*bumb* Det har ordnet seg med potta. «Vi» har klart å sveise på en slik universal potte fra Biltema (🕺🚙😂), men nå sitter vi litt fast med å få tak i en driv aksel venstre framme 🤔 Dele nummeret er 43470 som vist på bildet nedom. Fekk denne meldinga fra han hobby mekanikeren i sted, erfaring anyone??
«Du kan plukke venstre drivaksel foran fra følgende biler, forutsatt at de har den samme 1.8-liters motoren (7A-FE) og manuell girkasse (C52):
• Toyota Carina E 1.8 (1995–1997)
• Toyota Avensis 1.8 (1997–2000, første generasjon T22)
Disse bilene er det betydelig flere av og drivakselen på venstre side foran går rett overens.
Viktig kontroll før du kjøper:
Uansett om du kjøper ny eller brukt, må du passe på at akselen har ABS-ring dersom din Celica har ABS-bremser (det har de aller fleste T20 i Norge). En standard venstre drivaksel for manuelt gir på denne modellen har som regel 26 tenner på hjulsiden og 20 eller 23 tenner på girkassesiden (differensialen).»