Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. https://www.nrk.no/tromsogfinnmark/regjeringen-vil-sanksjonere-de-to-russiske-fiskeriselskapene-norebo-og-murman-seafood-1.17483881 Og så blir det spennande om fiskeriavtalen held. Men Russland har vel ikkje noko interesse av å øydeleggje torskebestanden om ein ser vekk frå mogelegheita til å bruke dette som eit pressmiddel mot Norge?
  3. Takker for god hjelp
  4. Trumps regeringstid minner meg om kaoset og usikkerheten til en annen leder i historien; Gaius Julius Caesar Augustus Germanicus. Han fikk i hvertfall oppmerksomhet i sitt ettermele, men ikke nødvendigvis av det gode. Skal bli spennende å følge hans "Dikatoriske fremferd" fremover, og hvilken dom historien feller. Kan han "ta av mere"?
  5. Folkens, jeg tror vi har funnet "pasient null" i denne reaksjonære pandemien USA befinner seg i. Og hans navn var Jerry Falwell og stod bak gruppa Moral Majority, som var startskuddet på den kristne høyresiden i statene. Når jeg sier "pasient null" i denne sammenhengen, mener jeg ikke USA's historie generellt, men innenfor denne syklusen av "rasshøl som vil opprettholde hierarkiet". Og det begynte på 1970-tallet. https://en.wikipedia.org/wiki/Moral_Majority https://firstamendment.mtsu.edu/article/religious-right Og så fortsatte tidslinjen med Ronald Reagan og neoliberalisme, trickledown economics som samsvarer med høyre-kapitalismen. Andre betydelige hendelser i tidslinjen som hjalp til med å kuliminere i dette MAGA-helvete: Grunnleggelsen av Fox News i 1996 Angrepet på World Trade Senter i 2001, etterfulgt av økt nasjonalisme, hat og frykt mot muslimer, samt "the war on terror". Finanskrisa i 2008 Gamergate i 2014 (som idag har tatt en tverrpolitisk form kjent som "anti-woke") Covid-pandemien som isolerte mange og gjorde dem lett tilgjengelige for radikalisering. Men ja, Jerry Falwell er mannen USA, og verden kan takke for all dritten som skjer nå. Det var ingen såkalt "politisk pendel" (det begrepet er basically konebanker-retorikk), men god gammeldags maktsyke i form av religiøs fundamentalisme.
  6. Det har ikke vi Vi har tenkt å fortsette med Beatlesmaratonen vår nå straks.♥️♥️♥️♥️
  7. 🍿🍿😋😋 Har du nøtter hjemme??
  8. Vi ønsker deg en fin og god julinatt.♥️♥️
  9. I dag
  10. La oss være ærlig, det er ingen som ellers bryr seg om en liten landflis i periferien i Midtøsten og hvem som bor der og hvem som burde bo der. Det voldsomme hatet og engasjementet mot noe som ellers knapt ville fått oppmerksomhet forklares best med at hatet oppstår når jøder får viljen sin. Jeg snakket forøvrig ikke om judaisme men om anti-semittisme. Innlegget handlet forøvrig om grå/svart propaganda og at du da tydeligvis er med på tankegangen i at hensikten med propagandaen mot har til hensikt å skape hat mot jøder.
  11. Hei @PaladinNO! Gjennomgående hull. Beklager at jeg glemte å ta med den informasjonen. Det jeg lager er en arbeidsbenk med «dog holes» for å feste ulike prosjekter jeg jobber med. Det er altså en plate med rutenett med hull av en fast dimensjon og plassering. Håndfres er riktig. Jeg har en Bosch GKF 18V. Jeg har vært inne på tanken om hullsag, men slo det fra meg da jeg ikke fant noe som passet fresen Skal sjekke ut notfres. Det er nok litt begrep jeg ikke har kontroll på dessverre. Jeg har tenkt at en notfres ble brukt horisontalt fra en kant. Dersom disse kan dykke midt på ett emne er det midt i blinken for mitt bruk.
  12. Han skryter av at de skuffer inn millioner av dollar hver dag på tollen på import.... men ja, han forstår ikke at det er amerikanerne som betaler. (Eller kanskje han bare ikke bryr seg). Det sier seg jo selv at staten i USA får mer penger på denne ekstra skatten/momsen på hver handel. Men MAGA lar hverken tollsatser eller at Trump spiller golf og spiser iskrem mens søket etter omkomne i Texas stormfloden fortsatt pågår 63% oppslutning har han blant MAGA nå, som er mer enn Ronald Reagan. Kristi Noem forsikrer at FEMA (som har fått redusert budsjettet fordi penger ble tatt derfra for å bygge Alligator Alcatraz) er "fully plugged in" og at mer moderne varslingssystemer kommer engang i fremtiden... Samtidig har hun litt problem med å velge hvilket portrett av seg selv hun skal gå for ! "Official Governor" eller "Miss Blondie" eller "ICE Man" https://www.latintimes.com/tone-deaf-kristi-noem-berated-sharing-governors-portrait-options-texas-flood-rescue-efforts-586272 Det er som en konkurranse mellom Trump og Kristy i egen navlebeskuelse ! (aka narsisissme)
  13. Får gåsegud av og lese dette. Jeg er midten av 20 årene, aldri hatt et seriøst forhold selv. Er sosial og jobber som butikksjef på en dagligvarekjede i en storby. Sliter ikke med overvekt men er litt slank i kroppen selv om jeg er helt frisk. Reiste verden rundt årene før jeg ble sjef så tenkte ikke på damer. Dette var en oppvekker. Leit og høre om sitasjonen men dette stor vekker for meg da jeg også vil ha barn en dag. Anonymous poster hash: 3fbc7...c8b
  14. Så da er det billigsalg på asiatiske børser (m.fl.) de neste dagene? 😳
  15. Forsåvidt enig:) E bare ikke helt motivert å begynne å ta opp fag igjen
  16. Noen har tungt for det. 😄
  17. Trestein

    Elbil-tråden

    I følge NVE er krafta i norge svært skitten om du ikke kjøper oprinnelses garanti. De aller fleste har ikke kjøpt det. tror alt er dokumentert i linken under https://www.nve.no/energi/energisystem/energibruk/stroemdeklarasjoner/
  18. Dersom det er drømmen tar du opp fag dersom du ikke kommer inn!🤩
  19. Det finnes også ekte historie som viser det reelle problemet ikke er et hat mot trosretning (dvs judaismen) men hat mot beslagleggingen av land (sionisme) tilhørende palestinere med massakre som maktmiddel begynte allerede tilbake i 1920. Men jødene er flinke der. Enhver kritikk og kritiker blir stemplet som anti-semittisk, dette er de lært opp til fra barneskolen. I videoen under lærte jeg faktisk noe nytt også, kort og konsis historie som viser årsakene til de gjentatte konfliktene og hvor naiv Oslo-avtalen var i lys av hvordan Israel aldri hadde til hensikt å stoppe utvidelse av landet sitt på bekostning av palestinere.
  20. Sitatet er fra e24
  21. For lavt. 45 konkurranse poeng og drømmen er å bli politi 🤩🥲
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...