Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Fin og god søndagsmorgen ❤️❤️
  3. 1 Start: https://no.wikipedia.org/wiki/Fasade Mål: https://no.wikipedia.org/wiki/Estetikk
  4. 8 https://no.wikipedia.org/wiki/Fasade
  5. «Bare trolling» er det ikke. Sentrale aktører diskuterer nå en vesentlig mer aktiv bruk av fleksibilitet i fremtiden. https://www.statnett.no/contentassets/3c42c9b85bb04a7b944fe6884284a959/fleksibilitet-som-kilde-til-verdiskaping-og-forretningsutvikling.pdf De selger det selvfølgelig inn som positivt for forbrukerne, enda disse må investere mer, får en lavere livskvalitet og en mer krevende hverdag med å håndtere teknikken.
  6. Nå vet ikke jeg hvor mye av tråden du har lest, men det har vært et poeng fra meg også. Når man snakker generelt kan vi ikke se bort fra dette. Som jeg nevnte tidligere i tråden så har akkurat jeg fått bedre råd ettersom jeg gikk fra å leie alene til å flytte inn hos samboer og fikk boutgiftene mine halvert. Men for de som har boliglån (og det har de fleste) så er saken en helt annen. Det vil alltids være noen som får en forbedring eller forverring av sine utgifter avhengig av sin livssituasjon, men siden vi snakker generelt her så er de økte boutgiftene essensielle å tenke på. Dette slår også ut på leiemarkedet etter hvert, når tidsbestemte avtaler utløper, og når leia kan settes på ny. (Ene barnet mitt og samboer måtte f.eks finne seg nytt sted å bo etter at utleier økte leieprisen med ca 50 % da den tidsbestemte avtalen utløp). Jeg forstår godt at utleiere forsøker å legge sine økte lånekostnader over på leietaker, og det var ikke noe problem for denne utleieren å få tak i noen som ville betale de 50 % mer...
  7. Betalte i underkant av 400k for min Hilux i 2015, og kan selge den for 400k i 2025.
  8. De fleste andre stormakter er uenige i denne påstanden.
  9. JK22

    Trump 2025

    Vi husker konger som fikk dårlig rykte fremfor konger som hadde regjerte godt i Skandinavia; Kristian 2. Tyrann, Erik XIV, Karl 12, Erik Emune for eksempel. Meget mange misforstår kalleordet "Emune" som betyr i virkeligheten "ham skal vi sent glemme", som enhver vil straks skjønne ikke er positivt ment. Denne danskekongen som hadde regjerte i få år i 1100-tallet, hadde klarte å gjøre seg så upopulært at en bonde som kjørte hans spyd gjennom ham rett for øyne for alle under et ting, ikke var straffet. Vi husker Hitler lettere enn disse som sloss mot ham om disse ikke var Churchill - en rasistisk imperialist, Roosevelt - en hyklersk reformer med uheldige tendenser, og Stalin - en amoralsk massemorder og tyrann. Vi har det for lett å huske disse som begikk forbrytelser.
  10. Jalla21

    Elbil-tråden

    Selvsagt kan du sette opp slike fine regnestykker hvis du ønsker, men et kjapt søk finner jeg disse prisene her hjemme. Kalv Ytrefilet fra Norge Kilopris: kr 449,- Og hos meny som ikke er billigst. Entrecôte i stykker 479,00 kr/kg, og flere selger dette ned rundt 300 kr/kg rett som det er.
  11. Overgangsavtaler er midlertidige. De endrer ikke Norges naturgitte forutsetninger.
  12. Herregud, reise til svenskegrensa for turen sin skyld 🥲 Harryhandel er ekstremt kostbart for miljøet, koster AS Norge millioner årlig. Blir som å skryte av at man har svart arbeidskraft
  13. Dette kan du gjerne bekrefte med kilder syns jeg. Jeg ville trodd at som ufør blir man oftere ensom fordi familie ikke orker deg (mange uføre opplever samlivsbrudd f.eks, eller får seg ikke partner, spesielt gjelder dette uføre menn), og venner forsvinner fordi man ikke greier henge med mentalt (pga psykisk sykdom eller utmattelse) eller økonomisk (ved at man ikke kan dra ut på aktiviteter i samme grad som vennene gjør). Det er noen som har såpass gode venner at de tilpasser aktivitetene til den uføre, men det krever mer av vennene.
  14. Akkurat som EU er svært avhengig av norsk gass og olje. Uten dette ville EUs energimarked kollapse. Nå er det EU som plutselig har tatt uvennlige initiativer. Brussel må forstå at uvennlig kravmentalitet får konsekvenser….
  15. Avviklingen av Norges tidligere statskirke er et eksempel på at langvarige angrep og massive kampanjer gir resultater. En isolert sett positiv utvikling som ble forsvart med dine argumenter. Andre religioner burde få samme behandling, men der blir «unorske» tradisjoner som middelaldersk kvinnesyn og hatefulle ytringer mot annerledestenkende oversett og forsvart med religionsfrihet.
  16. leticia

    Spontanabort

    Som @Tussi sier ikke bad før du er helt ferdig med dette. Jeg fikk barselfeber etter en av mine fødsler, fordi det var rester som ikke hadde kommet ut under fødselen, og at sannsynligvis jordmor ikke var renslig nok under selve fødselen. Barselfeber er ingenting å spøke med, jeg måtte innlegges og få antibiotika intravenøst.
  17. Kutte handel med EU? Hørt om å skjære av seg hodet når man barberer seg? Da er det vel også kort vei til å kutte handel med USA pga Trump, Kina pga Xi, Israel pga Nethanyahu, resten av midtøsten pga Sharia, afrika pga underbetalte arbeidere, sør-amerika og mellomamerika pga rare ideologier. Hvis vi skal være så dramatiserende at vi sluttere å handle med EU på grunn av tollmurer (som vi selv praktiserer en hel del av) så er det kort vei til å isolere oss helt. _________ Tollmurforslaget må svares på nøyaktig jevnbyrdig måte så det går i balanse. Hverken mer eller mindre. Ingen eskalering og ingen underdanighet.
  18. Ville bare tipse om en artikkel i dagens næringsliv for den som har interesse for de lange linjer: https://www.dn.no/innlegg/finans/aksjer/bors/spekulasjon-svekker-demokratiet/2-1-1848728 Og ikke bare prøver å selge sine fasitsvar 🙂
  19. I dag
  20. Hvorfor skulle ikke de fungere lengere? OVMS adaptern har wifi og 4G modem for internett. Du må ha simkort med datatrafikk tillatt i den for å bruke 4G.
  21. Hele verden har outsourcet all produksjon til Kina siden 80 tallet. Det er ikke Temu handlere som er årsaken til Kinas boom men heller griske selskaper.
  22. Toyota Proace er ikke en "ekte" Toyota, det er samme ny-bilen som Peugeot Expert, Citroen Jumpy, Opel Vivaro og Fiat Scudo. Toyota trengte på 2010-tallet en erstatter til Toyota Hiace som p.g.a. nye krav til sikkerhet og utslipp ikke lenger kunne selges i det europeiske markedet i eksisterende utgave, og det var denne løsningen de endte opp med.
  23. Euro versjonen finner du ved å se i vognkortet, jeg mener det er Euro 5 på en 2013 men jeg kan ta feil. Uansett er det noe gærnt om du kan se mørk røyk etter bilen når du gasser, på en bil med dpf, uansett om det er 4 5 eller 6. Har nå en Euro 5, og om jeg drar fingeren rundt inne i eksosenden kommer det NULL skitt på fingeren. Det er blankere inni eksosen enn på utsiden. Det er en 2014 Citroën C5 kjørt 113.000km. Har aldri sett noe som ligner på sot fra eksosen på den. En annen bil jeg har hatt var en Focus 2007 med 1.6 tdci, med dpf i Euro4 variant. Kjørt 290.000. Den var ikke like blank og gullende ren i eksosen, men fingeren ble IKKE svart av sot der heller. Grå kanskje. Den kom heller aldri med noe synlig eksos annet enn rett etter oppstart på kald motor om vinteren, da kom der endel kondens og hvit røyk. Så uten at jeg skal påstå at det er noe hakkande gale med den motoren din ville jeg gått til feks et dieselverksted og fått de til å ta en rask titt.
  24. Vi kan ikke la oss herje med av EU og la EU innføre toll mot oss fordi de selv får toll mot USA. Vi har EØS avtalen som regulerer forholdene mhp handel og dersom EU kaster prinsippene her på havet bare fordi de selv opplever utfordringer med USA og toll..Så forstår jeg ikke hvorfor vi skal sitte stille i båten. Om vi går på dunken selv ved å holde stien ren og prinsippene høyt mener jeg vi må gjøre det.At det går til helvete med økonomien bør være underordnet i slike spørsmål. Som selvstendig nasjon må vi ikke la oss presse av noen. Om noen gir deg 100 millioner for forræderi mot egen familie..du gjør det bare aldri for penger..uansett.
  25. Theo343

    Elbil-tråden

    Frister med 3 års null rente på Tesla Modell Y juniper nå hmm. Har gått noen runder med kalkulator. Egentlig 1 år for tidlig for min del men tja.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...