All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
Gjør andre spillere til ormemat
Andreas S svarte på Spillredaksjonen sitt emne i Diskutér artikler (Gamer.no)
Jeg føler at utviklerne har en vanskelig jobb foran dem, med å lage et system som gir mulighet til bra PVP, som er rettferdig. og begrense muligheten til å ødelegge for vanlige folk som ikke har så mye tid og vil bare kose seg med litt PVE. -
Er 3 skruer. To for å ta av av olje pumpen, så skrur man av oljefilteret og setter på nytt. Deretter setter man tilbake oljepumpen og åpner fyllepluggen og fyller på ny olje. Meget lett. Største problemet er at bilen burde stå flatt så man må ha bukk/grav eller jekke bilen opp flere plasser..
-
Blir spennende å se hva en kan få til fremover. AI har antagelig et enormt uutnyttet potensiale når det kommer til spillverdenen og figurenes oppførsel og dynamiske samtaler, i tillegg til alle måtene det kan hjelpe utviklerne å produsere mer effektivt. Jeg tror vi her må omfavne og jobbe med teknologien, og har mye spennende i vente.
-
OG det var en politisk prioritering HELT FREM til 1990 å beskytte vannkraften og strømmen vår for profitt og utnyttelse fordi det var frem til da en norsk politisk tradisjon at dette var grunnleggende for både næringslivet og levestandarden i dette værhårde og kalde landet langt nord; lenge før vi fant oljen; selv om det virker som om en del yngre generasjoner ikke skjønner dette. Det var først i 1990 at man begynte med denne liberaliseringstanken rundt strømmen som nå har fått alvrolige konsekvenser. Faktisk kjempet AP mot det på den tiden; UNDER Gro Harlem Brundtland og hadde et program for å sikre nasjonal kontroll over vår viktige naturressurs og beskytte den mot kyniske profittører. Desverre har de snudd 180 grader og omfavnet markedsreligionen også her. Det koster 12 øre å produsere en kilowattime strøm fra vannkraften så å ta flere hundre ganger prisen er ran og ågervirksomhet. Så billig som det er å produsere burde strømmen vært "gratis" og driften av vannkraftverkene dekket av skatteseddelen uten at en eneste grisk profittør fikk klørne sine i dette. Dette har ingenting med at "Norge har alltid vært en handelsnasjon". Strøm er grunnleggende infrastruktur for vår overlevelse i samfunnet og ikke en luksusvare. Skal det neste bli at vannet vårt blir en handelsvare; "fordi Norge alltid har vært en handelsnasjon"?
-
Kan ikke slette midlertidig internett filer
hagenlund svarte på kjell arne halv sitt emne i Maskinen fungerer ikke
Ccleaner er drit, bare fjern det. -
Det misbrukes hele tiden. Choice-hotellene holder på med det hele tiden. Ikke rart Stordalen er så rik som han er. NAV har spart ham for milliarder. Hadde jeg vært mangemillionær skulle jeg skaffet med nok av gode forsikringer til å måtte slippe å noensinne måtte oppsøke NAV, det er sikkert. Det sies at NAV er "folkets forsikringsselsap". Vel; de drives ikke like profesjonelt som et forsikringsselskap det er sikkert. Jeg vil anta at de mest profesjonelle legene søker seg mot privat virksomhet. Politikerne er til syvende og sist mest opptatt av sin egen karriere og å bli gjenvalgt. Problemer som vokser overlater de til neste generasjon. Innvandrings- og integreringspolitikk som ikke er bærekraftig er en ting men ikke den eneste. Vanvittig sløsing av penger på prestisjeprosjekter som ikke tilfører samfunnet noen verdi og milliarder inn i verdens allerede største byråkrati for å opprettholde en størst mulig stat samtidig som bedrifter flagger ut grunnet både byråkrati og skatteregler som gjør det lite gunstig å opprettholde velferdsstaten i Norge. Vi ser retorikken om "ta fra de fattige for å gi til de rike". Men jeg mener at det ikke er noen motsetning mellom å ha høy verdiskapning og ha en god velferdsstat på samme tid. Jeg støtter ikke høyresidens angrep på uføre som også AP slutter seg til for å kapre velgere. Men jeg kan ikke gå god for retorikken om å "flå de rike" for å gi mer til velferd. Det er helt klart slik at vi må ha BÅDE et bærekraftig næringsliv OG en velferdsstat. Vi kan ikke ha velferdsstat uten verdiskapning som er en forutsetning for en god økonomi. Det virker som om dette er blitt umulig å forstå for en del. Norge kan i lengden ikke overleve på å ha verdens største stat og liten verdiskapning. Et samfunn hvor alle er frisører som lever av å klippe hårene på hverandre kan ikke gi oss noen velferdsstat. Vi MÅ ha to tanker i hodet samtidig. Byråkratiet MÅ slankes og det må bli atraktivt å starte opp verdisskapende næring i Norge igjen.
-
Tror ikke man skal lese så mye utifra det. For mange europeiske lag er ikke dette noe mer enn treningskamper.
-
Årets beste spill så langt
CrazyChristian svarte på Spillredaksjonen sitt emne i Diskutér artikler (Gamer.no)
Skjønner lite av den 10/10-en til Oblivion -
Det var et eksempel på omfattende massesugessjon som rammer et hvilket som helst samfunn bare folk er redde nok. Når man ser tilbake så ser man hvor absurd og ekstremt det meste var og det er vel grunnen til at folk nesten ikke snakker om det; det har blitt dumpet ned i "minnehullet". Selv om jeg står på at Norge ikke var så ekstreme som de fleste andre land manglet det ikke på galskap her også. Kan jo friske litt på hvor ekstremt hysteriske kommentarorene i avisene var: https://www.dagsavisen.no/kommentar/sivil-udugelighet/6213132 Dette er bare et av mange ekstreme slike tilfeller av kronikker som har holdt seg...som melk. Tror bare ikke folk har fått det nok på avstand så det vil vel ta en generasjon ihvertfall før man virkerlig tar et oppgjør med galskapen.
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Thor. svarte i et emne i Politikk og samfunn
En samling bilder og video fra i natt. Tonight, the Ukrainian Air Force is carrying out what appears to be its first large scale cruise missile raid in months on Russian targets. Missiles and explosions have been reported in Rostov, Crimea, and Donetsk. https://threadreaderapp.com/thread/1939758307310514556.html -
Det gjelder nok de fleste av oss uavhengig av vaksine- eller teststatus. Jeg vil ikke si at jeg angrer på at jeg tok de dosene jeg tok tilbake i 2021; 4 år siden nå men heller at jeg har lært å ikke ukritisk hoppe på et nytt og lite utprøvd preparat kun på bakgrunn av stemninger i folkemassene som ikke alltid tenker kaldt og rasjonelt. Jeg vil vel heller si at jeg har lært å bli kritisk til en eventuell runde 2 med det samme opplegget. Å gå rundt å angre på ting får man ikke så mye ut av. Man bør heller lære enn å angre.
- I dag
-
1 Start: https://no.wikipedia.org/wiki/Forkjølelse Mål: https://no.wikipedia.org/wiki/Digital_signalprosessor
-
9 https://no.wikipedia.org/wiki/Forkjølelse
-
poeng å bruke diesel-tilsetting hvis man har mest langturer?
MailMan13 svarte på dan83 sitt emne i Bil og motor
Det er allerede litt etanol i B7 diesel. Får man mer vann i systemet enn den klarer å dra med seg må man heller se på hva som er feil. Totaktsolje var jo gjerne anbefalt "i gamle dager" for å ta ekstra vare på høyttrykkspumpen, men det er sikkert ikke så lurt på motorer med moderne avgassystemer. -
poeng å bruke diesel-tilsetting hvis man har mest langturer?
Trestein svarte på dan83 sitt emne i Bil og motor
Du snakker om ekstra smørning. Da hjelper 2t olje For kondens noe som får vannet blandet med fuel. Det er uansett vanskelig. Har du fått vann i filter eller har du sett bed i tanken? -
@Ciaran og Ciara ( Cassidy Tvillingene ) The phrase "3 dead of ring" most likely refers to the "Red Ring of Death" (RRoD) error on the Xbox 360 gaming console, which was indicated by three red lights on the console and signified a hardware failure. Alternatively, it could be a reference to the deaths of boxers as a result of injuries sustained in the boxing ring. Here's a breakdown of the two possibilities: 1. Xbox 360 Red Ring of Death: The Xbox 360 had a common hardware failure known as the Red Ring of Death (RRoD). This error was indicated by three red lights flashing on the console's power button. It typically indicated a general hardware failure, often related to overheating or faulty components. Fixing it often involved opening the console, replacing thermal paste, and reassembling it. 2. Deaths in the Boxing Ring: A significant number of boxers have died due to injuries sustained during matches. A study published by CNN estimated that between 1890 and 2011, 1,604 boxers died from injuries sustained in the ring, averaging 13 per year. Boxing has seen some extremely tragic deaths over the years due to injuries sustained in the ring.
-
Russlands invasjon av Ukraina [Ny tråd, les førstepost]
Mr.Narvik svarte i et emne i Politikk og samfunn
-
@Maskinfører fikk du mange 3 dead of ring på 360 din her ble klikk klikk klikk bang sint trur Microsoft fikk mye å gjøre å neste xbox ble nok bedre
-
145 090 Blir vel rett?
-
31 838
- 68 162 svar
-
- Nedtelling
- 100000
-
(og 1 andre)
Merket med:
-
Noen som har erfaringer med de kinesiske merkene, da spesielt BYD og Zeekr? Kvalitet, pris på service osv?
-
Sviskepotts allsidige tråd for hyggelige folk som liker å prate
MR SPEED svarte på Sviskepott sitt emne i Sosialt
-
Sviskepotts allsidige tråd for hyggelige folk som liker å prate
MR SPEED svarte på Sviskepott sitt emne i Sosialt
-
Man City 3. Al Hilal 4 Go figure…