Gå til innhold

Kajac

Medlemmer
  • Innlegg

    6 669
  • Ble med

1 følger

Profile Information

  • Kjønn
    Mann

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

Kajac sine prestasjoner

8,4k

Nettsamfunnsomdømme

8

Hjelpsomme svar

  1. Ingen av kvinnene jeg kjenner ser ut som eller prøver å være influencere. Men kanskje jeg bare kjenner de 10 siste prosentene 🤔
  2. Nei. Absolutt nei! Kan vi ikke få en jævla plass uten reklame? Selv produktene vi kjøper og betaler for plager oss med reklame nå. På tide å flytte ut i skauen snart føler jeg.
  3. Hva med å, hold deg fast, IKKE bruke AI? Det er intet mindre enn en personvernstragedie at man lar tech- og AI-selskapene få lov til å overvåke alt man gjør på nettet. Dine innerste tanker, dine helseproblemer, dine mest personlige data blir brukt slik at tech-selskapene kan tjene enda mer penger på deg. Og det er en kognitiv tragedie at man vanner ut egne tankeprosesser ved å la en "autocomplete på steroider" gjøre tenkingen sin. Unge i dag (siste del av Gen Z spesielt) har så lite oppmerksomhetsrom at de sliter med å høre igjennom én enkelt sang... Sosiale medier, algoritmebasert "doomscrolling" og nå AI har virkelig ødelagt en hel generasjon. /rant over Edit: denne kritikken er ikke rettet mot TS, men mot overdreven AI-bruk generelt. I mine øyne har AI ingen ting i en nettleser å gjøre, og AI er en "net negative" for både tech-verden og samfunnet generelt slik det er i dag.
  4. Da er du heldig og trives sikkert veldig godt i jobben din! Jeg er veldig opptatt med private prosjekter i ferien, så den kommer til å gå fort i år. Det gjør jeg ja 😊 Hadde nok sett annerledes på det hvis jeg hadde en jobb jeg mistrivdes i. Det betyr ikke at jeg ikke setter pris på fri i noen uker, men etter en stund så lengter jeg tilbake til jobb. Når det er sagt, så har jeg vært fristet til å si opp et par ganger opp igjennom årene, hvor ting ikke har vært optimalt. Men det er nå en gang sånn at man trenger penger for å leve, og som regel har misnøye på jobben blitt ordnet etter en stund.
  5. Jeg er motsatt. Har prøvd meg på fire uker ferie noen ganger, og det blir for mye ferie. Siste uken går jeg bare på veggene og vil tilbake på jobb 😅 Tre uker ferie er (for meg) perfekt antall uker fri til å akkurat bli lei av å ha fri og bli glad for å komme tilbake til jobb.
  6. Klarer meg fint med mine "dumme" vifter til under 500 kr/stykket. Hvorfor alt må være tilkoblet og appstyrt er helt uforklarlig for meg, og jeg lever av å lage internett-tjenester 😅 Det er absolutt ting som blir bedre av internett-styring, men vifter (og andre hvitevarer) er ikke slike ting. Hva blir det neste? Vifter med AI? (nei vent, ikke gi dem idéer...)
  7. Styrer unna alt som kommer fra .ai-domener. Det er et rødt flagg for meg, og tyder på en bedrift som først og fremst prøver å utnytte AI-hypen til egen vinning. Mye svindel og scams på .ai-domener også. Putter .ai litt i samme kategori som .nu, .tk og andre "belastede" domener
  8. Om noen hadde ekskludert meg pga. hvilken mobil jeg hadde, hadde jeg vært stolt av å slippe å ha noe med de idiotene å gjøre.
  9. Sony har fått helt jævlig med backlash for dette valget. Spesielt upassende er det at de gjør det i en tid hvor lagringsmedier og komponenter er dyrere enn noen gang, og at de samtidig demonstrerer høylytt at digitale kjøp fra nettopp Sony IKKE er dine eiendeler ved å slette over 500 kjøpte filmer fra både butikken sin, men også fra konsollene til de som allerede har kjøpt filmene. Det burde vært ulovlig. Jeg har ventet på GTA VI i alt for mange år nå, og planen var å kjøpe en PS5 når spillet kom ut. Nå blir det verken PS5, PS6 eller GTA VI. Jeg har for lengst sluttet å kjøpe ting jeg ikke eier. Jeg har ingen strømmetjenester eller abonnementer. Er det ikke tilgjengelig fysisk (eller som DRM-fri nedlasting) så blir det rett og slett ikke kjøpt hos meg. Det eneste vi kan håpe nå er at Sony leser rommet og forstår at dette var tidendes driting på leggen, og snur 180 grader. Samme med Rockstar. Eller i det aller minste at Xbox og Nintendo utnytter muligheten som nå har oppstått til å satse ytterligere på både fysiske medier og ekte eierskap. Men med med tanke på trackrecorden til disse selskapene er det ingen grunn til å holde pusten. Om vi ender opp i en verden hvor ingen medier lenger kan kjøpes fysisk, så er det bare én ting igjen å si: Ship O'hoy!
  10. Jeg sa ikke at jeg kan mer om AI enn Amodei... Og uansett så trenger man ikke å kunne så veldig mye om AI for å vite at premisset hans (selv-forbedrende AI) ikke er mulig med LLM-teknologien. Men som nevnt, så tror jeg han bevisst lyver her, for å få produktet sitt til å fremstå mer potent enn det egentlig er. Det er ikke første gang han (og hans andre tech-kollegaer) gjør dette, for å si det forsiktig. Men det er alltid noen som sluker påstandene rått hver gang 😅
  11. Dario Amodei kan umulig være helt frisk. Eller så har han ingen forståelse for hvordan produktet han er CEO for faktisk fungerer. Det han beskriver er fysisk umulig med LLM-teknologi. Så enten lyver han så ørene faller av, eller så aner han ikke hva han snakker om. Og alle skjønner vel egentlig at han lyver for å blåse selskapet opp før børsnoteringen. Forøvrig er jeg enig i at strengere AI-regler må til. Eller aller helst et straight up forbud 😄
  12. Level 4 er ikke Level 5. Og det som det snakkes om her, er uansett Level 2, ikke selv-sertifisert Level 4 🤣
  13. Nei. Dette er SAE Level 2, i.e. det samme som allerede er på plass i de aller fleste biler. Eneste forskjellen er at den ikke maser om at du skal ta i rattet hele tiden. Men det er fremdeles, for all intents and purposes, adaptiv cruisekontroll med filholderassistent. En skam at Tesla fremdeles får lov å kalle det for "Full Self Driving". Å bli kjørt rundt kan du allerede bli. Det kalles drosje. Evt. buss/bybane/t-bane/tog hvis du ikke er så fin på det 😉 Selvkjørende biler derimot, det tror jeg ikke kommer i verken min eller din levetid. Helt autonome biler, SAE Level 5, finnes ikke engang på konseptstadiet enda.
  14. Denne mannen er en innbitt elbil-motstander så vidt jeg husker. Bare svada han kommer med. Fossilbiler brenner mange ganger så ofte som elbiler, til tross for at folk flest lader til 100 %. Eneste problemet med å lade til 100 %, er at det kan degradere batteriet ditt fortere hvis du lar den stå med 100 % over lenger tid.
  15. Uansett hvor mye du tagger meg, så har jeg ingen planer om å prøve Claude før evt. jobben betaler for det. Så du må vente. Hvis jeg en gang prøver, skal jeg ha deg i tankene I mellomtiden er det ikke mye som tyder på at dagens state-of-the-art-modeller er spesielt kapable. I denne studien har de gitt de samme oppgavene til alle de store AI-agentene og til mennesker i en rekke forskjellige "kontorjobbet". Dette er reelle oppgaver, ikke benchmarks, og resultatet ser ikke bra ut for AI-agentene. Din favoritt, Opus 4.5, har en failure rate på hele 96,25 %. Og det er den med høyest score... Som jeg har sagt før; AI kommer ikke til å ta noen sin jobb. I verste fall endrer den noen av arbeidsoppgavene. Men for kodere er det noe vi har vært igjennom mange ganger før. Det er "ingen" som koder i assembly lenger, selv om det én gang i tiden var det eneste språket man hadde. La oss kalle AI hva det faktisk er: et verktøy, ikke en erstatter. Verken mer eller mindre. Nå gir jeg meg i denne tråden. Jeg har sagt hva jeg mener, og entusiastiske vibbe-kodere kommer ikke til å endre den meningen
×
×
  • Opprett ny...