Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Enig. Formuesskatt (og evt arveavgift om det blir innført) sørger for (og vil sørge for) at det ikke er mange igjen eller blir startet fremover.
  3. Dette punktet er eksepsjonelt. Trump tror altså at han skal få oljesjeikene til å betale krigserstatning til Iran? Denne avtalen er ikke gjennomførbar. Trump pisser i buksa for å holde seg varm. Poenget er å få oljen til å flyet gjennom Hormuz et par måneder, med håp om at bensinprisen vil falle litt før mellomvalget.
  4. Beklager, men det løser ingenting. Selv små virksomheter kan fort ha ligningsverdier langt over 20M, men det er ikke gitt at det finnes penger til å betale for å få videreføre en slik verdi etter arv. Og 'i de fleste tilfeller' holder på ingen måte selv om det hadde vært riktig. Loven gjelder for absolutt alle, om en eneste person blir urimelig rammet er det en for mye.
  5. Synes tilbudet til Strim har blitt dårligere og dyrere. Jeg har Strim Mest (kan ikke velges lengere) til 589 pr mnd. Da har jeg 30 kanaler og 5 strømme tjenester inkl. Nå har man Strim Max som har 13 kanaler og 4 strømme tjenester til 499. Regner med det kommer en dag når de ikke kan tilby meg Strim Mest lengere, og da kommer jeg nok til å avslutte mitt abonnement.
  6. Store familiebedrifter er noe vi alle burde være stolte av, ikke misunne. Norge trenger en skog av slike bedrifter, mye mer enn en skog av trygdede.
  7. Løsningen er enkel. Dropp arveskatten. Staten får inntekter når folket får inntekter eller konsumerer. Får du lønn skatter du, selger du verdier med gevinst skatter du, tar du utbytte skatter du, bruker du penger på forbruk skatter du. Verre er det ikke.
  8. KriZZ

    Tesla - kaféen

    Funksjonen har vært der i et år men 😅 Kom juli 2025 i versjon 4.46.5 vi er på 4.58.0 nå
  9. De fleste familiebedrifter (eller familieformuer) er konkurs eller brukt opp lenge før tredje generasjon tar over.. Så i de aller, aller fleste tilfeller løser dette "problemet" seg selv. Men fysj om en generasjon kan overta noe som deres foreldre, i de aller aller fleste tilfeller, har jobbet (og skattet mye av) uten å betale "jante-skatten" på toppen av alt annet
  10. Ikke forvent at du skal slippe unna, det er ikke noe unntak for deg og deg alene, dette har jeg fortalt deg mange ganger, du kan ikke kreve når du selv aldri gir tilbake. Når det eneste du har å argumentere med er infantilisering så viser du nok engang at du er bare nok ett troll.
  11. Denne påstanden viser bare hvor virkelighetsfjern din forståelse er. En kan lure på hva som skal til for at slike som deg skal være i stand til å se en trussel mot samfunnet. Du kan umulig ha oversikt over hva et samfunn er. For meg er et samfunn 100% menneskene som har bygget det, og 100% de som bor der. Det burde være ganske enkelt å forstå. Hvis du bytter ut 20-30% med klosser som ikke passer inn i det hele tatt, da vil ikke det maskineriet som driver et velfungerende samfunn fungere. Nå brukte jeg ordet klosser, hadde det enda vært det. Men nei, det er snakk om mennesker, og de er det langt verre å tilpasse. Det er en grunn til Afrika ikke ligner noe som helst på Norge. Og det skyldes ikke elefanter eller giraffer.
  12. USA er ikke til å stole på, men de er ikke interessert i mer stengning av Hormuz, så det er håp.
  13. Vil påstå at jeg snakker om makroøkonomi, ikke om partipolitikk. Forenkling av makroøkonomiske prinsipper tilhører begge sider, slik som FrP som påstår at flat skatte/avgiftslette er free lunch for alle borgere, eller venstresiden som tror at man skaper mer uføretrygd av å fjerne skatten på den. Begge deler ignorerer den inflasjonsmessige innvirkningen.
  14. Øye for øye,tann for tann. https://www.finansavisen.no/politikk/2026/06/18/8359746/truer-putin-moskva-vil-brenne
  15. 👇🏼 🤷‍♂️
  16. Hanhijnn

    Elbil-tråden

    Forklart her: https://www.motor.no/aktuelt/jaguars-nye-bilmodell-har-fatt-et-navn/355267
  17. Pølser. Siste forbruksdag.
  18. Salat med saus og pasta.
  19. 👇 Bevis dine egne påstander du, alle av dem, den dagen det skjer så skal du få dokumentasjon.
  20. Dette løses i stor grad av å ha et relativt høyt bunnfradrag. Hvis det f.eks. er på 20 millioner så vil de som arver såpass betydelige summer over 20mill ha råd til å betale avgiften i de aller, aller fleste tilfeller.
  21. Det er et dårlig poeng i så fall, altså tilgang til samme plattform er egentlig ikke noe vi har til felles, det blir altfor generalisert. Det er nok først og fremst ett forum, og det er klart mange av de problemene kunne vært løst med litt mer effektiv moderering som kunne satt en standard å bevegd debatten videre. og ja det er ikke sånn at SOME er hundre prosent dritt, det er positive ting ved det helt klart, men vil ikke tek selskapene rydde opp i dritten så burde vi uansett forby dritten.
  22. Har noe form for dokumentasjon på disse påstandene dine? 👇🏼
  23. Ja, du peker på mange problemer som må løses for at dette skal oppleves rettferdig på en eller annen måte. Jeg har ikke løsningen. Det viktigste for meg er at politikerne ikke får mer penger. Jeg vil heller at typen Røkke/Rimi-Hagen sitter på milliarder enn Støre og Stoltenberg. Støre og Stoltenberg har ikke fortjent mer enn sin egen lønn for politisk aktivitet, noen vil si knapt nok det. Rike mennesker gjør mye mer for det norske samfunnet enn norske politikere, en annen forskjell er at de skryter heller ikke av det.
  24. Hanhijnn

    Elbil-tråden

    Takk for god presisering! 😊👍
  25. Joda, alle med formue er som Skrue, de har en pengebinge. Det høres i hvertfall slik ut når de som vil "omfordele" snakker.
  26. De siktet seg til øvre del av masse-markedet, ja. Der BMW, MB og Volvo bl.a. har siktet på å være. Altså der man skal tjene mest på å selge masse biler totalt sett, selv om de nok aldri siktet seg inn på den midtre eller lavere delen av masse-markedet som Ford, VW, Toyota, Nissan og en hel haug andre bilmerker kjemper om. Men helt klart, et segment av masse-markedet. Nå skal de altså tilbake til "Upper Class", der de skal tjene godt nok på å selge luksus, og tjene godt på hver enkelt bil, slik at de ikke lengre vil være avhengig av å selge mange biler.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...