All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Ja, det stemmer. Det som er greit med Lutris og Heroic er at dosbox er bakt inn i software, men det er fortsatt avhengig av wine og proton for å kjøre. Jeg snakker ikke om rene DOS spill, men DOS spill pakket inn i en .exe fra GOG
-
Mitt perspektiv er att man ofta har hört hur bra, miljövennligt och billigt tog er. Sen når man ser hur det fungerar i praksis i många områden, att billjettene ikke er så väldigt billiga, hur utsatt det er för "naturkatastrofer", at det inte går så väldigt snabbt på många sträckor, vilka fundamentala problem det uppenbart har så är jag numera inte övertygad om att det är en bra lösning i många områden och det er ikke så rart att många flyr, att bussar er relativt vanlig eller att folk ofta tar bilen. Finner faktiskt inget i dina inlägg som motsier det jag tror. Du verkar mest övertygad om att tog er mye bättre än buss och annat på grund av argument som jag helt enkelt ikke köper. Tog er liksom mye billigare än buss pga av diverse andra hands egenskaper eller vad man ska kalla det samtidigt som inget tyder på att det totalt sett er speciellt billigt. Spelar liksom ingen roll om tågen håller i 30 år, om de bruker lite ström, om de tar 400 passagerar om själva spåren er svindyra at laga och vedlikholda , om 50 person vill åka och det ofta inte ens går spår hela veien.
-
Når de kjøper busser for de neste 5 år, i stedet for busser de skal ha i lang tid, er det ikke rart at de alltid kjøper flyplass gate-busser med harde seter og manglende støtdemping. Hvorfor investere i noe de skal skrote snart?
-
Woke i moderne underholdningsindustri
Ballalaika svarte på Reg2000 sitt emne i TV-serier og -programmer
Hvor innhentet du boken fra? Ark boknetthandel, eller lånte du den på biblioteket? -
Hver nordmann har akkurat nå 3.870.387,- på bok, et dusin hovedkort eller så går nok fint... 🤑 https://www.nbim.no/no/investeringene/fondets-verdi/ https://www.ssb.no/befolkning/faktaside/befolkningen
-
Skriv den første setningen som kommer opp i hodet ditt.
MR SPEED svarte på Programvare sitt emne i Lekeplassen
nett handel kjøpe på Oda du -
Det er ikke kommunen som kjøper men selskaper som Vy, Tide etc. Jeg hørte at de gamle i området her ble solgt til Russland, trolig for en slikk og ingenting. Helt fine, brukbare busser. Tilbake fikk de elektriske busser med lav rekkevidde og konstant behov for lading. Etter litt bruk måtte de ettermontere dieselvarmer på en del av de da folk nærmest frøs ihjel. Det kan fort være 2-4 uker per vinter med -20 her.
-
Woke i moderne underholdningsindustri
Red Frostraven svarte på Reg2000 sitt emne i TV-serier og -programmer
Så. Hvilke kilder blant amerikanske aktører er det som bruker begrepet i 'profesjonell' sammenheng i kritikk av underholdningsmedier? Jeg vet om Critical Drinker, the Quartering, Nerdrotic et cetera -- men hvem andre, konkret, er det dere hører på? -
Banner CC henter pakken i morgen tidelig da veier 8.3 kilo 61.cm 59.cm 33.cm stor @Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene )
-
Hvis kommunen alltid kjøper nye, hvor blir det av de gamle? Østeuropa?
-
Spørsmål er vel ikke argumenter? Eller?👇🏼 SNL Et argument er en rekke utsagn der et eller flere premisser (grunner) skal støtte eller bevise en konklusjon (et standpunkt). Målet er å overbevise andre om at en mening eller sak er riktig, i stedet for å bare komme med en løs påstand. Argumenter gjerne hvorfor en skaper strider mot fri vilje?!….
-
Trolig rundt 5 år. Her vil det nok være litt forskjeller mellom fylkene hva de praktiserer.
-
20th edition serien er laget i begrenset antall og har ekstra gull på forskjellige steder. Så prisen på dem kommer til å være noe høyere. Hovedkortet kommer med en spesiell aio som ikke trenger noen ekstra kabler for å fungere, men du kan fint bruke din egen om det skulle være problemet... (Selv om Asus sin er utviklet sammen med noctua, så den skulle være grei nok)
-
DOS-spill, som i spill laget for MS-DOS (altså 16-bit) i motsetning til "command-prompt" i Windows, støttes vel ikke av verken Wine eller Proton kan det se ut som. Da trenger en vel DOSBox e.l. ...
-
Hvor lenge varer en buss, før anbudsrunden krever at alle byttes ut? Togene på Jærbanen er fra 2002.
-
Passasjermessig går det rundt 10-12 dobbeltdekkerbusser på ett togsett, men bussene er langt billigere per stykk og kommer på rundt 60% av innkjøpsprisen. Det er selvsagt flere faktorer i regnestykket, men buss er jevnt over billigere enn tog. Jeg argumenterer ikke for å legge ned jernbanen, altså, snarere å investere mer i ekspressbusser for å avlaste et overbelastet togsystem som uansett hvor mye penger myndighetene spytter inn ikke klarer å øke punktligheten nevneverdig. Jernbaneprosjektet i Moss, feks. har gått fra å koste 6 mrd til å få en prislapp på 28 mrd. Det er nokså sinnsykt.
-
Woke i moderne underholdningsindustri
Ballalaika svarte på Reg2000 sitt emne i TV-serier og -programmer
Så bra. Godt jobbet👍 -
Uten tvil.
-
Det er jo ikke sikkert at det passer alle å bruke to timer av døgnet ubetalt på jobb hver dag.
-
Fiskekaker i brun saus, med poteter, makaroni og masse kålstuing. 🫃😮💨😮💨🤤
-
Woke i moderne underholdningsindustri
Snikpellik svarte på Reg2000 sitt emne i TV-serier og -programmer
Kolonialismen i denne sammenhengen er både en periode i kunsten og en sjanger. Det er ikke snakk kolonisering i seg selv. -
Hvem hos Proshop har røyka sokka sine, og hvor mange har de røyka?!?!
Gengar_Geng svarte på JarleGutt sitt emne i Hovedkort
Egentlig ikke så galt priset når man sammenligner med resten av 20th edition line-upen. 5090 20th edition har økt med 13K bare siste uka. Billigste 5090 på lager nå er 54K, rip. -
Woke i moderne underholdningsindustri
Red Frostraven svarte på Reg2000 sitt emne i TV-serier og -programmer
Jeg har lest boken, selv om den ikke var faglig relevant eller evnet å ta forseg samfunnsvitenskapelige fenomener og perspektiver slik samfunnsvitenskapen forstår dem -- så det var jo litt bomtur. Men jeg forstår perspektivet hans og meningene hans om temaet. Så. Hvilke kilder skal jeg lese eller se nå, for å forstå faglige perspektiver fra underholdningsbransjen, som forklarer hvorfor de benytter begrepet woke om medier? -
Det er ikkje tvil om at enkelte treng å bli avskilta som sjåfør, men å innføre krav til førerprøve for personar over en viss alder vil berre skape eit vanvittig byråkrati og fullstendig sammenbrudd hos Statens Vegvesen som allerede har nok problemer med å avvikle førerprøve raskt nok. Samtidig så er fornying av førerkort noko som betyr helseattest, så det vil også legge meir press på ei allerede pressa fastlegeordning. Mi erfaring er at dei tilfella som burde vore stoppa tidlegare pga. sviktande helse eller kognitiv svikt er velkjent i samfunnet, enten av pårørande eller befolkninga forøvrig. Spesielt på mindre plassar så veit jo "alle" at enkelte bilar må ein vere forsiktige rundt. Så er problemet taushetsplikt osv. så det blir ikkje nødvendigvis fanga opp. Men det vi burde fått på plass er ei lett tilgjengeleg tipsordning der ein kan tipse ex. Statens Vegvesen på nett om personar ein mistenker kanskje ikkje lenger burde køyre bil. Så må du såklart logge deg inn med BankID slik at det ikkje blir ein plass der folk kan holde helvette med folk dei ikkje likar anonymt. Så bør det vere krav om å beskrive grundig kvifor ein sender inn tips, mulighet for å underbygge påstanden med både video og bilder. Ein treng ikkje nødvendigvis å ha full identitet på vedkommande, det må vere nok å beskrive personen som ex eldre mann og eit registreringsnummer, adresse osv. så må det bli opp til Statens Vegvesen å undersøke kva enkeltpersonar det er snakk om. Så eit felt der du må velge din relasjon til personen, slik at dersom du velger pårørande og du har angitt nokon du er i slekt med så blir det automatisk behandla som meir truverdig. Så kan det gjerne vere ein saksbehandler som har mulighet til å stille oppfølgingsspørsmål til tipser. Og då gjerne eit telefonintervju, folk har ein tendens til å vere meir ærlege dersom dei må snakke med noko. Deretter så kan myndighetene vurdere vegen vidare. Ei ganske OK løysing kunne jo vore eit innledande telefonintervju med vedkommande. For eksempel om det er stilt spørsmål om kognitiv svikt så kan ein person som er trena i det stå for intervjuet. Så kan ein etter det vurdere om ein skal framstille vedkommande for legeundersøkelse, praktisk køyreprøve eller lignande tiltak sånn at ikkje folk berre får inndratt førerkortet uten noko skikkeleg vurdering. Dette kan vere ei ordning som kan gjennomførast utan at det kostar samfunnet milliardbeløp. Uten å rette det spesifikt enkeltgrupper pga. alder osv.
