DukeNukem3d
Medlemmer-
Innlegg
6 591 -
Ble med
-
Besøkte siden sist
-
Dager vunnet
30
DukeNukem3d vant dagen sist 20. april
DukeNukem3d hadde mest likt innhold!
Nylige profilbesøk
9 517 profilvisninger
DukeNukem3d sine prestasjoner
25,2k
Nettsamfunnsomdømme
-
Flott at Trump fikk til dette, akkurat her er nok han en av få som kan komme med trusler islamistpakket er redde for og derfor lystrer👍
- 859 svar
-
- 1
-
-
Jeg hater den norske innvandringspolitikken!!!
DukeNukem3d svarte på freedomseeker sitt emne i Politikk og samfunn
Minerva har en glimrende og saklig artikkel om denne spanske sosialistiske regjeringen med tittelen "Hadde alle gjort som Pedro Sánchez, ville Europa og Ukraina ligget tynt an." "Heldigvis har vi medier i andre land som kan opplyse om hva realitetene egentlig er. Her er tre punkter om hvorfor det å se opp til Pedro Sanchez er en utrolig dårlig idé, hentet fra Weekendavisens kommentator Anna Libak: 1. Spania har nektet å være med på det nye NATO-målet om å bruke fem prosent av BNP på forsvar. Selv Viktor Orbán gikk med på det. Skal vi gjøre oss uavhengige av USA er det merkelig å ikke ta ansvar for egen sikkerhet. « Ud af de 32 NATO-lande har Spanien i efterhånden en del år været det land, der bidrager allermindst til alliancen, og det har Pedro Sánchez overhovedet ikke travlt med at lave om på.» 2. Spania gir knapt økonomisk eller militær støtte til Ukraina. «Spanien ikke er synderligt bange for Putin: Hvor Danmark har støttet Ukraine med to-tre procent af sit bruttonationalprodukt, har Spanien støttet med to-tre promille. Mærkeligt er det jo ikke, geografien taget i betragtning. Men hvis Europa skal stå i egen ret uden USA, så ville det alligevel have været rart, om rollemodellen Spanien havde prioriteret forsvaret højere.» 3. Akkurat nå er Spania det landet som importerer mest russisk gass i EU. Og importen øker. «Det er også højst tvivlsomt, om Spaniens grønne omstilling kan forhindre landet i at blive ramt af Irankrigens konsekvenser. Ser man på Spaniens samlede energiforbrug i stedet for at nøjes med elproduktionen, er andelen af fossile brændsler over 70 procent. Af samme grund har Spanien måttet øge sin import af russisk LNG-gas markant i marts.»" Norges merkelige forkjærlighet for Pedro Sánchez -
Jeg hater den norske innvandringspolitikken!!!
DukeNukem3d svarte på freedomseeker sitt emne i Politikk og samfunn
Synes du Spania sine bidrag til Ukraina er mye å skryte av? Kontekst: Spania sin økonomi er nesten like stor som Russland (før krigen tall), så de kunne utgjort en stor forskjell for Ukraina åpenbart. -
Respekt! Måtte de gode kreftene lykkes til slutt
-
Persere er ikke afghanere eller irakere, de ønsker ikke å leve under forkastelige sharialover. Opposisjonen er stadig kritiske til mediadekningen av det som skjer nå:
-
Nei, jeg har ikke det. Mitt ønske var at vesten + samarbeidspartnere gikk inn og kastet det ikke-legitime regimet og befridde folket fra det. Men jeg ser at det ikke er vilje til det, så derfor holder jeg det som usannsynlig.
-
Det stemmer. Både Hamas, Houthiene og Hizbollah vil få store problem uten sponsing fra det iranske regimet, men de har også bidratt til terror andre steder. En av verdens største statssponsorer av terror. Dette er min grunn nr 2 for hvorfor jeg støtter at man går inn og fjerner regimet. Den viktigste er åpenbart at regimet ikke er legitimt og at det store flertallet av persere ikke ønsker å leve under dette shariahelvete. Men det ville fått positive ringvirkninger for hele regionen å fjerne det også. Uten tvil.
-
Åpenbart, vi har allerede inngått en rekke nye handelsavtaler. Båndene mellom Europa og Canada har blitt sterkere. På sikt er jeg sikker på at USA taper på Trump sine utbrudd. En viktig grunn til at USA har megasuksessfulle selskap er at de har lokket til seg de beste folka fra resten av vesten, nå er det jo en fare for at de blir værende i Canada og i Europa heller i økende grad.
-
Kamala Harris ble oppfattet som det etter utspill om woke og innvandring. Selv om jeg er enig i at hennes politikk i praksis neppe ville vært det vi kaller "ytre venstre" i Norge akkurat. Ingen tvil om at en som Magyar ville gjort rent bord i USA og knust Trump.
-
Jeg synes du har mange gode poeng. Trådene på diskusjon.no trengte virkelig dette fremfor bare den samme gamle jamringen om hvor fælt alt i USA er. Så er det også verdt å nevne at Europas storheter som Tyskland/UK/Frankrike har stagnert en del de siste 10-15 årene pga fryktelig naiv venstrepolitikk og innvandring over mange år. Hvor riktig det er å sammenligne USA sine femti stater med noen få, små suksessrike land i Skandinavia kan også diskuteres. Kanskje ville det vært mer fair å sammenligne hele USA med hele Europa inkludert Øst-Europa, eventuelt USA sine rikeste stater med Europas rikeste for å få et litt riktigere bilde i det minste. For 20+ år siden var Europa og USA sine økonomier omtrent like store, nå har USA dratt voldsomt ifra. USA sitt store problem er at de nå skyver allierte fra seg (og dermed mange av våre dyktigste folk som har kommet til USA fordi de har hatt best karrieremuligheter der) og et naivt forhold til den voksende enorme gjelden.
-
I tillegg så er det heller ingen original tanker fra disse RU-trollene. Dette har de fått fra amerikanske ytre venstre på TikTok.
- 320 svar
-
- 2
-
-
Veldig godt poeng! Dette gjelder for de som ikke vil at AFD eller Le Pen skal komme til makten også
-
Trist. Jeg hørte ei dame fra Iran idag sa at de levde som vi gjør i vesten i Teheran før den islamske revolusjonen.
