Gå til innhold

FrihetensRegn

Medlemmer
  • Innlegg

    11 227
  • Ble med

  • Dager vunnet

    2

FrihetensRegn vant dagen sist 11. juli 2016

FrihetensRegn hadde mest likt innhold!

4 følgere

Profile Information

  • Kjønn
    Ikke oppgitt

Nylige profilbesøk

36 270 profilvisninger

FrihetensRegn sine prestasjoner

10,5k

Nettsamfunnsomdømme

2

Hjelpsomme svar

  1. Trist at debatten ikke handler om spillldynamikken men karakterens utseende, som reflekterer østasiatisk kulturell struktur (ung tenåringsjente som ofte er slik kvinner skildres i pop-kulturen i Sør Korea). Kroppen ser ut som den er 19 mens ansiktet ser ut som det er 15. Uvanlig for skildring av vestlige karakterer, men ikke uvanlig i østasia (Japan, Kina og Sør Korea).
  2. Jeg har 60 GB til 299, i praksis 120 GB med ubegrenset hastighet pga rollover. Lurer på hvor lenge jeg får beholde det.
  3. Tyrkia? Ellers har jeg hørt at Montenegro begynner å bli populært, litt slik Kroatia ble for ti år siden.
  4. T-We er et eneste stort rot og jeg ønsker egentlig ikke å ha det, men Telenor påtvang meg til å betale for det om jeg ønsket velkomsttilbudet deres på trådløst bredbånd.
  5. Jeg har ingen problemer med å kappe av alle utenlandskablene og få Norge ut av ACER for å få finne det ut, det vil uansett bli lavere enn i dag og vi vil ha mer vannkraft på lager fordi vi ikke eksporterer, så flott er det uansett
  6. Det finnes vel lokale sim-kort man kan kjøpe som bare opererer med en lokal teleoperatør med roaming slått av slik at det ikke kobler seg til andre operatører? Om ikke det krever tysk adresse og personalia.
  7. Ok, da kan vi kalle moms for en indirekte skatt da, har du noen andre fornøyelige ord og uttrykk?
  8. Nei, Norgespris er bare en subsidie når strømprisen er over 50 øre per kWt. Noe som i disse dager er ofte, men som ikke er så vanlig om sommeren, som vi kan takke de idiotiske utenlandskablene for. Norgespris blir egentlig bare en måte å betale strømregningen over statsbudsjettet på. Om man ser på markedsprisen på norsk vannkraft utenom utenlandskablene, er denne på ca. 13 øre/kWt. Da blir ikke Norgespris en subsidie men en veldig dårlig avtale. Elbiler har ikke og er ikke subsidiert så lenge de ikke blir sponset av staten for å gå under markedsprisene, men de har fått avgiftskutt og momskutt som biler med andre drivlinjer ikke har fått. Svært få hadde kjøpt elbiler i Norge om nye bensin og dieselbiler ikke hadde avgifter og moms, og bensin og diesel heller ikke hadde avgifter og moms, slik at det på den måten blir folks frie valg som bestemmer hva de vil kjøpe av nybiler, ikke avgiftene satt av politikerne.
  9. Jeg kjøper mest sannsynlig elbil om prisene går over 60 kr literen, da blir det for dyrt, men per nå elsker jeg ekte motorlyd og 1000 km per tank <3
  10. De som mener dette vet ikke forskjellen på subsidier og avgiftslette/avgiftskutt. Det er ikke en subsidie om staten øker avgifter på drivstoff til 1 million kroner literen og så kutter den med én krone. Om et land som for eksempel Venezuela derimot har en bensinpris på 1 øre literen, så er det mest sannsynlig subsidier innvolvert pga at prisen er betydelig lavere enn markedsprisen. I Norge kan vi fint fjerne alle avgifter og moms på drivstoff og det vil fortsatt ikke være noen subsidier, fordi prisen følger markedsprisen. Om staten derimot går videre med å betale for å ytterligere senke prisen til for eksempel 1 kr literen, vil dette være subsidier fordi man nå er under markedsprisen. Det samme gjelder om man får tildelt en viss gratis mengde drivstoff over tid, for eksempel 50 liter bensin per innbygger per måned. Det beste for norsk økonomi er å fjerne alle avgifter og moms og oppfordre og legge til rette for mest mulig konkurranse i markedet.
  11. Det virker som om at det er nok å midlertidig slå av Brave shield for å godta cookies og så slå shield på igjen.
  12. Går det an å slå av den funksjonen som blokkerer popups midlertidig? Testet med Firefox og der fungerer det, men der fikk jeg opp pop up om cookies. Og så fikk jeg en påminnelse om hvorfor jeg ikke pleier å besøke norske aviser pga fokuset i innhold og reklamer:
  13. Det er tydelig at Cheap endrer sine avtaler ofte for nye kunder; jeg har en avtale med 12 mnd. vilkårsgaranti, ingen bindingstid og negativt påslag i spot. Ingen månedspris. Det var mens de fortsatt var små og nye tilbydere på det norske markedet og ønsket å stjele mange nye kunder.
  14. Noen som har Brave nettleseren på telefonen og som kan se om det bare er meg jeg ikke får til å scrolle nedover på VG og E24?
  15. Er veldig fornøyd med Cheap Energy spot, de har ingen påslag eller annet tull, bare det de må ta med ihh til loven.
×
×
  • Opprett ny...