Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Som en annen sa, går man fra 2 til 3 barn må man ha større bil, man må kanskje ha rekkehus istedetfor leilighet, og plutselig koster det ekstra barnet nesten en mill
  3. Den er av!
  4. Tenk om Hollywood m/flere hadde vært like tro til kildemateriellet som personen som laget det klippet var? 🤌😘
  5. I alle dager… 20k?! Er det noe anbefaling om hva som må / bør gjøres hos merkeverksted vs hva som kan gjøres andre steder? Garantiperioden har jo akkurat utløpt…
  6. Vel, jo, kampanjen for fornybart for eksempel handler om en forretingside for å fremstille noe som "klimavennlig" når det ikke er det; spesielt når de samme som sitter bak saboterer for kjernekraft, så jo, slikt skjer fra alle sider av denne kampen. Men igjen; jeg vil ikke gå inn i det her. Ja, altså; jeg skjønner ikke hvorfor man må dra kulturkrig inn i absolutt alt. Å lete etter problemer der de ikke finnes er en forretningside det også, helt riktig. Men slikt ble det mer mast om for 5 år siden enn nå og det er jo heldigvis over. Men i motsetning til AEB diskuterer du saklig her og ser nyanser fremfor å ha piggene ute i den tro at her har man observert en "fiende". Slik ser ikke jeg folk og spesielt ikke en samling med ord skrevet ned av anonyme fremmede på nettet. Og jeg prøver hele tiden å tenke på mennesker som mennesker, ikke som høyre- eller venstreekstreme. Om noen har drøye meninger vil jeg høre hvorfor de har dem uten å fordømme dem. Men igjen; nå er det metadebatt. Jeg kan bli noe intens, jeg innrømmer det men så reagerer jeg også når beskyldningene blir i overkant drøye. Og Epstein-filene handler ikke om høyre vs. venstre, fordi de involverte eksisterer på tvers av slike relativt kunstige skiller. Det handler om mennesker i maktposisjoner som har sneket seg unna kontrolmekanismer som overser slike maktmisbruk og handler ikke om ideologi. Å prøve å plassere dette inn i et høyre vs. venstre for å score politisk på det gjør ikke ofrene noen tjenester da det handler om makmennesker som utnytter sin posisjon enten til å ta del i overgrep eller kunne benytte kanaler for utpressing. Ikke alle de involverte var politikere heller. Kanskje jeg lar meg irritere for mye over at noen her vil flette amerikansk nett-kulturkrug, woke og transdebatt inn her også; når det i hovedsak er en og det ikke får for mye oppmerksomhet burde jeg vel heller overse det; ja, jeg synes det er malplassert, det mener jeg, men jeg burde vel muligens være litt mer raus og tenke at de får holde på med det dersom de mener det er meningsfullt og heller overse det. Det er ikke mitt mål å krangle om dette. Det var noen sider bak og ikke noe jeg fikk med meg, men nettopp derfor tror jeg ikke jeg kaster bort tiden. Jeg foretrekker som alltid seriøse analyser og vurderinger fra seriøse personer fremfor noen nettprovokatører. Det ene utelukker ikke det andre. Det har vært gode artikler om dette i Klassekampen den siste uken. Skjønt da må man ofte finne frem til papirutgaven.
  7. Dette blir bra 😎 https://www.imdb.com/title/tt15047880/?ref_=vp_ov_t
  8. Ja det er helt klart,men ikke begynn og drikk det kan gjøre vondt verre, Har ikke kommunen noen tiltak du kan være med og jobbe ? Ellers hadde jeg oppsøkt foreninger i noe du er interessert i og kommet i kontakt med folk på den måten.Det kan da fort balle på seg og du får høyere selvtillit som igjen fører til at du lettere kommer i jobb.Lykke til.
  9. Overrasket over hvor mange som peker på økonomi. Finnes vell knapt nok en bedre plass å få barn. Det er gratis, en får til og med betalt. En får lang permisjon med full betaling(med begrensninger). Finn osv bugner over av brukt ting til barn siden folk har god råd og kjøper stadig nytt osv. barnehage er tilnærmet gratis, sfo også. Osv.
  10. Planleggingsdager spiser en hel ferieuke i løpet av et år.
  11. Hvordan visste CIH om dette i 2003? Det er blitt mye sånt "hva var det vi sa alt for mange år siden" for frp i senere tid med litt av hvert. Men der jo andre ting med frp igjen da, som gjør at man ikke kan legge allverdens vekt på det de sier.
  12. Hvem vil jeg høre på? En NRK eller Dagbladet journalist som risikerer å miste jobben, eller ikke få fler oppdrag om de skriver noe som strider med det gjeldende narrativet, drevet av folk som Jagland og andre involvert med Epstein island, eller enda værre værre ting, eller en fyr som gir FULLSTEDIG KOMPLETT faen, som lever i en haug med søppel, har brukt en rotte som vekkerklokke og som åpent innrømmer det? Sorry, men jeg har mer tro på nøytrale observasjoner og betraktninger fra vår alles kjære kakerlakkonge Asmeinkampf!!!!
  13. Ja, fordi miljøeffekter er objektive, strømpriser er avhengig av mange menneskelige faktorer, f eks krig, gassmangel, grådighet fra produsentene etc
  14. Prisen på service blir nok meget høy på en moderne Hyundai. De har kjølevann av gull som av en eller annen grunn må byttes. Og du må sikkert bytte e-call batteriet til 2-3 tusen fordi Hyundai valgte å bruke ett bittelite batteri (som sikkert varer mange år til forøvrig) men som også skal byttes på servicer. Så blir ikke sjokkert om du må bla ut opptil 20 tusen. Iallefall hos merkeverksted.
  15. Ja, klassisk splitt og hersk, men jeg kan ikke se du har belegg for å foreslå at det finnes denslags milliardærer på begge sider, som med klimaskepsis er det ikke to likeverdige sider, den ene sponses av de som har interesser av å tjene penger på fortsatt utvinning av fossile brennstoff, på samme måte som denne antiwoke-bevegelsen er finansiert av de som ønsker paradigmet tilbake til gårsdagen hvor Weinstein i større grad får gå fritt til tross for såkalte åpne hemmeligheter. Jeg kommer ikke til å kommentere ytterligere på denne metadebatten, men jeg kjenner igjen atterenbrukers beskrivelse av deltagelsen din i tråden, og tror ikke det kommer av at du er en skapfascist, men bare hvordan hele kampanjen er designet, det er lett å fremstille fks. critical race theory som en akademisk elitistisk øvelse i å lete etter problemer der de ikke finnes, om man tilhører en normal som har liten erfaring med denslags marginalisering, det er lett å se økt fokus på transvokabular som en meningsløs oppdeling av mennesker man bare har tenkt på som mennesker, om man aldri har hatt en behov for slikt språk i sitt eget liv. Hele kampanjen er jo nettop designet rundt å hente frem ting som synes meningsløst kompliserte for vanlige folk, og eksempler på uvanlige folk som reagerer urimelig på det ene eller andre.
  16. Eller er det for sent? Er 30 år: - Aldri hatt jobb. Har ikke noe å vise på CV. - Jomfru. Har ikke erfaring. - Vet ikke hva jeg vil. Flytte nytt sted, bli her? - Ingen bil eller motorsykkel eller førerkort (tar førerkortet i år) - Ingen venner eller vennegruppe: - Liker ikke festing, har ikke ambisjoner og ønske om penger og sosial suksess, veldig lite drive til storhet - Ingen sterke hobbyer eller interesser, føler meg ofte nøytral og passiv + Er i fysisk form + Røyker ikke, drikker ikke, ikke doping (vurderer å prøve drikking) + Har fått boliglån startlån av kommunen (men har ikke så lyst å bruke det for å være ærlig) + Har ufør som inntekt og noe penger oppspart, så går ikke konkurs. Men egentlig ikke et pluss sammenlignet med jobb Hvordan får man jobb/venner/kjæreste hvis man er 30 år og ikke har noen CV for jobb, har ingen historier å fortelle venner, ingen erfaring i dating? Hvis dere tror jeg bør gi opp så bare si det, vær ærlig. Takk
  17. Søreide er i hardt vær etter hun ikke fulgte opp et Epstein-varsel i UD i 2019, og spørsmål om inhabilitet i forbindelse med hennes nære venninne Mona Juul. Søreide møter pressen: – Dypt rystet https://www.tv2.no/nyheter/soreide-moter-pressen-dypt-rystet/18549002/ Etter nye avsløringer om et Epstein-varsel i Utenriksdepartementet i 2019, møter Ine Eriksen Søreide pressen mandag. – Ine Eriksen Søreide (H) møter pressen https://www.aftenposten.no/norge/i/Pdoy36/ine-eriksen-soereide-h-moeter-pressen Påtroppende Høyre-leder og tidligere utenriksminister Ine Eriksen Søreide svarer på spørsmål om forholdet til den korrupsjonssiktede venninnen Mona Juul. Hun erkjenner at Utenriksdepartementet kunne gjort mer for å undersøke IPI etter et varsel i 2019.
  18. mener du altså det var vanskeligere for eksperter å spå/forutse strømprisene, enn det er for miljøeksperter å spå/forutse klimaforandringer??
  19. Skreikaker i datodisken i dag, og mini ville ha hjemmelagde pomfritt så da ble risen lagt bort for i dag😅
  20. xRun

    Dagens middag

    Siste av denne ble spist fredag, så det holdt 5 uker omtrent som ventet. Snublet over et dusin pakker karbonadedeig i datodisken i dag (hos Kiwi: 50%), så da kjører jeg like godt igang batch nr. 2 og tar en gryterett til middag i dag.
  21. Men vi vet at det ikke er bærekraftig i fremtiden uten konkrete tiltak
  22. Nei, det er du som flisespikker, det er forskjell på forskning og gjetting, så enkelt. Man kan forske på kreftforekomsten i en befolkning, og man anta hva den vil være i fremtiden, emn kan ikke forskje på hva den vil være i fremtiden
  23. Forsåvidt riktig. Hele denne kulturkigen har blitt promotert av milliardærer; uansett hvilken side de har plassert seg på og målet er jo å splitte vanelige mennesker fremfor at de samler seg mot oligarkene. Er et noe de frykter er det at arbeiderklasse og middelklasse på tvers av etnisiterer forener seg mot de som raner oss på høylys dag.
  24. Det står ganske tydelig der da. Innstillinger -> Generelt -> Autoutfylling og passord. Slå av bryteren i toppen. Men jeg anbefaler på det sterkeste å bruke passordmanager. Å skrive inn brukernavn og passord manuelt tyder på at du har dårlig passord.
  25. Det kan aldri bli feil med taco.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...