Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Hvordan kan en tråd som dette tas seriøst? Får vi ikke nok av den typen dumskap fra USA?
  3. hg8010H tilsier vel at dette er PON, så dette er ikke bare en ren mediekonverter - den har også som rolle å bl.a. dekryptere og kryptere dataene. Det kan være at du finner ut hvordan du f.eks. bruker en GPON SFP og får satt opp denne. Men det er også med relativt god grunn at Telia ikke ønsker at du setter opp utstyr som potensielt kan lage problemer på et delt medium. I praksis tjener du ikke noe enn kanskje en ledig stikkontakt og en boks mindre som kanskje er synlig der du har plassert den. Det du i oppsettet ikke trenger, ser ut til å være f1x-boksen, da dette vel kun er en ethernet-ruter. Mulig den da har VLAN-termineringen i dag, men det kan du jo gjøre på UniFi-boksen om du har tp-kabel direkte fra Huawei ONT-en til UniFi-boksen. Har du prøvd å koble UniFi-en direkte på ONT-en uten å gjøre noen VLAN-konfig? Kan være at internett går via default vlan, og at evt. bare tv-multicast som ligger på et annet vlan?
  4. Hei! Jeg har nettopp oppgradert systemet mitt fra AM4 (B550 + 5900X) til AM5 (Asus B850M Max Gaming WiFi + 9800X3D). Jeg tok for gitt at den gamle CPU-kjøleren min ville passe direkte over, men det gjorde den dessverre ikke – fordi kjøleren krever at man bytter bakplata. Som noen sikkert vet er det forskjell på AM4 og AM5: – AM4-bakplata har 4 gjengede fester som kjøleren skrus i. – AM5-bakplata har totalt 8 hylser: 4 til kjøler og 4 til selve socket-låsen. Min gamle kjøler er laget for AM4, og bakplata som følger med den har ikke hylser for socket-låsen på AM5. Siden jeg var desperat etter å få systemet i gang med gammel kjøler, gjorde jeg følgende (reversibelt, men litt brutalt): – Jeg demonterte original bakplate og socket-lås. – Jeg banket ut kjølerhylsene fra AM5-bakplata. – Deretter la jeg kjølerens AM4-bakplat oppå den originale AM5-bakplata, som nå kun har hylsene for socket-låsen igjen. Se bilder i spoiler: Systemet fungerer nå helt fint, temperaturer er gode, og maskinen er stabil. Men: – Løsningen gjør at enkelte kjølere trolig ikke lenger vil passe. – Dette vil også påvirke videresalgsverdi. – I verste fall kan jeg ha brutt garantien på hovedkortet. 👉 Spørsmålet mitt er derfor: Er det mulig å få tak i en ny, umodifisert AM5-bakplate til dette hovedkortet (eller tilsvarende), slik at jeg senere kan føre det helt tilbake til original stand? Eventuelt: Har noen gjort noe lignende eller vet hvordan Asus stiller seg til dette? På forhånd takk for alle innspill! (Mitt nye system fungerer for øvrig utmerket 😊) (PS: Chatgpt brukt for bedre språk)
  5. Nå er jeg ikke røyker men man burde vel sett et oppsving etter 2004? Rimelig rett linje I tilleg til tjære og dritt kommer det vel også endel kullos fra en sigarett?
  6. Ferdig med Mr. Robot. Veldig fin serie, men jeg var ikke like imponert over slutten som enkelte av anmeldelsene på IMDb. Det vil si, jeg synes slutten var bra, men jeg ble ikke blåst i bakken og lamslått.
  7. Både løs tennplugg og eksos lekkasje kan være årsaler. Ventil tikking forsvinner ikke om man slipper gassen. Åpner man spjeld stiger kompresjonstrykk og vil øke ev lekkasje rundt tennplugg. Er det eksos vil eksos trykk øke ved gasspådrag. For stor klaring på en ventil eller ødelagt ventil løfter vil tikke hele tiden om turtall er noe lunde konstant
  8. Jeg syns ikke Slot er helt rettferdig mot Ekitike og spesielt Chiesa. Uansett hva Chiesa gjør får han aldri starte i en kamp som teller. Det er denne ryggingen da som Liverpool bedriver med fra stopperne.
  9. Å si at nazisme = sosialisme fordi ordet sosialisme står i navnet, er som å si at Folkets Republik Nord-Korea er et fritt og lykkelig folkestyre. Nazismen var like sosialistisk som en marsipangris er en gårdsgris. Nazismen avskaffet fagforeninger, knuste sosialistpartier og sendte sosialister i konsentrasjonsleir. Hvis nazismen var sosialisme, hvorfor var sosialister regimets første fiende? Det skulle være et minimumskrav for argumentet å forklare denne historiske motsetningen. Statlig kontroll betyr ikke sosialisme, det betyr autoritarisme. Nazismen var en kommandoøkonomi med privat eierskap, der kapitalmakten fikk operere så lenge den tjente staten. Sosialisme finnes i varianter som er liberale og demokratiske. Nazismen har ingen tilsvarende demokratisk form. Den krever diktatur. Den krever underkastelse. Den krever fiendebilder. Kort sagt: Nazisme er ikke sosialisme. Nazisme er nazisme. Resten er ordmagi og historieløs ønsketenkning. Sosialisme handler om eierskap til produksjonsmidlene. Nazismen handler om blod, rase og førerprinsipp. Å ignorere dette er ikke analyse, det er retorisk uredelig.
  10. Haha hva er dette for noe galskap? Nok en fanatiker som vil delegitimere en demokratisk valgt regjering. Rett ut av MAGA håndboka. Bestill legetime via Helsenorge.
  11. Nåværende grunnlov: https://lovdata.no/dokument/NL/lov/1814-05-17-nn Fra 1814: https://eidsvoll1814.no/grunnloven-av-17mai-1814 Jeg vil råde alle til å lese grundig igjennom grunnloven vår. Politikerne våre gir nå uansett fullstendig faen i grunnloven og bryter REGELMESSIG grunnlovens paragraf 1 og de gir fra oss selvråderetten mens de korrupte jævlene som Gro Harlem Bruntland får godt betalte stillinger i EU i ettertid. Jeg mener også at grunnlovens paragraf 2 bør brukes mye mer aktivt og at vi må få en klar og tydelig assimileringspolitikk og at fiendtlige fremmedkulturelle som kommer hit til Norge for å utnytte oss bør aktivt motarbeides og at overtredere og at kriminelle bør mye lettere miste rett til opphold i landet og ved dobbelt statsborgerskap tape norsk statsborgerskap ved moderate overtredelser. Jeg mener at grunnlovens paragraf 2 og til dels paragraf 1 blir brutt med det systematiske misbruket av asylinstituttet som har fått foregått i flere år.
  12. Slingrefitte
  13. Trygg styring da blir det økte skatter og avgifter da og bedrifter som går konk
  14. Autodoc er bra butikk
  15. Om det er ventiltikking så er det noe drit
  16. Det er noe dritt når mørkkledde mennesker ikke bruker reflex
  17. Kristendom er viktig 😀
  18. Kun kjennskap til de gamle. Gode greier men veier vanvittig mye. Den du tenker på veier 91 kilo. Flott når den sentrifugerer og står stødig men mareriett å få flyttet på.
  19. Nei olje fungerte i allefall hos meg
  20. så på skiskyting på lørdag, men ingenting siden. Har du lyst til å hoppe i fallskjerm?
  21. Rosiner. Kransekake, ostekake eller eplekake?
  22. I dag
  23. Kålstuing, jeg hater erter. Dampet brokkoli eller dampet blomkål?
  24. https://no.wikipedia.org/wiki/Italiensk
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...