Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Banner N-4 for å prate så jeg ikke forstår ham.
  3. Sovna

    Broderen lagde en sang.

    Har du noe bevis for at det ikke er det? Ts ha ikke tatt opp AI med ett ord. Musikk og dynamikk. Jeg har foreløpig til gode å høre AI komponere og utføre noe med det uttrykket på en tilfredstillende og troverdig måte. Da er vi inne på musikk fortrinnsvis utført med akustiske instrumenter.
  4. N-4 går rundt seg selv og mumler her nede på havna og her kommer våkne meg og overtar stafettpinnen. Spjoingg!
  5. Jeg er enig i at buss på lange distanser er kjipt, men buss kan fint erstatte lokaltog og T-bane. Det er mye mer hensiktsmessig de fleste steder i Norge. Jeg bor i Trondheim og sitter på en buss nå. Det går tog til flyplassen, men få bruker det siden bussene går mye hyppigere og stopper flere steder i byen. Folk flest tar ikke tog til Oslo heller, selv om alle snakker om hvor fantastisk det er. Vi har en trikk. Det er bra for noen ytterst få som bor nær en holdeplass. Det er bare nostalgi som gjør at den ikke er nedlagt. Så for å oppsummere så er tog og T-bane helt fantastisk der man har rett topologi og befolkningsgrunnlag. For eksempel i Oslo og omegn. Grunnlaget er bare ikke der i resten av Norge.
  6. Trump har funnet på et nytt argument i Grønlandspørsmålet. Straffen for å ikke delta i USAs/Israels hodeløse angrepskrig i midt-østen er å stjele Grønland. I Trumps psykedeliske verden er dette en helt naturlig motytelse. Hvorfor er det ingen som stopper kjeften på denne farlige idioten en gang for alle ?
  7. Jeg har aldri vært kjapt ute for å teste nyheter. Sitter og avventer og lar folk prøve før meg og ser hva ryktet sier.
  8. Vedkommende kunne gjort et enkelt søk: https://nettsteder.regjeringen.no/kjernekraftutvalget/medlemmer/
  9. Ja, jeg snakker om sykling i områder ala Oslo der det er bart dekke 90% av tiden. De få dagene det er større snøfall, der snøen ikke umiddelbart forsvinner pga. salting, fungerer det etter min erfaring bedre med smale dekk fordi de da trenger ned gjennom nysnøen og får grep i asfalten under, fremfor brede dekk som blir liggende å svømme oppå. Det gir da mye bedre styrekontroll, og fungerer også betydelig bedre alle de dagene det ikke er snø. Så innebærer "så smale dekk som mulig" at det selvfølgelig må vektes opp mot alt det andre man skal forsere, slik som ujevnheter, trikkeskinner, osv. Meg bekjent får man heller ikke racerdekk med pigg, så da faller spørsmålet om racersykkel på sin egen urimelighet. Sykler man i områder der snøføre er normalen, er brede, grovere piggdekk selvfølgelig mest fornuftig.
  10. Jo, det er omtrent det jeg tenker: veikapasiteten er ikke noe problem. Jeg mener jo IKKE at den må være stor nok til at alle kan reise inn i byen med egen bil uten kø i rushtiden. I rushtiden skal det brukes noe annet som tar mindre plass på veinettet. Jeg er for buss fordi den er utrolig fleksibel dekker større områder enn bare 3+ smale striper fra 3 retninger og trenger ikke dyr og sårbar separat infrastruktur som bryter sammen stadigvekk. Om buss for tog var det normale ville det ikke være tilfelle. De bussene som har sine daglige ruter inn og ut av byen har jo normalt ikke denne forsinkelsen.
  11. Hmm jeg gjetter grok på den første av de posterne😁
  12. Jeg skjønner umiddelbart at du neppe kan ha kikket på utvalgets øvrige medlemmer.
  13. Forskjellen er stortsett update lifecycle. Er det spesifikke grunner til at du ønsker å teste det?
  14. 28 550
  15. Ja det er din feil fordi du prøver å presse gjennom et argument med en påstand som kort og godt er helt feil, du kan godt argumentere for at det er lettere å bygge toglinjer på deler av av Østlandet enn på Dovrefjell, men løgner om at det er flatt er bare det, løgner, eller i beste kunnskapsløshet, det handler ikke om at noe må inn med teskje, men at det du sier er feil på alle mulige måter, og det er ditt ansvar ikke mitt, det er dessverre for deg sånn at det du som må få det inn med teskje.
  16. 75 er nede på havna og er trøtt, og jeg burde legge meg selv 😪
  17. Jeg tar patent på fravær av mørke.
  18. 28 551
  19. 8090
  20. N-4K0

    Bannetråden v3

    Banner Cia for å quadtomle
  21. Guten mornings til dere også, er dere helnuts?
  22. Trumpismen er jo en egen religion. Sikkert mange som ikke helt vet hvorvidt de skal tilbe Trump eller Paven. Folk i USA er helt ødelagt av ekstrem påvirkning. Jeg leste for en tid tilbake om en amerikaner som vendte hjem etter mange år ute...han ble sjokkert over all reklamen og den generelle påvirkningen folk ble utsatt for..det var overalt..Man fikk ikke fri fra galskapen. Folk er helt hjernevasket der borte dessverre.
  23. Er det noen av dere her på forum som har erfaring med Windows 11 IOT eller eventuelt tidligere utgaven Windows 10 IOT? https://www.microsoft.com/en-us/evalcenter/download-windows-11-iot-enterprise-ltsc-eval Dette skal jo være en nedstrippet versjon av Windows der all bloatware er tatt vekk, men begrensningen ligger jo i det at for vanlige brukere, som ikke har en Windows company volum lisens, så finnes den bare som 3 måneders demo. Er det hoen her på forum som har erfaring med Windows 10 eller 11 IOT og som kan si noe om hvordan denne er i bruk? Hva skjer for eksempel etter de 3 månedene. Fungerer det bare som på vanlige Windows at man får opp en melding om at man ikke har lisens, eller vil den for eksempel ikke lengre la seg boote? Noen som har testet eller som vet?
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...