig å gjøre når man rett og slett ikke kan bruke beina mer enn høyst nødvendig? Jeg har forsøkt å bevege meg rundt blant annet i Dronning Eufemias gate mens jeg var i en slik tilstand at jeg ikke kunne gå mer enn høyst nødvendig... Området er ikke tilrettelagt for annet enn elsykkelfiffen og kollektivbrukere..
×
×
  • Opprett ny...