All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Crimson Desert-frustrasjon: For lite action
Viking_86 svarte på Spillredaksjonen sitt emne i Diskutér artikler (Gamer.no)
Ok i starten, men synes godt at planen var et mmo så det passer ikke helt inn i singleplayer. Historie er hva som driver slike spill frem og det er nå en bred enighet at den ikke er på topp. Gameplay? Holder å bruke r2 gjennom hele spillet og alle bossfights. Ridetur er langtfra som RD2 som noen vil si. Sikkert spillet jeg har kastet mest bort tid på som jeg gir en score på 5/10, altså ok. hadde det vært et mmo univers så er grind helt greit men… Hvordan folk sitter med rosa briller å spiller samt anmelder synes jeg er utrolig når en leser hvor fantastisk singleplayer dette er. Ikke enig i at det er historien som driver spill som crimson desert frem. Det hadde vært riktig om dette var et spill som AC serien, The witcher etc,men Crimson desert er ikke et slikt spill, selv om det kan se ut som det på overflaten. Historien her er kun et element for å pushe spilleren ut i den store, vide verden samt gradvis introdusere spilleren for nye mekanismer. -
Velg en av tre ord - P.e.c - leken! V1.1
TheDarkSycamore - SCM svarte på TheDarkSycamore - SCM sitt emne i Lekeplassen
Risengryn Rømmegrøt, byggrynsgrøt eller risengrynsgrøt? Jeg personlig kombinerer gjerne dem sammen. 🥰😋😋😍 -
Kun 20 - 27% av befolkningen, litt avhengig av hvordan man måler, er MAGA.
-
Jeg vet godt hva jeg har lov til, så er det opp til myndighetene å sanksjonere når de mener det er grunnlag for det. Jeg gadd ikke å lese gjennom den gamle tråden men mulig jeg glemte å få med det enkle faktum at det er et trafikksikkerhetstiltak å kjøre skikkelig bil også. Gjerne en 911 fremfor en kjip koreansk bil. Jeg kan ikke se at jeg har truet noen, jeg har derimot gjentatte ganger gitt uttrykk for at jeg mener det er innafor å reagere fysisk på hærverk. Det er ikke snakk om å belage seg på å bruke offentlgi areal i det hele tatt, det er faktisk slik at plan- og bygningsmyndighetene ikke tillater så mye parkeringsplass som man ofte ønsker.
-
Skriv den første setningen som kommer opp i hodet ditt.
TheDarkSycamore - SCM svarte på Programvare sitt emne i Lekeplassen
-
Da får iflg deg Grand hotel(1874) komme seg et annet sted da.. I korte trekk. Har sjelden hørt noe mer "meg meg meg" holdning enn det du klarer å lire ut av deg med..
-
Er det noen som har eraringer med Windows 11 IOT?
arne22 svarte på arne22 sitt emne i Operativsystemer
Ja, det var det som først og fremst var hensikten. Å få vekk alt det. Kjører nå en Windows 11 maskin der alt dette er tatt vekk manuelt, og det medførte jo en hel del jobb. Har også en testinstallasjon av Windows Tiny 11, som ser ut til å være en "privat remix" av Windows 11, der alt dette er tatt vekk. Tiny 11 har ellers den fodel at den kjører vha vanlig Home eller Pro lisens. Det sikkerhetsmssige ved å kjøre en slik "privat remix" er vel kanskje litt diskutabel, så jeg hadde helst sett at jeg kunne bruke "original vare". Windows Tiny 11 kjørte med ca 1.8 GB RAM som nyinstallert, men når den hadde fått tygd i seg alle mulige Microsoft oppdateringer, så var den oppe i ca 3.4 GB RAM på tomgang, som er det samme som den maskinen der jeg har fjernet "alt ekstra og uønsket" manuelt. Tiny 11 har imidlertid en stor fordel, når det gjelder bruk av HD plass. Den bruker kun ca 15 GB. En av mange varianter av behov for en "liten kompakt utgave av Windows, uten bloatware", det er jo hvis man skal kjøre virtuelle maskiner. Her har jo standard Windows en tendens til å ese ut i størrelse, slik at det blir helt håpløst å kjøre dette som virtuell maskin. For Tiny 11, så fungerer dette imidlertig helt fint. Ikke problem i det hele tatt. Windows Store er tilgjengelig i på Tiny 11. Det følger ikke med noen webbrowser, men webstore fungerer slik at man for eksempel kan installere Forefox, og der i fra Google Crome, hvis man ønsker det. Jeg var på jakt etter "Microsoft originalvare" som kan erstatte Tiny 11, og det kan vel se ut som at Windows 11 IOT kan det, men at den mangler lisensiering for privatpersoner. Vil også være interessant å vite hva Windows 11 IOT bruker av RAM og HD plass, hvis det er noen som vet det. -
Skulle ønske at man hadde ett valg om å kunne blokkere alt på youtube/Instagram/SoMe som var AI generert, det hadde jeg faktisk vært villig til å betale for. Kan godt bruke AI til simulering osv, men til kunst, musikk, video er jeg imot det. Og jeg er skremt over hvor vanskelig det begynner å bli å skille ut AI ved å se/lytte.
-
Det er et godt poeng du kommer med her, og jeg skal moderere meg til å si at jeg skjønner behovet for å stoppe når det handler om fysiske begrensninger, selv om det å parkere fortsatt ikke er innafor. Også håper jeg at hvis man velger å stoppe, at man også vurderer om man like gjerne kan gjøre det i veibanen fremfor å presse de myke trafikantene ut i biltrafikken, samt om man egentlig ikke like gjerne kunne stoppet i en side- eller parallellgate. For sistnevnte mener jeg oftere er et alternativ enn mange umiddelbart tror. Og ja, jeg er også enig i at infrastrukturen har noen mangler, primært når det kommer til HC og varelevering. Men taxinæringen mener jeg har lite å klage over, noe jeg mener jeg kan begrunne med at jeg gjentatte ganger ser at de velger å stoppe i sykkelfeltet på tross av at egnet infrastruktur faktisk finnes i umiddelbar nærhet. Thon Hotel Opera, som ble nevnt her tidligere, er et ekstremt godt eksempel i så måte, fordi det her faktisk finnes en taxiholdeplass rett på baksiden av hotellet, samtidig som sykkelfeltet på fremsiden allikevel benyttes som holdeplass. Her mangler altså ikke hotellet infrastruktur - den er faktisk blant de beste i byen - men en god del av taxisjåførene gidder tydeligvis ikke kjøre noen titalls meter ekstra for å benytte den.
-
For å svare bokstavelig, det seilte fra Missisippi i Mexico-gulfen, via Panamakanalen, opp vestkysten og ligger nå helt oppe ved Porland, ikke langt fra grensa til Canada. Der har det ligget en måneds tid. Link til Marine traffic. Det er sikkert helt i tråd med Trump-logikk og laiekene som støtter han.
-
Hvilken prosent er mobilbatteriet ditt på akkurat nå?
75192 svarte på Maskinfører sitt emne i Lekeplassen
70% -
Jeg tar patent på et ny type AA batteri som bruker strøm som går i 0,00000000000000000000000001 micro meter i sekunde. Men den inneholer ca 5000 AA batterier tilsammen.
-
Israel klargjør at de har drept nevøen til Naim Qasser, ikke generalsekretæren selv.
-
Elden Ring starter innspilling neste uke
Feenyx svarte på Spillredaksjonen sitt emne i Diskutér artikler (Gamer.no)
Du vet altså at det er det handlingen skal være? En vanlig playthrough? -
Det spørs om du ikke traff blink der ja
-
Musikk app for Android Auto/Bluetooth som kan styres fra bil skjerm?
AndersT2 svarte på AndersT2 sitt emne i Mobiltelefoner
Takk. Da har en svart opp at det er en musikk app som kan det. Det jeg har spurt etter i tråden. Slipper egentlig å bruke det, da jeg slipper å bytte bil som dette var aktuelt for. Jeg kikket kun kjapt på en Youtube video om Spotify på AA, og så kun Queue oppe i hjørnet på den, mens resten var som alle andre musikk avspillere. -
Om de har belaget seg på å bruke offentlig areal i stedet for å tilrettelegge selv, kan de ikke forvente at det skal være slik for alltid, nei. At det er det teiteste du noensinne har hørt tviler jeg på. Byen endres stadig. Det eneste man har kontroll på er egen tomt. Og som flere har nevnt her utallige ganger: Det er faktisk lov å stanse i veibanen. Så gjør det, om det er så problematisk å finne en annen løsning.
-
Subnautica 2 kommer endelig i «early access»
Feenyx svarte på Spillredaksjonen sitt emne i Diskutér artikler (Gamer.no)
På tide å besøke enern igjen tenker jeg, gjerne med mods denne gangen -
NYT dekker hvordan Israel lurte Trump med på krigen mot Iran, til tross for protester fra etterettningstjenesten, militæret og hans nærmeste rådgivere, inkludert Vance & Rubio. [...]How Trump Took the U.S. to War With Iran In a series of Situation Room meetings, President Trump weighed his instincts against the deep concerns of his vice president and a pessimistic intelligence assessment. Here’s the inside story of how he made the fateful decision.
-
Skriv den første setningen som kommer opp i hodet ditt.
75192 svarte på Programvare sitt emne i Lekeplassen
takk danskepøle 💓💓💓💓 skal gifte oss dikt til deg bare deg ❤️❤️❤️❤️ savner deg vennen nå er du her -
Nei, kraftkrisen er ikke enkel å løse
Radon Måling svarte på inside_997084 sitt emne i Diskuter artikler (Tu.no)
Jo vindkraft er spesielt fordi det er iboende ustabilt, enten produserer det for mye eller null. Vi må ha stabil kraftproduksjon. Det er så enkelt som det, all den gymnastikken som må til for å mene at vindkraft er fremtiden er helt utrolig. -
Al Jazeera: Israel melder at de har drept Generalsekretær Naim Qassem i Hezbollah. Dette blir fort det som gjør slutt på våpenhvileavtalen.
-
Teiteste jeg har hørt, hvem var egoist sa du? Hvor er høna hvor er egget? Hvis et sykkelfelt har blitt oppført ti-år etter at bygget ble etablert og rett foran nesa til eneste mulighet for varelevering så må eier og bygg komme seg til hælvete vekk?
-
Du oppfører deg veldig berettiget, av hva vet jeg ikke, men jeg gjetter den pågående offermentaliteten din. Du truer med vold, det er ikke godt å si hvordan det ender, du vet det ikke, jeg vet det ikke, et enkelt slag på feil sted kan ende opp med at noen dør, du burde være klar over det før du truer, spesielt siden du tydeligvis er så dårlig til beins at du kanskje ikke burde true noen som helst, ikke alle vender det andre kinnet til.
-
Hvilken prosent er mobilbatteriet ditt på akkurat nå?
TheDarkSycamore - SCM svarte på Maskinfører sitt emne i Lekeplassen
78%
