Gå til innhold

robertaas

Medlemmer
  • Innlegg

    23 250
  • Ble med

  • Besøkte siden sist

  • Dager vunnet

    9

robertaas vant dagen sist 4. november 2023

robertaas hadde mest likt innhold!

Nylige profilbesøk

Blokken for nylige besøkende er slått av og vises ikke for andre medlemmer.

robertaas sine prestasjoner

7,6k

Nettsamfunnsomdømme

6

Hjelpsomme svar

  1. Sjekket på restplass.no og fant fly og hotell for hele gjengen i en uke fra under 15k. Skal det reises i fellesferien burde det ha blitt booket før folk fikk julelønn for greie priser og best utvalg. Mine reiser i juli booket jeg i september.
  2. Vi har ikke sosialisme i Norge for den krever at staten eller noe effentlig eier alt. Det vi har i Norge er en blandingsøkonomi. Om du sjekker Democracy Index så gjør Norge det bra der, mens sosialistiske regimer er i den andre enden av skalaen.
  3. Det er naturlig at det er tilsvarende tall for menn. Om det er mange single damer er det nok også mange single menn. I Oslo var var i 2024 48,1% av husholdningene single husholdninger og andelen øker.
  4. Det er veldig enkelt... nevn ett eneste sosialistisk regime hvor de har hatt ytringsfrihet og demokrati.
  5. De er jo mot ytringsfrihet og demokrati så det er naturlig at de møter argumenter med noe fra sensur til trusler og reell vold. Og en effekt av det som man gjentatte ganger har sett i historien er også at det vil bli stadig snevrere hva som er akseptable ytringer innen bevegelsen. Noen som var sentrale i en bevegelse kan plutselig bli angrepet og utstøtt om ikke den siste ukens oppdaterte argumenter og synspunkter gjengis 100% korrekt. "Revolusjonen spiser sine barn" omtales den effekten som.
  6. Nå er jo de begge to sosialister selv om de fleste når de sier sosialisme kun tenker på internasjonal sosialisme og ikke nasjonal sosialisme.
  7. Her er noen objektive fakta: -Alle sosialister er snyltere. Hele deres økonomiske politikk handler om å ta fra de som har klart skape noe. -Sosialister tror at alt er et nullsumspill og om noen klarer skape noe så har de stjelt fra andre. -Hadde hele verden levd etter sosialistiske prinsipper frem til nå ville vi fortsatt levd i steinalderen. -Hver gang man har prøvd skape et sosialistisk samfunn har det ført til folkemord. Så langt har sosialismen drept over 100 millioner, men de som drømmer om sosialisme er resistente mot historiske fakta. -Sosialister er imot ytringsfrihet og demokrati. -Mange som naivt tror på sosialisme ser på Robin Hood som et forbilde, men de har ikke skjønt at Robin Hood tok pengene fra en maktkåt skatteinnkrever og ga tilbake til skattebetalerne. Den de faktisk heier på er sheriffen av Nottingham. -Utrolig nok tror de som støtter sosialisme at de er moralsk overlegne.
  8. Har aldri hatt jetleg selv med reise 12 soner unna. Jeg klarer det ved å følge et par enkle regler: -Still klokken til destinasjonen når flyet letter og innstill deg mentalt til når på døgnet det er der. -Sov og slapp av på flyet. Da er du ikke sliten når du kommer frem. -Unngå alkohol, kaffe, og alle mulige piller som påstås å fikse jetleg. Effekten blir raskt den stikk motsatte av hva du håper på. -Sjekk inn der du skal bo og kom deg raskt ut i solen om det fortsatt er dag. Spesielt de første dagene er det viktig å følge solen og være mye ute. -Kommer du frem om kvelden ta en liten spasertur så kroppen roer seg ned og skjønner at det er kveld. Her er det lurt å spørre i resepsjonen hvor man ikke bør gå. -Aldri, aldri, aldri legg deg ned for å hvile litt om du ankommer på dagen uansett hvor sliten du er. Gjør du det vil det ødelegge flere dager.
  9. Da må du antagelig vente lenge. Hva med å prøve seg på destinasjoner hvor man kan forvente sol og varme?
  10. Min hypotese er at dette forsvinner før lovpålagt postkasse der hvor man bor og at det allerede er borte mange steder.
  11. Rave var noe som tok av på slutten av 80-tallet. Da var det nytt og sjokkerende. De som drar på slikt idag gjør jo det samme som sine besteforeldre, eller kanskje det er besteforeldre som fortsatt drar dit. Den største musikkgreien jeg har vært på det siste året var konserten med 60-70.000 på det sentrale torget under Ducasse i Mons hvor Yannic Noah har hovedartist. Det er en artist som var på topp for over 30 år siden. De største betalte konsertene som vi har nå er med artister som var på topp for 40-50 år siden. Har slike store musikk-arrangementer blitt noe som primært er for den litt eldre garde?
  12. Har vært der og merkelig nok klarer jeg ikke assosiere Art Mengo eller Mader med byen, bare Nougaro.
×
×
  • Opprett ny...