Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Jotun

    Tesla - kaféen

    Takk for god info Bjerknes.
  3. Nei dem må inn i avhør for å etterforske saken, om dem er eneste kjente part i saken. Hjelper ingenting om offer er ukjent, og det er også påstander om ulovligheter gjort av ledelsen i JV, så dette må ha blitt sjekket når det er barn inne i bilde.
  4. Bjerknez

    Tesla - kaféen

    😂
  5. Hun som ble utestengt etter voldtekt? Det var en sak ja. Ofre som må møte foran en nemnd av menn og fortelle intime detaljer om voldtekten, det er flere, det er rutine Og dette er ofre som ønsker å være vitner
  6. Dette om det stemmer er kun 1 sak, og om det stemmer så går JV mot sin egen regel i Romerbrevet eller hvor det var.
  7. Sms mellom iPhone bruker vanligvis iMessage (går ikke via sms systemet til mobiloperatøren. Det er dessuten vanlig at tvillingsim-kort ikke får sms. Dette må du (f.eks.) spørre mobiloperatøren din om.
  8. Jotun

    Tesla - kaféen

    Denne var ny... Hører det når eg kjører i humper og trodde det var med opphenget. Baksetet. Gulvet bak førersetet. Virker som gulvplate svikter VID_20260412_191158.mp4
  9. Militært ha det kanskje liten betydning, men det er ikke derfor dette skjer nå. Dette er en melding til USA. Vi, sunni-muslimer, finner ut av det uten dere. Etter at USA satte fyr på Midtøsten og nå er mest opptatt av å redde seg selv, har de mistet all tillit. Så vi kan det vil vokse frem en slags allianse mellom Saudi, Egypt, Tyrkia og Pakistan, der sistnevnte drar det tyngste lasset, gitt at de er en atommakt og mer enn gjerne tar imot petrodollar.
  10. Enig i dette... den amerikanske landsbygda er i krise, arbeidsmangel, kundemangel, mangel på finansiell støtte, kutt på velferd som er viktig for den aldrende befolkningen og økonomiske sårbare - og nå dette om gjødselmangel, prisene vil stige og stige utover dette året. Flere millioner er i økonomisk krisetid, mange hadde blitt nødt til å kutte helt inntil beinet. Og når disse ønske å reagere politisk, fant de seg utsatt for MAGA-trusler på den ene siden og lunkent interesse av demokratene på den andre siden, de hadde altfor lenge stemt mot sine interesser. Bensinprisene er nådd en smertegrense for meget mange samtidig som inflasjon og vareknapphet som skyldes toll som resesjonstilstand som rammet små selskaper, har blitt helt ukontrollert. Alle marginene man hadde er borte. De bare har seg selv å takke. De valgt å tro på en løgner.
  11. Politiet starter ikke etterforskning om de ikke har noen som helst anelse om hvem verken offer eller overgriper er. Hvis politiet hadde kontaktet JV sin ledelse angående dette, kunne de bare brukt samme påstand som deg, at "alle kan komme med anonyme påstander til en journalist".
  12. «Så talte Jesus til folket og til disiplene og sa: 2 «På stolen til Moses sitter de skriftlærde og fariseerne. 3 Alt det de sier, skal dere derfor gjøre og holde. Men det de gjør, skal dere ikke rette dere etter. For de sier ett og gjør noe annet. 4 De binder tunge bører som ikke er til å bære, og legger dem på skuldrene til folk, men selv vil de ikke løfte en finger for å flytte dem. 5 Alle sine gjerninger gjør de for at folk skal se det. De gjør bønneremmene brede og minneduskene store. 6 De liker å ha hedersplassene i selskaper og sitte fremst i synagogene, 7 og at folk hilser dem på torget og kaller dem rabbi.» 👇🏼 «Kom til meg, alle dere som strever og bærer tunge byrder, så vil jeg gi dere hvile. 29 Ta mitt åk på dere og lær av meg, for jeg er tålsom og ydmyk av hjertet, og dere skal finne hvile for deres sjeler. 30 For mitt åk er godt, og min byrde lett.»
  13. 13,000 soldater er en hel divisjon eller et korps. Ennå kan de gjør meget lite for å hindre iranske fly, så logikken bak en slik utplassering er vanskelig å forstå, det kunne ha vært mer produktivt militært sett å stille opp store styrker mot Irangrensen, som ville ha satt IRGC-regimet i en forståelse om det er alvor. Så det må skje ett eller annet bak kulissene.
  14. Politi er pålagt å etterforske, så om dette hadde skjedd ville JV blitt påtalt og dette ville garantert kommet i media Alle kan komme med anonyme påstander til en journalist, men om dette ikke har vært sjekket kan også påtalemyndigheter få problemer.
  15. Jaggu, den funksjonen visste jeg ikke om før nå! Takk!
  16. Det er rart, jeg går i en konservativ menighet, men vi har ingen nemnd som vurderer medlemmers seksuelle og andre moralske synder, jeg er helt sikker på at om jeg ble voldtatt ville menigheten omsluttet meg med omsorg, jehovas vitner risikerer en "rettsak" og utestengelse og å miste hele sitt sosiale nettverk. Helt fryktelig!
  17. Dessverre nok. Det er blitt meget smertelig klart at Trump skjønte ingenting i det hele tatt, uansett om dette er reelle eller tomme trusler har han demonstrert at han burde aldri hadde vært i besittelse av makt i det hele tatt. Hvis verdensøkonomien skulle krasje helt, vil USA bli meget kraftig rammet samtidig som resten av verden vil miste all tillit mot det amerikanske folkets evne til å opptre ansvarlig. Israel på sin side kan komme i seriøs trøbbel, hva om Erdogan simpelt stenge av all oljeførsel? Eller om hele verden sette israelerne under totalblokade i fremtiden?
  18. https://www.vg.no/nyheter/i/m0KLX1/massive-anklager-om-valgfusk-i-ungarn
  19. "Ikke-legitim vold", i motsetning til "legitim vold"? Du utnevner deg selv til moralsk overdommer, og gir deg selv rett til å ta til orde for å ta livet av enhver du ikke liker. Det er vel også en slags form for narsissisme/megalomani, og TRUMP DERANGEMENT SYNDROME er fullstendig ute av kontroll.
  20. oOF

    Tesla - kaféen

    Det er jo bra det, for pr nu fungerer viskerne dårlig. Hvis det regner slik at frontruta er dekt trenger de ikke starte selv om de står på auto. Og hvis det er helt tørt, blå himmel og ikke en dråpe i mils omkrets kan de finne på å dra noen runder. Det og førersetet er det verste på M3 så langt.
  21. Ok, men at det står betyr ikke at disse tidligere jv lyver. Det er en helt absurd konklusjon. Særlig for en organisasjon som utestenger et voldtektsoffer. Jeg har null tro på at JV følger rapporteringsplikten, absolutt null, Nada. Her er forøvrig en link om en som ble utsatt https://www.nrk.no/norge/_-jeg-ble-seksuelt-misbrukt-1.10665990 Her om hvordan voldtektsofre blir behandlet https://www.nrk.no/dokumentar/xl/jehovas-vitners-parallelle-rettssystem-krever-to-vitner-for-a-domme-om-voldtekt-1.15248199 Her, denne er om at de tilsynelatende ikke går til politiet https://spesial.fvn.no/i/1kXEkq/index_desktop.html Et sykt domsutvalg av mennesker vurderer medlemmenes moralske.brudd https://spesial.fvn.no/i/yvrBLJ/index_desktop.html
  22. Jeg mener det er naivt. For at JV dekker over overgrep innad i organisasjonen, og unngår å rapportere det til Politiet, er en kjent sak. I saken som Tussi linker til, så står det: "En rekke personer hevder overfor NRK.no at de har vært utsatt for overgrep som barn i Jehovas vitner. Anmeldelse har ikke vært et tema i noen av sakene." I en "hemmelig" regelbok for JV står det: "Overgrepsanklager og informasjon om overgripere skal lagres i menighetens hemmelige arkiv"
  23. Du gjentar hele tiden at bilde av pass skal lastes opp i appen, og at det skal lagres. Men det som skjer her er da vitterlig bare mellomlagring og verifikasjon av ID, det lagres ikke noen kopi av passet hos Stø? Det du beskriver fra mitID i Danmark er så vidt jeg vet gjeldende for Stø/BankID også.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...