Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Ser at det det i diskusjonen er blitt et slags poeng av at bl.a. Xfce har for lite fuksjoner etc. Men jeg har lært én ting av å gi bort gamle maskiner til folk som ikke er datakyndige: Avanserte DE er bare å glemme, mye bedre å satse på et enkelt skrivebordsmiljø som f.ex Mate. Så har jeg prøvd litt med Budgie (Fedora). Denne fant jeg ut faller litt mellom to stoler egentlig, den skal vel være litt mer moderne enn Cinnamon. Men da passer det kanskje bedre med KDE. Klarte ikke heelt å bli enig med meg selv om Budgie var det riktige valget. Når det er sagt så trives jeg meget godt med både KDE, Cinnamon og Xfce til daglig bruk.
  3. Forstår jeg det riktig at dette er sparepengene til folk flest? Går det bra da? Vil folk akseptere det?
  4. Syar-2003

    Elbil-tråden

    Om du går for 245/50 profil er det kun +2.1% avvik. Trodde fleste med Y hadde 20" sommer. ION finns for denne tesla y dim (255/40 20") Kanskje heller vurdere Turanza 6 Ev som finnes i 255/45 R19
  5. Esoctrilihum - Hark! The Bewitched Trumpet of the Red Harbinger Is Calling the Dead to Gather
  6. Fordi en del som koster en hundrings er gåen?
  7. Denne konspirasjonsteorien gir ingen mening når du ser hvordan USA oppfører seg under Trump og når man kjenner til Trumps personlighet.
  8. Hva med å bytte hele ovnen, for den må da være minst 10 år gammel?
  9. Sannsynligvis har den elektronisk temperaturføler og rele, så releet har sannsynligvis brent seg. Det er ganske enkelt å måle om du har kontinuitet mellom NO-kontaktsettet eller ikkje når den er av.
  10. Det lønner seg for meg. Kino er i seg selv enn opplevelse. Kan sammenlignes med å se sport på en stadium, kontra på TV hjemme. Det er veldig mye morsommere å være der sammen med masse folk.
  11. De fåkk’e pult, så da sitter de i kjelleren til foreldre og forbanner verdens for sine egne dårlige valg og holdninger. (Men sånn halvseriøst, en del gutter tolker det som at enhver problemstilling som omhandler jenter må bety at det er en kritikk av dem eller det de liker, eller at det betyr at man ikke anerkjenner gutters problemer. Sagt på en annen måte synes de å være sinte at verden ikke spinner rundt dem).
  12. Så FN tar feil, en nuclear Iran er bra.
  13. Teria

    skjermtid

    Hvorfor er skjermtid på iPhone helt feil? Det står at jeg har brukt mobilen i 4 timer og 33 minutter, derav 18 min med produktivitet og finans, 8 minutter sosialt og 7 minutter annet. Når jeg regner på tallene som står nedover på "mest brukt" blir det heller ikke så mye som 4 timer og søylen for dagen er sånn ca 80% grå og resten er farget, så noe stemmer ikke her?! Jeg har ikke delt skjermtiden min på flere enheter heller. Det eneste jeg kan tenke meg kan være synderen er AOD, men den skal jo ikke ha noe å si? Eller at jeg har Apple Watch, men jeg får det fortsatt ikke til å stemme med over 4 timer da jeg sto opp klokka seks i dag, har vært på jobb hvor jeg bruker mobilen maks en halvtime i pausen min og kom hjem klokken fire?!
  14. Your compatibility with ErikZ7 is Low. You both listen to Charli xcx, Absolutely and Travi$ Scott. https://www.last.fm/user/SprengeMobil
  15. Hvilke land angrep Ukrain og truet dem med atombomber? Hvor var FN og sanksjoner mot Ukrain før krigen?
  16. 72 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑 🐑
  17. Det er åpenlyst at du kun er her for å kverulere rundt begrepet flatt. Jeg har også sagt at Østlandet ikke er mer eller mindre kuppert enn andre plasser i Europa hvor det bygges god jernbane infrastruktur. Det er derfor ingen grunn til at det ikke skulle være mulig i Norge på Østlandet. Men det er du ikke interessert i å diskutere. Så da får du bare fortsette å kverulere mens jeg setter deg på ignorer listen min
  18. Når du kjører live iso så kjøres OS fra usb stikka, du får dermed ikke oppleve hva ssd/hdd er kapabel til før du gjør en install, blant annet
  19. FN mener Iran truer verden med sine nuclear ambisjoner og state sponsored terrorisme, ikke bare vesten. At USA gjør det verre når de prøver å forsvare verden er sannt men angrepskrig er det ikke. Det er ganske naiv å tro at Iran ikke truet verden, vi ser akkurat nå hva en svak Iran kan gjøre med verdens olje, tenk på hva en nuclear Iran ville gjøre...
  20. Hei, Har en komfyr der varmeelementene blir varme med mindre jeg tar sikringen. Antar det er en kortslutning et sted, men jeg klarer ikke å se noe åpenbart når jeg åpner dekslene for å se på den. Det er en Whirlpool AKZ 244/IX. Symptomet kom etter en økt på 250 grader Celcius. Jeg merket den var overdrevent varm etter at jeg hadde skrudd den av på knappen. Først når jeg tok sikringen og ventet flere timer begynte det å bli kaldere. Dagen etter tok jeg på sikringen igjen, og merket kort tid etter at varmeelementet var åpenbart "på", selv om knapp og elektronikk ikke tilsa det. Noen som har lignende erfaringer eller kunne gitt meg bedre tips til hvor jeg skal se eller hva jeg skal bytte?
  21. Ah, du kom meg i forkjøpet.
  22. Samme retorikk som Putin har om Ukraina. Putin bare beskytter russere som bor øst i Ukraina, og forsvarer Russland mot at NATO grensen kommer nærmere sin egen landegrense og må med det angripe hele Ukraina. Han også kaller angripskrigen sin helt konsekvent for en spesial opperasjon og mener det er helt galt å kalle det en "angripskrig".
  23. Eller er det kanskje bare at man forholder seg til fakta? Hvorfor er det ille for dere at noen bringer opp at det var en jenteskole istedenfor å si at det var en hvilken som helst skole?
  24. Ja da ble jeg enda litt klokere. Ser det også mer tydelig nå at det er jorda. Man kan se litt blått hav. 👍 Spurte litt videre på AI og fikk bekreftet hvordan det har med gravitasjon fra jorden å gjøre. Svar fra AI for de som er interessert:
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...