Gå til innhold

Glemte spill DU aldri glemmer


Anbefalte innlegg

Gjest Bruker-68389
Skrevet

Final Fantasy VII helt klart. Tidenes spill...

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Det er et Star Wars spill jeg husker utrolig godt. Men jeg husker ikke navnet på den. Det er et gammelt spill, kan tenke meg at den kom ut i rundt i 80 eller 90-tallet, er ikke sikker.
Den har et fugleperspektiv og er mer som et strategispill mener jeg at jeg husker. Jeg husker også at det foregår på en snø planet. Det er det beste jeg kan forklare.

 

Er det noen som kan hjelpe meg i å huske!! :hmm:

  • 2 uker senere...
Skrevet

Darkfall Online - Spillte det veldig mye og hadde utrolig mye gøy. Kunne vært veldig mye bedre, men elsket risikoen i spillet.

 

Bloodline Champions - Utrolig kult arena spill

 

Timesplitters 1-2 - Mine beste splitscreen minner fra min barndom / ungdom

Skrevet

Timesplitters 1-2 - Mine beste splitscreen minner fra min barndom / ungdom

 

Ikke Future Perfect? Knall det og, definitivt bedre enn det første. Så grisesynd Free Radical prioriterte å lage Haze fremfor Timesplitters 4. Forstår jo at de kanskje var litt lei, men det var ikke akkurat noe grisegodt valg. Kan vel håpe Crytek lar dem ordne noe etterhvert.

Gjest Bruker-68389
Skrevet

 

Dette var så satans fett.

Oj, det spillet. Den har jeg også vært bortig. Den hadde jeg glemt helt. :wee::confused:  :glare:

 

Ser ut som en kjip billig copy av Wipeout. Wipeout se DET var et bra konsept. Bare synd at spillene hadde så få baner...

Skrevet (endret)

Det var nok delvis inspirert av Wipeout, men Scorcher sto stødig på egne ben. Og det kjørte mye bedre på PC enn Wipeout gjorde.

Endret av Isbilen
Skrevet

Drakan: Order of the Flame. 

 

Hvis jeg ikke husker helt feil så var dette også det første spillet jeg noensinne eide til PC. 

 

Aah, så mange gode minner fra det spillet.  :wee:

  • Liker 1
Skrevet

Husker jeg spilte Star Wars: Force Commander en god stund. Selve spilelt har fått mildt sagt lunken mottagelse, og med god grunn. Men jeg koste meg med det ganske lenge. Vi snakker tidlig Star Wars RTS her. På den tiden var kameraet låst til isometrisk perspektiv, og ting flyttet seg aldri noe særlig høyt opp. Men i FC fløy TIE Fightere rett forbi skjermen, og gav meg en følelse av at de var svært høye oppe. Mener kameraet kunne roteres gankse fritt, selv opp og ned. Grafikken var bra, lyden bra, og selv stemmeskuespillerne gjorde en bra jobb. Eneste minuset var at broder'n klaget over at vi fikk se noen stormtropopere uten hjelm, og de var ikke kloner av Jango Fett. Nerdrage!!!! :p :p :p

Skrevet (endret)

The Adventures of Lomax (PS1). Skjønner ikke hvorfor dette ikke ble en klassiker.  Det samme gjelder Klonoa(PS1) og Dark Cloud(PS2). Fantastiske spill

Endret av donJonazo
Skrevet

The Adventures of Lomax (PS1). Skjønner ikke hvorfor dette ikke ble en klassiker.  Det samme gjelder Klonoa(PS1) og Dark Cloud(PS2). Fantastiske spill

Elsket Klonoa 2 :p

Var skikkelig fun å surfe rundt på sånt brett, ikke sikker på om jeg hadde likt å spilt det nå. Var riktig nok ikke så gammel når jeg spilte det.

  • Liker 1

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...