Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. MrL

    Elbil-tråden

    6.5 millioner før skatt og avgift for nye Ferrari "Luce" EV med dette forferdelige designet. Dette må vel bli en av de største floppene i bilhistorien.
  3. Det er en amerikansk nettside om kvikksølvforgiftning. Hvor relevant er det i Europa under europeiske lover for matsikkerhet?
  4. Complexity

    Tesla - kaféen

    Vet veien til omtrent alle plasser jeg skal, men navigerer dit alikevell. Er flott å få se nøyaktig tidspunkt man er fremme, temperatur/værmelding for destinasjonen når man ankommer. Batteriprosent ved ankomst og få oppvarmet batteri klart til eventuelle ladestopp. "Er vi fremme snaaart?" Lydes fra baksetet titt og ofte. Ja om 13 minutter er vi fremme er bedre svar da en "snart". Har man nyere Tesla er det jo skjerm i baksetet som viser med pil når man er fremme. Det hindrer vel en del mas om man har barn Bilen ser jo og hvor man er på tur og gir snarveier for å navigere til kjente plasser, så det er veldig enkelt å bare trykke på hvor man skal.
  5. Jeg tror ikke det er vesentlig, poenget er heller at på et eller annet tidspunkt passerer boligprisene en terskel, hva prisstigningen er etter at den terskelen er passert er ikke lenger interessant. De er i såfall bare en av flere faktorer.
  6. Jo. Selv i Norge. Ikke like ille som andre steder, men fremdeles overbefolket. Er ikke engang nok boliger til alle.
  7. https://my.clevelandclinic.org/health/diseases/23420-mercury-poisoning A metallic taste in the mouth can occur after eating tuna due to the presence of methylmercury, which is a type of mercury found in fish. If you experience this taste along with other symptoms, it may be a sign of mercury exposure Det har hvertfall en sammenheng med tungmetaller som er opphopet i fisken, som vi da spiser som igjen gir en metallisk smak i munnen. Har du ikke opplevd dette selv kan jeg godt skjønne det virker "forvirrende"
  8. Eneste som er totalt uinteressant er hva du mener om saken. At noe slikt skjer i Wall Street er selvsagt av interesse uansett, og det ser vi godt på hvor mange nyhetssaker som ble laget om det rundt i verden. Det har i etterkant kommet frem at bilen var en Rav4 av 4. generasjon.
  9. Dead by Daylight fyller ti år – feirer med Jason Voorhees Les hele saken på Gamer.no»
  10. Antageligvis ja, men folk møtes jo også via apper så det er også en plattform for sosial interaksjon, og folk er normalt sett ikke veldig i mot sex, folk blir jo gravide, men de samme menneskene har jo evnen til å vurdere om dette er noe som passer nå, jeg tror det er langt enklere å ta det ansvaret om man faktisk har et stabilt trygt sted å bo, og 25 åringer nå til dags har jo ikke det, de bor ikke i rekkehus, de bor i leiligheter de deler med 3 andre menn, eller lignende, de bor hos foreldrene sine, de har ikke råd til bolig, om de da ikke har totalt gitt opp sitt eget sosiale liv, litt satt på spissen, men sånn er det for mange, det blir ikke unger av sånt, og når det blir det, så tar de oftere et annet valg enn det boomere og tidlige gen x ville gjort. Ikke i Norge.
  11. Enda en disk vs digital-win på meg(sannsynligvis - gitt at anmeldelser ikke slakter spillet): 007 First Light PS Store-pris: 769,- Elkjøp klikk & hent: 539,-
  12. Okey, så du vil ikke gi noe svar. Det er lett å spå katastrofe når man ikke gir noe tidsestimat for når katastrofen skal inntreffe.
  13. bzzlink

    Tesla - kaféen

    Ja alle velger jo det som er viktigst for seg selv og eget bruksområde. De fleste velger Tesla. Hvordan planlegger du lading når du ikke bruker navigasjonen i bilen?
  14. Boligmarkedet påvirker helt klart fødselsraten, men den årlige prisstigningen var tidvis høyere i årene da vi hadde høyere fødselsrate. Med andre ord: jeg er helt enig i at markant billigere boliger ville ført til flere barn, men det er ikke en presis forklaring på å forklare fallet etter 2010 og i hvert fall ikke hvorfor det skjer globalt, også i land med flat eller negativ boligprisutvikling. Det har skjedd noe med den globale kulturen, og det er her smarttelefoner, sosiale medier og datingapper kommer inn som gode forklaringsmodeller.
  15. Denne stygge voldssaken har skapt store bølger i Bergen: https://www.tv2.no/nyheter/plakater-hengt-opp-redd-og-truet/18873742/ Borgervern og selvtekt er uakseptable sykdomstegn for ethvert samfunn. Men: Hva skjer når man mister tillit til myndighetenes evne/vilje til å forebygge kulturkonflikter og polarisering ? Hva skjer når politiet ikke har ressurser eller muligheter til å forhindre denne typen vold ? Hva skjer når gjerningspersoner fremstilles som uskyldige barn og det reelle offeret som er slått helseløs, blir «glemt» av media ?
      • 1
      • Liker
  16. Godt spørsmål. Jeg likte Billions selv de første sånn 3+ sesongene, men har enda ikke tatt meg tid til å se ferdig den. Morsomt nok så var det jo meningen at det skulle komme en haug av spinoffs av Billions, men alle 4 ble kansellert for et år tilbake. Det ble litt spøker av det i industrien: Billions: Miami Billions: London Millions Trillions Så heller ikke den antologi-serien Super Pumped fra de samme serieskaperne, hvor første sesong handlet om hvordan Uber ble til og sånt. Skulle komme en sesong 2 rundt Facebook og Mark Zuckerberg, men den sesongen ble satt til siden, og serien viker praktisk talt kansellert nå. Men serieskaperne har en ny serie på Netflix på vei rundt et Casino i Las Vegas i nåtiden med Oscar Issac i hovedrollen kalt The Roman som kommer i 2027. Så har serien også Betty Gilpin (GLOW), Alec Baldwin og David Costabille (Billions, Breaking Bad) i birollene. Morsomt nok, ene serieskaperen av Billions dukker jo opp som "The Computer" på sesong 3 og 4 av The Bear.
  17. Flere boliger eller færre folk. Fødselsraten og befolkningstallet må ned. Ikke opp. Vi er allerede kraftig overbefolket.
  18. Fødselsraten har falt jevnt i Norge siden 2010 fra 1.88. I 2024 og 2025 har vi fått et lite hopp, og jeg tipper Norge vil stabilisere seg på et sted mellom 1.4 og 1.5, med mindre noe nytt endrer samfunnet (KI, feks). Ikke helt demografisk katastrofe som i øst-Asia og sør-Europa, men det betyr at hvis teorien jeg støtter er korrekt fører digitaliseringen av dating trolig til at vi går glipp av rundt 20.000 barn hvert eneste kull. Ganske mange. Fødselsraten er forøvrig alltid lavest i et lands største byer. Dette er like sant på 1800-tallet som i dag, og som i Norge eller Nigeria.
  19. Syns filmen var rett og slett kjedelig. En mann uten ansikt i en uovervinnelig rustning som gjør en serie med fetch quests. Det som skuffet meg mest var skuespillerne. Syns ikke at noen av de gjør en god jobb, det er ingen følelse i hvordan de leverer replikkene sine. Når de som er på skjermen ikke bryr seg blir det vanskelig for meg å bry meg. Filmen ser og til tider høres ut som en Star Wars film, men det er i mange scener veldig tydelig at de har brukt "The Volume" for å filmen den. Det er stort sett bare 2 eller 3 personer på skjermen samtidig og alt føles veldig tomt. Tror dette blir en film som fort går i glemmeboken til folk flest.
  20. Huff, dette var kjipt å høre, blir fort masse styr... håper det ordner seg ❤️
  21. Vi bør vel være klare på en ting, det er slåsskamper hele tiden, overalt, dette er ikke noe nytt, fulle nordmenn angriper hverandre ukritisk på gata hele tiden, mesteparten av det ender ikke opp med å bli anmeldt. Invaders beat up locals? Ikke stort mer å si om den formuleringen.
  22. https://www.diskusjon.no/forum/774-elbil/
  23. §9-7 beskytter leietaker fra blant annet usaklige oppsigelser, altså mot useriøse utleiere som sier opp leietakere uten saklig grunn. Utleier kan bli nødt til å videreføre leieforholdet mot sin vilje. Uavhengig av at utleier "har bestemt seg". Så det stemmer at utleier til en viss grad umyndiggjøres fra å si opp uten saklig grunn. Jeg synes det er en bra ting. Leietaker bør ha en viss beskyttelse, for det å sies opp er en belastning.
  24. Godt sagt @Hansien! 👍
  25. For det første, dette er et skalkeskjul. Gabbard kom til å få sparken. For det andre, så var ikke det annonsert når jeg skrev den kommentaren heller.
  26. Hva slags bil var det? Var den tilført noe brennbar væske? Påtent? Eksplosiver? Uten denne informasjonen så er det en totalt uinteressant artikkel/film.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...