Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Ganske god anmeldelse. Selv gir jeg serien som jeg akkurat ble ferdig med 9/10. Bra filmet, bra skuespill, god musikk, kjempe bra kamp sener. Spennende karakter som man rekker å bli kjent med til tross for få og korte episoder. @AetiusSerien er forresten basert på en 100 siders novelle, ikke en tegneserie. Tegneserien kom etterpå.
  3. Har du noe lenke til disse avsløringene, som kommer fra objektive kilder?
  4. Nei du kan ikke installere programmer og heller ikke oppdatere. Det er helt rett. Men hvis du lager en såkalt persistent live distro installasjon, så kan du det. Har testet ganske mange både som live og som hel distro. Foreløpig så er det vel ingen av de som jeg har testet, som har gitt noen overraskelser i forbindelse med overgang i fra live distro til full installasjon. I gamle dager så kunne det nok være en hel del forskjell i erfaringen i fra live distro, men nå i dag så kjører jo alle distroene tilnærmet feilfritt, både som live og som full installasjon. Antar at det kanskje først og fremst har å gjøre med forbedringer på kernelnivå. De fleste av de kjente distroene er jo også ganske gamle, så det har vært god tid til å oppgradere og forbedre. Det var forresten en enkelt distro som ikke ville boote på min PC. Det var antiX. Vet ikke om det var feil ved nedlastingen eller hva det kunne skyldes(?!)
  5. Israel har drept 8 statssikkerhetspersonell i Sør Libanon. Det er absurd at dette pågår mens de skal forhandle om fred med Libanon. https://www.haaretz.com/israel-news/israel-security/2026-04-10/ty-article-live/report-iranian-delegation-arrives-in-pakistan-for-talks-with-u-s-envoys/0000019d-751e-d759-ab9d-7d9f5c630000?liveBlogItemId=59286701#59286701
  6. Jeg var i Barcelona i fjor. Merket absolutt ingenting.
  7. Da ser det ut som om Helenas forslag har falt i smak. Vi drar i retning Børsa!👌 Har du plass til meg også Hagen? Jeg kan komme til deg 1035. Helena; da kan vi være på Heimdal-UNO X ca 1100.
  8. Zorin legger i hvert fall inn en masse extensions/widgets/wrappers for å få både Xfce (i Lite-versjonen deres) og Gnome (standardversjon) mye nærmere Windows i funksjonalitet og utseende. En ting som ingen har nevnt (tror jeg) er at Gnome visstnok er beste valget dersom du har en tablet eller en 2-i-1-enhet, angivelig grunnet god innebygd støtte for gyro og trykkskjerm. Min HP Spectre X360 funket flott out-of-the-bok, både i laptop- og pad-modus. Litt kalibrering for å få penn til å bli bra, men gikk ganske så greit. Siste Zorin Lite-verson er 17.3, og den har nest nyeste Xfce-versjon - er litt spent på hvordan de vil tweake den siste Xfce når de lanserer Lite 18 om ikke alt for lenge. Dessverre har de meldt at de ikke kommer til å lansere en 19 Lite, så de akter å la Xfce-versjonen sin dø ut etterhvert, desverre. Uansett - her er Xfce-skrivebordet mitt med standardbakgrunn, minnebruk og CPU-info, samt meny og noe modifisert panel: (Litt morsomt at CPU-X sier at jeg må "Start nisse" for å få all info... )
  9. Esoctrilihum - The Cosmic Deathbringer Comes, Riding a Bloody Horse of Goshenite
  10. Sier ikke at det er feil i det du gjør, du gjør det rett. 🤗 Ikke glem og prøv og vær kreativ i spørsmål formuleringen. Jo sprøe spørsmål det er jo morsommere vil denne leken bli. 😏 Tilbake til leken: Hvorfor ga denne tråden deg i og poste igjen? Jeg sett meg ned for og høre på Podcast nå. 🤗
  11. Har landet på at det beste er å starte minimalistisk og så legge til det man trenger etter hvert som behovene melder seg. Foretrekker en startmeny der jeg vet hva alle programmene er og gjør. Less is more. Trenger ikke alle "bells and whistles" som standard. Selv om laptopen er ganske ny og kraftig, er det ikke noen grunn til å sløse med ressursene.
  12. Å skjule galskapen vil jeg si også demokratene gjorde. Woke-politkk var kun et skalkeskjul for å fortsette å være på oligarkenes side, og undertrykke arbeiderklassen. Hadde de faktisk vært på vanlige folks side hadde de stått for universal health care, gratis universiteter, sosiale sikkerhetsnett, etc. Det kan de ikke, for deres donorer tillater det ikke. Hva skal man da vinne valg på som "venstre"-parti? Woke og identitetspolitikk var deres svar.
  13. Sier da good natt da klokka er 18:28 nå
  14. Jotun

    Elbil-tråden

    19 toms begge eg. Kjip 😅 Får kikke litt.
  15. Den forklarer jeg med personligheten hans: en ekstrem form narsissisme, impulsivitet, kortsiktighet og beundring for såkalte "sterke menn". Hvis Putin har noe på Trump, hvorfor lot han Trump-administrasjonen selge javelins til Ukraina da Obama nektet? Hvorfor selger de fremdeles våpen til Ukraina? Hvorfor deler Pentagon etterretningsdata som ukrainerne bruker til å slå ut russiske mål? Hvorfor stoppet Trump-allierte Musk russisk tilgang til Starlink? Hvorfor kidnappet de Putins allierte i Venezuela? Hvorfor angrep de Iran? Hvorfor støttet de opprøret mot Assad? Trump er ingen venn av Ukraina. Han er ikke venn av noen, og han er heller ikke en russisk agent.
  16. Nytt album fra Alan Walker 🙂
  17. Takk for alle tanker. Noen tips om hvilken jobb eller utdanning jeg bør ta for å ha en decent jobb hvis jeg bare jobber 1-3 dager i uken? Har ufør, men lov å tjene litt ekstra.
  18. Det meste er avslørt for lengst, men det er lite av det som er direkte lovstridig selv om det moralsk sett er forkastelig. Derfor bryr de færreste seg noe om det, da det ikke påvirker dem selv.
  19. I dag
  20. Syar-2003

    Tesla - kaféen

    Ikke særlig lurt om man verdsetter å ha sertifikat og førerretten 😏
  21. Jøss, forsøker folk fremdeles å konstruere mytiske sannheter om hvordan transkvinner i kvinneidrett og garderober er en legitim grunn til å stemme MAGA? Et lite forslag; la vitenskapen ta seg av problemstillingen med transidrettsutøvere. Så kan politikken konsentrere seg om lavere dagligvarepriser, helsetjenester og å stille Epstein-klassen til ansvar. Dessuten; å late som å bry seg om kvinners vel og ve fra transpersoner i garderober, og samtidig bare overgi dem til kristenfundamentalistiske monster-personer som vil våpenfisere kvinners reproduktive organer til å erklære moralsk jurisdiksjon til å dømme kvinner til døden, er ikke bare hyklersk. Det er et sort hull i hjertet der empati og medmenneskelighet går for å dø, et sort hull forkledd som godhetsposering (ja, jeg kan også bruke det ordet).
  22. Jeg tror ikke mange vil sette seg ned og lytte til AI musikk, men det vil nok redusere markedet for komponister og musikere. Man slipper å betale for å legge musikk på podcaster, videoer, reklamer etc. Jeg tror mange ikke vil engasjere en komponist for å bruke AI. Man gjør det bare selv.
  23. Mye lyd. Sterkt lydbilde. Jeg liker det. Jeg får 80-tallsvibber selv om jeg ikke vet om det er hensikten. Det er veldig behagelig å høre på. 8/10 Dette er fra film-soundtracket til Young Guns 2, av Jon Bon Jovi, hvor folk flest kjenner sangen "Blaze of Glory". Det nærmeste vi kommer en epic sang fra dette albumet. Et album jeg sterkt anbefaler, fordi det har en så høy, gjennomført kvalitet i alle ledd. Ikke minst tekstene til JBJ.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...