All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Jeg hater den norske innvandringspolitikken!!!
DukeNukem3d svarte på freedomseeker sitt emne i Politikk og samfunn
Ja, det er viktig å ikke generalisere og det er viktig å inkludere de som er her så godt vi bare kan. Kriminelle innvandrere må utvises, andre tiltak Danmark og Sverige har kommet med må vi også se på. Men vi må også være realistiske og stenge grensene spesielt til MENA-land inntil vi har tatt igjen etterslepet og kanskje egentlig for godt siden kulturforskjellene og problemene med Islam blir for store. -
The Independence March was founded 15 years ago by two far-right groups, National Radical Camp (ONR) and All-Polish Youth (MW), and during its early years regularly witnessed disorder. The event is now organised mainly by the National Movement (Ruch Narodowy), which is part of the far-right Confederation (Konfederacja) group that sits in Poland’s parliament. https://notesfrompoland.com/2025/11/08/polish-president-confirms-attendance-at-independence-march/ 'Tog ala 17. mai' er jo litt feil å si, da det ikke er eller var dagen som er problemet, men toget som ble startet av ytre høyre i 2010, og består av ytre høyre, høyreradikale og nå konservative -- og folk som villig assossierer med disse ytterliggående gruppene. Det er som om statsministeren gikk i et separat 17. Mai tog arrangert av Alliansen, i stedet for et normalt 17. mai-tog. Å kalle dem nazister blir jo litt feil, selv om 'høyreekstreme' dekker dem greit. Møhlenpris tok i mot henne fra Kongo..? What? Møhlen var visstnok slavehandler, så det er jo riktig at Møhlenpris er oppkalt etter vår mest kjente slavehandler. I Danmark-Norge har landenes slavehandelshistorie historie vært lite omtalt. Det var danske investorer og danske styresmakter som drev slavehandelen, og det var i Danmark de store fortjenestene endte. I denne store og lukrative virksomheten var mange private aktører imidlertid involvert, og det første dansk–norske slaveskipet seilte for den tysk-bergenske kjøpmannen Jørgen Thor Møhlen med norske straffanger fra Bergen.[4] https://no.wikipedia.org/wiki/Dansk-norsk_slavehandel ... Jeg klarer helt fint å ikke klare å ta meg nær av ordene hun bruker selv om jeg vokste opp i samme by, men det er nok vanskeligere å lese hva hun skriver på en god måte om man er følsom og lite objektiv i utgangspunktet.
-
Bare synd de jobbet mot ett relativt irrelevant navn på ett bygg og ikke den enorme korrupsjon, utpressingen og svindelen presidenten driver med.. Trump er vel den som er nevnt mest i epstein-dokumentene og antagelig er det meste om han også sensurert bort, men er ingen som bryr seg så mye om det.
-
Rein
-
https://music.youtube.com/watch?v=BGLGzRXY5Bw&si=kyvqZCQnnu_2HrRo
-
I drivstoffbransjen er det ganske godt kjent hva de internasjonale bensin- og diesel-prisene ligger på og ca-priser for frakt til Norge og distribusjon. Vi vet også nøyaktig hva veibruksavgiften og CO2-avgiften er, mens mva er litt mer usikker siden den avhenger av hvor mye de mva de kan trekke av totalbeløpet. Uansett, hurtigladestasjonene har vi omtrent null forhold til hva de betaler. Vi vet ikke om de har innkjøpsavtaler som er fastpris-baserte, spotprisbaserte eller hva de betaler i effektledd. Disse avtalene er sikkert forretningshemmeligheter. Dermed får vi en uggen følelse av å bli ført bak lyset og ranet med skyhøye påslag. Hele bransjen burde vært mer åpne om innkjøpspriser, påslag og grunnlag for de prisene de har.
-
banner Sprengeren selv vær gang du banner meg bryter du reglene her Sprengen selv
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
torbjornen svarte i et emne i Politikk og samfunn
Spørsmålet er vel i så fall kva han kan greie å utrette når han sit i bunkeren medan Svanesjøen går i loop på russisk tv. -
Hvis du står i forgrunnen: pass på hva du har bak deg.
-
148 834
-
Jeg hater den norske innvandringspolitikken!!!
Hugo_Hardnuts svarte på freedomseeker sitt emne i Politikk og samfunn
Så du ser ikke noe problem med å operere med påstander basert på tall man selv finner på i en debatt? -
Jeg hater den norske innvandringspolitikken!!!
Mannen med ljåen svarte på freedomseeker sitt emne i Politikk og samfunn
Selv en liten svulst gjør stor skade. En mann på 100 kg med en 5 kg svulst har betydelig helseutfordringer om han i det hele tatt overlever. -
Banner MR SPEED for å si, det liker jeg!
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
TheKims svarte i et emne i Politikk og samfunn
Folk ser seg blind på tall. England og Frankrike har under 1000 stridsdyktige atom våpen, det krever kun 1 bombe for å levne Moskva i grus. En Hydrogen bombe er 1000 ganger kraftigere en det Japan opplevde under andre verdenskrig. Nå skal ikke jeg si at Putin er smart, men så dum er han ikke at han risikerer sin egen undergang. -
tar patent på FLÆSKEPØLSA VS SALTPØLSA vs pølsa @N-4K0
-
Målet til eiersiden av bevegelsen -- som velger hva gressrøttene skal tenke gjennom å bestemme hva som skal amplifiseres -- er korrupsjon, så der får du nok ikke viljen din.
- 543 svar
-
- 1
-
-
Jeg hater den norske innvandringspolitikken!!!
jjkoggan svarte på freedomseeker sitt emne i Politikk og samfunn
Problemet er når man sier det er 50% når det er egentlig 5% -
Da er det litt rart at volkswagen.no har dette p.d.d under faq på sine sider angående vw we charge https://www.volkswagen.no/no/lading-av-elbil/we-charge.html
-
banner @SprengeMobil kaler deg sprengeren selv jeg
-
Dette. Dette er veien. Det kan være vanskelig ja. Men fjern alle aktiviteter som har målsetning å få seg et ligg, og erstatt det med aktiviteter som setter en i kontakt med jenter. Samtidig som man tar vare på seg selv og forfølger interessene sine. Da kommer damene. Men, det skal sies, at selv om man tiltrekker seg jenter, så kan datingmarkedet fortsatt være vanskelig, spesielt i Norge. For så snart du kommer i prat med en av disse jentene i vårt land så finner man raskt ut av at også hun kommer fra en familie hvor de ikke snakker om ting og hvor hun har lært seg å ikke dvele ved det negative, men hold aktivitetsnivået oppe slik at man kan skyve de vanskelige tingene unna. Så ender vi opp med en hel middelklasse av voksne mennesker som aldri vokste opp. Hvis du er en mann av dybde og substans i Norge kan du ende opp med å tiltrekke masse interesse, men så stopper det der fordi hun er rett og slett ikke mentalt/intellektuelt tilgjengelig. For ikke å snakke om alle disse single jentene i byene som lider fordi de skal alle ha den samme karen som de kan løpe og feriere bort alle følelsene med.
-
Jeg hater den norske innvandringspolitikken!!!
Hugo_Hardnuts svarte på freedomseeker sitt emne i Politikk og samfunn
Tall som viser at flertallet: - fullfører utdanning på nivå med resten av befolkningen - forsørger seg selv - ikke er kriminelle - er tilhengere av demokrati og ytringsfrihet - angir å ønske likestilling - angir å akseptere seksuelle minoriteter Feks hvis vi tar sistnevnte, så er det altså slik at når man ser på hvorvidt ungdommer med MENA-bakgrunn aksepterer homofili, er det 3 av 4 som sier ja. Det er selvsagt et altfor lavt tall, men det er fortsatt en majoritet: https://www.dagsavisen.no/nyheter/unge-med-innvandrerbakgrunn-har-lavere-aksept-for-homofili/8436271?utm_source=chatgpt.com -
Overraskende at Calafiori, Zubimendi og Martinelli ikke starter. Lewis-Skelly er fin å ha med fremover i banen, men syns fortsatt han er litt klønete til tider. MEN, vi har en veldig solid benk hvor også Timber er klar, så her er det gode muligheter for å bytte etter behov.
-
28 047
- 71 953 svar
-
- Nedtelling
- 100000
-
(og 1 andre)
Merket med:
