Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Syntes 800 000 km er en grei måte å oppgi det på, da det er enklere for vanlige folk å skjønne levetid, da de ikke vil skjønne ladesykluser osv, samt det høres nok finere ut enn si 1230 ladesykluer. De vil da tro at det er 1230 ganger de kan lade batteriet, og ikke at det er 1230 ganger fra 0 til 100. Lader man 2 ganger fra 30-80% så er det 1 syklus. (Hvis en Tesla Model S kan kjøre 650km på 1 stk 100kWt batteri, så utgjør det 1230 ladinger fra 0-100 for å kjøre 800 tusen km). 1230 ladinger vil folk tro det kun er 3,2 års levetid hvis de lader daglig. Samt det passer også med hvordan de oppgir batterigarantier, som på min er 8 år eller 150 tusen km, og km er også det folk ofte ser på når de kjøper bruktbil.
  3. Jepp, GARANTERT den fasiten ja! 😝😆
  4. 75192

    Bannetråden v3

    Banner han over du glemte de her
  5. Å hamstre mens prisene er på topp er kanskje ikke det mest taktiske. Jeg vil si at det er selgers marked. Hadde jeg hatt litt ram, ssd eller hdd til overs ville jeg håvet inn ågerpriser på å kvitte meg med det nå. Jeg vurderer å nedgradere ram i maskina mi ene og alene på grunn av prisnivået. 128 GB var jo kjekt å ha til surfing når jeg kjøpte det, men nå er det bare å selge unna og kanskje nøye meg med 16 eller 32 et år eller to.
  6. En livsløgn vi har fortalt oss selv i 30 år, godt hjulpet av media men som ingen utenfor Norge tror på og har langt mindre hørt om.
  7. Ja, jeg har lest hele artikkelen. Poenget er at man ikke trenger å spinne videre på rykter (eller opplysninger) som er dementerte. Det er ikke selve opplysningene jeg syns er relevante, men at opplysningene i artikkelen til Inyheter er dementerte. Jeg ser heller ikke bort fra at du kan ha rett, men som nevnt tidligere så syns jeg man bør trå varsomt frem til seriøs dokumentasjon foreligger.
  8. Diplomatisk stormakt faktisk.
  9. Russland mister et antall soldater (skadde og drepte) tilsvarende hele Grimstad kommunes befolkning hver måned.
  10. Samme her i Sverige..
  11. Putins galskap har ingen grense. Jeg tror han er villig til å ofre 100 millioner russere bare for å ta hele Øst-Ukraina.
  12. En Advokat som lyver like mye som Jagland, bra han bare er i media og ikke under Ed da. Sitat Feilinformerte du? spør iNyheter. – Jeg informerte om at det forelå omstendigheter som jeg la til grunn at en hver presseetiske redaktør ikke ville omtale, svarer Brosveet. – Når vi spør om sykehusinnleggelsen skyldes et selvmordsforsøk og du svarer «ja det gjør det» hva skal vi tenke da? blir han spurt. – Da har vi miskommunisert. Den skyldtes risiko. – Så du feilinformerte? spør igjen iNyheter. – Da har vi ihvertfall misforstått hverandre, svarer Brosveet. – Det går ikke an å misforstå det du sa? mener iNyheter. – Jo, det går det an å misforstå det , avslutter Brosveet.
  13. Har ikke gjort det til en ren AP-sak. Kun stråmann fra din side for å påeke til de som stemmer opp stråmannen din. Har vel flere ganger påpekt at "arbeider"-partiet og Høire egentig er to alen av samme stykke i den politiske norske ukulturen. Ikke det at de nødvendigivs tror meg men hva du tolker det jeg skriver får stå på din egen regning og ikke min. Om Støre er så uskyldsren som et lam; hvorfor var han da så redd for en uavhengig granskning?
  14. Rød-Larsen ble gitt spesialbehandling av samtlige regjeringer og utenriksministre etter at Oslo-prosessen gjorde Norge til en diplomatisk stormakt. At du gjør dette utelukkende til en Ap-sak forteller mer om deg.
  15. Hanhijnn

    Elbil-tråden

    Ford bygger sin egen kopi av Cybertruck, og legger ikke skjul på det. Snarere tvertimot. https://www.notateslaapp.com/news/3660/fords-new-30k-ev-truck-is-a-tesla-cybertruck-underneath
  16. "Visstnok"? Marius HAR vært voldelig mot Nora. Er det en realitet som er vanskelig for deg å erkjenne? Så dersom ingen nevner dette, så antar jeg at du da er i nær omgangskrets med Marius og/eller Nora siden du sitter på så mye "hemmelig" informasjon. Er det derfor du er så ensporet i debatten? Dessuten to ting; 1) Nora er ikke tiltalt. 2) Dersom A til stadig er voldelig mot B, rettferdiggjør ikke det B sin vold mot A (rent bortsett fra selvforsvar). Tull. Det er ikke sånn at Nora ikke er tiltalt fordi "retten har begrenset opplysninger". Det er ikke slik ting fungerer. Bevis på psykisk vold er helt opplagt langt vanskeligere å bevise, det er også svært subjektivt. Kvelertak, slag, osv. er objektivt og enklere å bevise. Ta kvelertak som eksempel; Et kvelertak man vet at man overlever er jo mest ubehagelig, den fysiske volden er ikke så ille. Den psykiske volden i et kvelertak, at personene foran deg har makt, mulighet og potensielt vilje til å avslutte livet ditt nå uten at du makter å gjøre noen ting, den er ekstrem.
  17. Jagland, nørt knyttet til Rød-Larsen og hans "fredsarbeide" som Støre har nektet å granske har absolutt i aller høyeste grad noe med AP-toppene og gjøre og Støre og Barth Eide har i aller høyeste grad mye å svare for her. Hva folk sier anonymt på nettet spiller liten rolle her da Støre kommer til å bli kalt inn til å svare for seg i spørsmål om hva han vet om denne sausen. Det er påtalemyndigheter som tross alt bestemmer, ikke de som til enhver tid løper disse makttoppenes forsvar på nettet. Å sammenligne dette med FRP og Breivik er så til de grader usaklig at jeg ikke finner det meningsfullt å verdige det med noen kommentar.
  18. For en klassiker! Får meg til å tenke på mission accomplished. Hvor talen til George W. Bush i 2003 antydet at oppdraget i Irak var ferdig. Når det pågikk i 8 år til fram til 2011. Nå er dette blitt synonymt med å erklære en seier for tidlig.
  19. 40% av dem i alle fall...De ser ikke skogen for bare trær vil jeg mene..De er desperate og vil ha noen de kan skylde på..
  20. Ja, det var jo mye mer informerende. Tek skrev jo bare "...første masseproduserte batteri...". 800 000 km er et litt dårlig mål. Hva slags batteristørrelse var det snakk om? Man bør heller bruke batterisykluser til en slik måling. Teoretisk sett kan 800 000 km være en utlading hvis du har et batteri på 150-ish MWt 😛
  21. Dette er ironisk nok mye av de samme folka som gauler om at AP tar imot penger fra LO, som alle vet og vi vet hensikten med dem. Samtidig som de er helt ok med FRP tar imot anonyme pengegaver der vi vet ikke hvem som har gitt pengene. Eller om de har bedt om noe "krav" for disse pengene.
  22. Det er mye elitehat i denne tråden. Det har for lengst beveget seg forbi sunn skepsis og over i noe styggere. Det begynner nå å komme eksempler på at folkevalgte på mye lavere nivå blir hetset på gata. Det er f* ikke greit. Spesielt sosiale medier er rigget for å forsterke 'engasjement'. Hat skaper klikk, klikk gir penger. Dessuten: Vi kan ikke stole på epstein-filene, ikke egentlig. En ting er at flere av meldingene har et kraftig preg av å være fabrikert for at noen skal lese dem i etterkant, en annen ting er at washington-regimet filtrerer hva som blir sluppet. Epstein-filene er kanskje grunn for å starte etterforskning men knapt bevis i seg selv.
  23. Dette er jo bare en gjengivelse fra det som kom ut i går fra Inyheter, som advokaten til Jagland har dementert. Utdrag fra artikkelen du har linket til: Vi vil oppfordre redaksjonene til å ikke bidra til ytterligere spredningen av disse falske opplysningene. Vi er ikke kjent med noe selvmordsforsøk,» skriver han i en epost.
  24. Det har vært påpekt noen ganger før ila EØS-tiden: bruk av 'vetoretten' medfører nesten automatisk at den andre siden kompenserer med noe annet. Det er ikke slik at å si 'Nei' betyr at da blir alt som det var. Tenk landbruksimport versus fiskeeksport fra EØS-forhandlingstiden: Norge sa nei til landbruksimport, da sa EU nei til import av videreforedlet fisk.
  25. Marius halshugges fordi han visstnok skal ha vært voldelig mot Haukland, men ingen benevner at hun bedriver psykisk og fysisk vold selv. Det er å hoppe over og bagatellisere at volden er gjensidig. Nei, hun er ikke tiltalt, fordi retten har begrenset opplysninger i media og har referatforbud for blant annet hennes rushistorikk og sexvaner. Noe som sees i sammenheng i et forhold preget av rus, sex, sjalusi og vold: Når det gjelder psykisk vold er det minst like ille som fysisk. Selv har Nora forklart den psykiske som verst. Hun har heller ikke - merkelig nok bevis for den psykiske volden. Sett i forhold til alt hun har lagt ut i egne plattformer har det aldri vært et tema før hun møtte Snekkestad.
  26. Så bra du sier dette. Det er ikke den oppfatningen jeg har fått fra dine tidligere innlegg, så greit med en oppklaring på det. Og det er vel nettopp her vi er grunnleggende uenige. De "sorte fårene" som du kaller dem er langt fra å være i flertall. Jeg oppfatter deg slik at du tenker at det er for mye "støy" og "oppmerksomhet" rundt det å være annerledes, og at det er det du ikke liker. Korriger meg gjerne om dette er feil. Jeg har ikke så lyst å gå inn i detaljer rundt kongehuset. De er i en helt spesiell situasjon som ikke kan sammenlignes med resten av befolkningen. På en måte skjermet fra verden utenfor, men samtidig aldri få fred fra medienes søkelys. Det må være en vanskelig balansegang. Jeg er motstander av monarkiet på generelt grunnlag pga at jeg ikke syns at slike posisjoner skal gå i arv. Jeg mener det er usunt at vi på en måte "setter dem i bur" og forventer at de skal være "opphøyet" og at vi har så store forventninger til dem. Da blir det enkelt å trå "feil". Jeg syns vi skal slippe dem fri. Kongen er faktisk eneste person i landet som ikke har religionsfrihet heller. Er ikke det rart når han i utgangspunktet skulle hatt mye makt... ? Hva er det du egentlig sikter til her? Snakker du enda om de homofile? Jeg kan ikke se at de ikke skaffer seg utdannelse, jobb, bolig, familie, (familiekonstellasjoner kan bestå i andre situasjoner enn mor, far og 2,1 barn) betaler skatt, avgifter gjeld og setter sin stolthet i å ikke belaste fellesskapet mer enn nødvendig? Eller er vi over i alle som er avhengig av velferdsstaten, som syke mennesker, eldre mennesker, flyktninger / innvandrere som enda ikke har fått seg jobb? Andre ufrivillige arbeidsledige? Jeg vil gjerne ha en avklaring på det, for holdningene dine ser virkelig ikke pene ut fra mitt ståsted / tolkning i måten du skriver på. Jeg er heller ikke så sikker på at du har "majoriteten" med deg i at de ikke finner seg i utviklingen lenger, forutsatt at du kan spesifisere hvilken utvikling du mener.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...