Gå til innhold
Trenger du tips og råd? Still spørsmål anonymt her ×

Kan OF være en grei måte å få erfaring med å snakke med damer?


Gjest 4451b...956

Anbefalte innlegg

Gjest 4451b...956
Skrevet

Jeg støtter overhodet ikke OF, men hvis det er mange ensomme og voksne menn der ute som har lite eller ingen erfaringer med å snakke med damer, kan OF være en grei måte å begynne med? Er en del norske OF damer som de kan få litt tips og råd hva man skal si eller ikke si? 

Anonymous poster hash: 4451b...956

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Herregud nei. Hva med å bare snakke med vanlige kvinner som tross alt utgjør halvparten av jordas befolkning ?
 

Hvor isolert må en være hvis en ikke har snakka med en kvinne før?

Er det sjekking man skal øve på, mener du? 

  • Liker 4
Skrevet

Eneste målet med OF er å tyne penger ut av den ene parten, så svaret her er et opplagt nei. Snakk heller med kvinnfolk på bussen, butikken, café'en eller andre steder der de ferdes (som normale folk). 

  • Liker 2
  • Innsiktsfullt 1
Skrevet

LOL. Nei. 

Da kan du like gjerne snakke med en AI-agent, i.e., ChatGPT eller lignende. :) 

Få deg heller noen kvinnelige venner og omgås kvinner så mye du kan. 

Dra på 20 ulike klesbutikker hvor det jobber kvinnelige ansatte og prøv på klær (trenger ikke kjøpe). Be om tips. Dra på kafeer og prat med de som jobber der. Si en ekstra setning når du handler i butikken. Start i det små.  

Å snakke med kvinner er veldig enkelt, men er man uerfaren føles det selvsagt ikke slik. Er man uerfaren med kvinner er det lett å tenke at det krever noe spesielt og at de er annerledes enn oss, men fundamentalt sett er kvinner mennesker akkurat som oss. Veldig, veldig menneskelige og normale. 

  • Liker 2
Skrevet

En annen måte å se på dette er at om du greier å tulle med en kamerat eller en fremmed mann du nettopp har møtt, så greier du å prate med kvinner også.

Jeg flørter (tuller) med menn på samme måte som kvinner. Og jeg flørter også med kvinner jeg ikke har noen seksuell interesse av. Så det er god trening. :) 

Flørting og tulling/erting/spøking er egentlig det samme.

Den eneste forskjellen er at om jeg møter en kvinne jeg er interessert i seksuelt - så skrur jeg opp volumet litt på et eller annet tidspunkt, samt tar initiativ til å treffe henne på tomannshånd. 

  • Innsiktsfullt 1
Skrevet

Må kjime i saman med koret og seie at det å skaffe seg flørteerfaring via OF er ein ufattelg dårleg idé.

For det fyrste så er det på ingen måte sikkert at du får chatte med dama. Dei modellane som har mange følgarar og som tener pengar brukar ofte å betale for ein chatbot for å ta unna alle meldingane dei får.
Mindre populære modellar med færre følgarar løysar dette med å ha fleire personar som er pålogga kontoen, slik at f.eks. kjæresten til modellen hjelper til med å svare ut chat meldingar. Du kan med andre ord fort ende opp med å chatte med typen til OF-modellen.

Det neste punktet er at sjølv om du får etablert ein chat med (den kvinnelige) OF-modellen, så gir dette veldig dårleg trening i ekte flørting og ikkje minst vanlege samtalar. Dette fordi OF er ei seksualisert teneste. Og sjølv om det sikkert fungerer fint å innlede ein chat på OF med "flotte pupper, skal vi ta en prat?" så fungerer ikkje denne innleiinga like godt som smaltalk med dama foran deg i matvarekøa.
Har ein lite erfaring med å snakke med damer frå før, så må ein for all del ikkje øve på å bli meir creepy ved å berre digitale samtalar med seksuelle undertoner på eit pornonettsted.

 

Dersom det er nødvendig med slik trening så er det mykje betre å bruke dating apper, og skaffe seg erfaring på den måten.
Dersom det er vanskeleg å finne ein match (noko som det ofte er på grunn av stor overvekt av menn på slike apper) så finnes det også datingtenester som er meir av typen blind-date der bilda ikkje vises og ein velger utifrå teksta i profilen.

 

Eg gjer meg også nokre tankar om at dersom det primært er manglande erfaring med å føre ein samtale med det motsette kjønn som er problemet, så er det nok mykje betre å øve i ein setting der det ikkje er romantiske/seksuelle undertoner, som det å smaltalke med naboen om været, snakke med ein kvinneleig kollega om jobbting, osv. Dating og flørting kan det være greit å vente med til ein har fått kontroll på det grunnleggande, som er å tørre å prate, forstå når du skal berre lytte, og finne ting å prate om. Fyrst når du har mestra disse tinga kan du ta skrittet ut til ein datingsituasjon utan at det blir ein pinleg affære.

 

Skrevet

Jeg skulle ønsket det fantes en tjeneste som var det motsatte av Onlyfans. Datingsråd fra kvinnelige eksperter på hva en mann bør og ikke bør gjøre når de skal snakke med damer. Ingen seksuelle tjenester. 

  • Hjerte 1
Skrevet
ForTheImperium skrev (37 minutter siden):

Jeg skulle ønsket det fantes en tjeneste som var det motsatte av Onlyfans. Datingsråd fra kvinnelige eksperter på hva en mann bør og ikke bør gjøre når de skal snakke med damer. Ingen seksuelle tjenester. 

Jeg vedder en is på at det finnes. Er det ikke det matchmakere er for?

Skrevet

Tvilsomt at du snakker med damene overhodet, er du heldig er det en betalt assistent. Sannsynligvis er det en AI bot trent til å få deg til å bruke mer penger…

Har jeg hørt av jungel telegrafen😅

Skrevet
ForTheImperium skrev (7 timer siden):

Jeg skulle ønsket det fantes en tjeneste som var det motsatte av Onlyfans. Datingsråd fra kvinnelige eksperter på hva en mann bør og ikke bør gjøre når de skal snakke med damer. Ingen seksuelle tjenester. 

Problemet med å få råd fra kvinner er at de ikke alltid gir de beste rådene...

Bare å spørre den som lurer på noe. Jeg er en ekspert på kvinnen. :) 

  • Innsiktsfullt 1
Skrevet
8 hours ago, ForTheImperium said:

Jeg skulle ønsket det fantes en tjeneste som var det motsatte av Onlyfans. Datingsråd fra kvinnelige eksperter på hva en mann bør og ikke bør gjøre når de skal snakke med damer. Ingen seksuelle tjenester. 

Det er vel mye selverklærte kvinnelige dating-eksperter på sosiale media. Mange av de er enslige og det gjelder nok en stor del av kundene etter de har tatt kurset også. For å lære å fiske så spør du ikke en fisk, men en fiskermann. Det er rett og slett ingen fasit men mye tilfeldigheter. Sannsynligheten er stor for at jo mindre du tenker på hva du gjør, jo bedre er sjansen for å lykkes. Noen ganger må man iKKE lete for å finne noe. 

Skrevet

Skal en spørre en fisker og ikke fisken må en vel spørre en kvinne hvordan de får menn på kroken. Og hvis du ser den type reels, så ser du at kvinner får svada og gode råd avhengig av hvem du spør - om hverandre. Akkurat som i det andre gamet. Det har mer å si hva slags type person du vil ha, enn hvilket kjønn det er, quite frankly. Mye av dette er ganske universelt. Og, either way, hvis målet bare er å "snakke med kvinner" så er smalltalk på butikker en grei måte å i alle fall innse at det ikke er skummelt å si hei. Det er sikkert skumlere å be noen ut. men ofte er det skummelt hvis du ikke har noe "ordentlig" å gå på - og bare noe visuelt tiltrekkende. Fordi vi vet jo at "hei, kjekken" eller "hei, søta" ikke akkurat er et imponerende innsalg.

  • Liker 1
Skrevet (endret)

Sannheten er jo at for en gjennomsnittlig pen kvinne og oppover er det sjeldent å møte en mann som oppfører seg normalt og selvsikkert rundt henne. Som en likeverdig partner. Som oppfører seg som han er verdt like mye som henne. Eller mer. Som er komfortabel rundt henne. Som ikke prøver å imponere henne eller 'tøffe seg'. 

Det er jo dette som er den ultimate drømmen for en kvinne. Og det er derfor sjekkereplikker og spesifikke setninger eller replikker ikke er løsningen. I beste fall kun et støttehjul for en uerfaren mann.

Med det sagt kan man nok lykkes om man ikke kommer dit også. Innerst inne heier jo kvinner på oss menn. De vil jo at vi skal lykkes. Selv om du skulle være litt klønete og nervøs. Vis i det minste initiativ og gå får det du vil ha. Kanskje du blir overrasket. :) 

Endret av DukeRichelieu

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
  • Hvem er aktive   0 medlemmer

    • Ingen innloggede medlemmer aktive
×
×
  • Opprett ny...