Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. For en eksepsjonelt teit måte å presentere odds på 😅 Regnet om til desimalodds blir det dette : George Russell: 3.25 Max Verstappen: 4.00 Charles Leclerc: 6.00 Lewis Hamilton: 7.00 Lando Norris: 8.50 Kimi Antonelli: 9.50 Oscar Piastri: 10.00 Fernando Alonso: 26.0
  3. Det er det store spørsmålet, det kan nesten se ut som Israel verdsetter fred mer enn land....
  4. Heisann! Velkommen til forumet. Hyggelig at du laget deg en bruker. Demografien på Diskusjon.no er i hovedvekt menn. Dette begynte en gang (for flere tiår siden) som et datateknisk forum, tett knyttet til overklokking[dot no] og generell it-prat. Alle kjønn, med og uten datainteresse, slipper selvfølgelig til (heldigvis!), men en hvis biass i form av overvekt av menn kan være å forvente. Denne tråden, handler dog lite om kjønn. Det handler om Epstein, hans nettverk, og hans likemenn (og -damer). Det er sikkert noe sutring her, men først og fremst er det fokus på fakta. Avdekke hva som faktisk har skjedd. Stille de rette folka til ansvar. Er våre lover og regler brutt? Da skal det få konsekvenser! Er regler ikke brutt? Da må vi tåle det, og la det fare!
  5. Han snakker om Stor-Israel og viser til en amulett som viser et kart. Dette kartet vises ikke på i24s klipp. Det som står i livebloggen er forfatterens tolkning.
  6. Vet ikke hva det skulle ha med Iran å gjøre, er vel nok en avsporing fra Imaginacion. Men Israel har hatt kontroll på mye større landområder enn idag, f.eks erobret de Sinai-halvøya fra Egypt i 67 etter å ha vunnet den forsvarskrigen der også. Men de ga bort Sinai-halvøya i bytte mot varig fred, dette vil neppe skjedd andre veien. Hvis Israel virkelig ønsket et Eretz-Israel, hvorfor har de gitt bort diverse større landområder mot fred etter tidligere kriger de har vunnet og også knust/latterliggjort fienden? Konspirasjonsteorien om at Israel skulle angripe et NATO-land er selvsagt så virkelighetsfjernt som du får det. Sedvanlig tøys fra prorusseren Tucker Carlson som har mistet det fullstendig.
  7. Dette med kildekritikk blir visst et evig tema. Hvorfor poster du kjente propaganda løgner fra en kjent propagandaaktør? (Atter en gang..)
  8. Andor?? Ellers enig om filmer. Savner sårt en skikkelig Star Wars film😑
  9. Tja, de har neppe noen våpen og selge, av de tyngre antiluftsystemene så har jo Ukraina vært ett utstillingsvindu for hvor bra det er.....
  10. Nå snakker du om slutten på sesong 2. Det kom en «Book of Boba Fett» og sesong 3 etter det 😉🎬👌☕️
  11. Det er også mangen kristne som prøver å fremskynde den.
  12. Er dette DLC cosmetics til en random Marvel film?
  13. Det er ingen som hevder ett voksent individ ikke er ansvarlig for seg selv. Voksne individ har ulik historikk og bakgrunn. Om foreldre ikke irettesetter barn som møter samfunnet med vold og utagering, men heller bidrar til at barnet oppfatter ansvaret som noe utenfor seg selv, er det åpenlyst uheldig. Det er derfor feil eksempel å dra parallell mellom voksne som blir selvdestruktive og voksne som blir skadelige for omgivelsene, når man diskuterer barneoppdragelse. Du sammenligner epler og agurk. MBH sin barndom er dokumentert i fragmenter som er synlig for omgivelsene og disse blir enda mer synlig når hans eget verdensbilde (spekket med selvmedlidenhet) - rulles ut i den pågående straffesaken mot ham. Og du: Du har selv valgt å gå hardt ut med sterke meninger (og uenighet) vedrørende dette i en pågående diskusjon. Da fremstår det upassende å reagere med et slikt voldsomt følelsesutbrudd når noen står ved sine meninger du selv har valgt å kverulere mot, i en diskusjon som allerede var pågående før du involverte deg..
  14. Skal huske på den i tilfelle jeg må i fengsel en dag 🤭
  15. Så, han snakker om Israel, Gaza og VB, jeg er uenig med ham i det, og det er ingenting som tyder på at han inkluderer Jordan her, slik som tidligere sionister. Tyrkia og SA er ikke nevnt. Så kilden din viser ikke det du påstår. At BN ønsker å annektere Palestina det tror jeg nok, og det synes som at det er det han legger i ordet Greater Israel utfra artikkelen du linker til
  16. Netanyahu er ikke alene om dette. Det blir ikke borte med ham. https://www.timesofisrael.com/liveblog_entry/netanyahu-says-hes-on-a-historic-and-spiritual-mission-endorses-vision-of-greater-israel/ https://www.middleeastmonitor.com/20240619-idf-soldier-wears-greater-israel-badge-sparking-angry-reaction/
  17. Herreguud!!! Det er ingen kategorisering, det er en eksemplifisering på at foreldre nødvendigvis ikke er ansvarlige for hvilke vansker barna deres måtte få siden søsken lider svært forskjellige skjebner. Ethvert voksent individ har ansvar for seg selv. Derfor blir det noe rart å skylde på individets mor slik flere i tråden her gjør. Jeg er ellers ikke interessert i å følge i sporet til fantasiene dine. Takk!
  18. hardware unboxed har testet de,
  19. Å diskutere mot youtubevideoer er uaktuelt. Du får presentere din egen argumentasjon.
  20. Idag feis en kollega foran meg for første gang, og hun var så stolt 😁
  21. Du er visst like dårlig til å lese de delene av Bibelen du ikke liker som det @PÃ¥inter er. Hvorfor forholder du deg ikke til de tekstsidene hvor Jesus sier at det skal skje i disiplenes levetid?
  22. Manpads kan for eksempel brukes om amerikanerne skulle finne på å kopiere arrestasjonen av Maduro. Det er mildt ubegripelig at ingen av de amerikanske helikopterne ble skutt ned(jeg har sett video av *en* avfyrt manpad), kanskje amerikanerne har slått til før opplæring og uplassering var fullført? Eller så har de bestukket noen. Teheran er et mye vanskeligere mål. Helikopterne måtte bare fly 20km over fiendtlig land for å nå Caracas mens det er 750km fra den arabiske gulf til Teheran. Erbil og nord-irak/kurdistan er forsåvidt nærmere men fortsatt 500km unna, og det forutser at kurderne ønsker å hjelpe amerikanerne. Nesten så jeg tror dette dreier seg om noe så banalt som at russerne trenger penger og selger våpen av den grunn?
  23. @N-4K0 da drar vi Tilbake til fremtiden (Back to the Future) da nei nå over viaplay å disny pluss 😀
  24. Og hvis du tar deg tid til å lese hele, så ser du at Jesus sier «Sannelig, jeg sier dere: Denne generasjonen skal ikke forgå før alt dette skjer. » Og i Matteus 16 sier han «Sannelig, jeg sier dere: Noen av dem som står her, skal ikke smake døden før de ser Menneskesønnen komme med kongsmakt.» Hvorfor later du som om dette ikke står i Bibelen? Jeg vet jo at dette er et sårt punkt for Jehovas Vitner, som jo har dummet seg ut med dette flere ganger. Uff da, mangler du argumenter, og erstatter det med forsøk på fornærmelser igjen nå da.
  25. Du vet inderlig godt at denne påstanden om at Israel skal ta deler av Saudi og Tyrkia er ren bullshit, er ingen planer om det, og det kommer heller aldri til å skje. Men det er fint å sitte å tro på i ekkokammer, så kan man sitte og der og føle seg rettferdig harm i sitt israelhat Det er fullstendig idiotisk forestilling og selv om det var reelt så er det totalt urealistisk
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...