Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Jeg mener FRP baserer seg på et slikt skremmebilde, SSB opererer ikke med begrepet etnisk norsk, det er Wiborg som fremstiller dette som en trussel mot det de kaller helnorske, og snakker hele tiden om integrering, som om gruppen som antydes å ta over består av nyankomne, samtidig som de må basere seg på en helt absurd definisjon av norsk-het for å lykkes med fremstillingen hvor majoriteten er i fare.
  3. Ja det er komplisert, men grunnen er at alderspensjonen frå folketrygda skal gå i null. Derfor må alderspensjonen og den avtalefesta pensjonen stadig justerast utifrå kor mykje pengar som blir betalt inn, kor mange som skal ha pengar ut (alder for når ein får starte å ta ut pensjon), og ikkje minst kor lenge pensjonistane lever og dermed kor lenge dei er pensjonsmottakarar. Det er ikkje enkelt å gjere pensjonen lite byråkatisk, utanom å redusere den offentlege pensjonen så mykje at ein er heilt sikker på at pensjonskontoen ikkje blir tom. Dette kan ein til dømes gjere ved å berre betale ut pensjon tilsvarande beløpet ein får inn, utfordringa då er at dei som gjennom eit langt yrkesliv har betalt inn til pensjonsordninga får veldig lite tilbake ettersom problemet akkurat no er at vi har alt for få yrkesaktive som betalar inn mot talet på pensjonistar som skal ha pensjonen sin. Pensjonsordningane som ikkje er frå folketrygda eller AFP er ikkje så veldig komplisert, for det er regelrett sparing og pengeplassering. Grunnen til at det finnes ulike ordningar for privat pensjonssparing er at vi (heldigvis) står fritt til å plassere pengane våre, herunder å avvege risiko opp mot avkastning.
  4. KD2 har en episk historie, et fanatisk stykke historisk fiksjon. Og jeg regner med filmen vil ta med mye av KC2.
  5. Enig i det du sier. Det er altfor mange "bullshit" stillinger som er skapt for å gjøre enkle ting vanskelige. Vi hadde hatt det bedre om disse utdannet seg som håndverkere eller helsepersonell i stedet.
  6. Noen i FBI må da ha vett til å lekke eller knipse bilder???
  7. Haha de er nok godt gjemt / makulert 😅
  8. Det ubehaget han måtte få etter alle luksusmiddager og selskaper med Epstein, og Mette og Larsen og Jagland er ikke noe imot ubehaget og nasjonal-skuffelsen som Nordmenn har av disse sakene. Merk Trump angriper alt til venstre for seg, Clinton, Kronprinsessen, AP, Høyre som er ca samme som Demokratene politisk. Samtidig er Wexler, Trump, Bannon garantert i Epstein filene så det synger med buksa nede. Et vitne en nabo eller noe som var hos Epstein i palm beach viste hemmelige bilder av Trump med unge jenter i særdeles inkriminerende situasjoner, med buksa nede og buksa våt osv og damene/jentene hadde bikini eller noe. FBI sjefen som er en skam for USA ville ikke svare på hva bildene i safen til Epstein viste, eller hvor de har havnet.
  9. Selvsagt ser @skaftetryne32, jeg og andre at du bruker tydelige referanser, og det fortjener du skryt for. Men nok en gang misforstår du (med mer eller mindre vilje), og bruker denne misforståelsen til et arrogant og nedlatende svar. @skaftetryne32 har på ingen måte antydet at det er vanskelig å få øye på alle referansene dine, men derimot at konklusjonene du tolker ut fra disse er oppsiktsvekkende, og i strid med kjent bibelforskning.
  10. Alle? Var det ikke bare en som traff da? Det var minst 8 som ble avfyrt, sannsynligvis enda flere. Tror ikke alle hadde samme mål, noen av de endret kurs underveis og begynte å fly mot Votkinsk hvor fabrikken er, men var vel bare en av de som traff.
  11. Hva er egentlig en avsporing i denne tråden her? Den startet med medienes rolle i saken. Forsvarer er ikke ansvarlig for meninger eller historien til tiltalte. Men de skal belyse saken via historien til sin klient, og det kan også inkludere at de hjelper dem med å slippe unna eller få redusert straff for ting de er skyldige i. Husk, i en rettergang er det faktisk bare tiltalte som har mulighet til å lyve uten at det er snakk om mened. Strfl 221. Om tiltalte har fortalt sin forsvarer en historie så må forsvarer legge opp saken etter tiltaltes historie, evt si fra seg saken.
  12. Du gjør jo det da, men ok..
  13. At Brende går av nå er fordi han lettere kan være et "offer". Det ser man allerede i måten han ordlegger seg her, som han skulle vært et objekt, offer, i saken fordi han er knyttet til Jeffrey Epstein - nei han holdt direkte kontakt med Epstein som de var drikkekompiser. Han er en korrupt person, men spørsmålet er om han har gjort noe som bryter loven. Det er det, men mye av media er redde for Trump eller kjøpt av vennene hans i USA. Det er jo fullt av antydninger til ting bare i de filene som kom nylig. I tillegg til at det er bevist at DOJ fjerna filer om Trump i samtiden - fordi folka som jobber for han og Pam Bondi sitt DOJ er totalt ubrukelige idioter.
  14. Fordelen med landet vårt er at det aller, aller meste offentliggjøres, så etter å ha brukt noen minutter fant jeg referatene fra styringsgruppemøtene for Bypakke Haugesund-Karmøy, og i referatet fra møte 4-25 kan vi lese følgende forklaring på det trådstarter spør om: Så kan man tolke det slik man vil, men jeg tror ikke det handler om å bytte utstyr bare for å bytte eller for å unngå å tape noen tusen kroner i inntekter. Styringsrammen for etableringen av de nye bomstasjonene ble for øvrig økt til 71,5 mill. på samme møte, så de betaler langt mer enn «200 tusen».
  15. Jeg har mine meninger om fyren som veldig godt kan samstemme med dine. Men jeg er ikke en som følger rettssaken "minutt for minutt", og er mer interessert i å belyse rettsprosesser enn personlige forhold til de forskjellige aktørene.
  16. Polemikk er det også noe som heter.. Jeg har ikke antydet noe som gir rimelighet til den retorikken du forsøker deg på.
  17. Takk for påminnelsen! Jeg tror faktisk jeg legger igjen spor etter meg hvor i fasiten det er hentet fra? Jeg tror nok at du kan få øye på de!
  18. Du synes brun innvandring er skremmende, mens hvit innvandring er trygt? Er kanskje ikke så vanskelig å få noe til å være rasistisk om man har bestemt seg på forhånd for at de er rasister. Tautologi er det noe som heter.
  19. Ja det er det nok for de som tror på sånt, men det er like fullt et faktum at mange religiøse slenger ut vantro om de som tror annerledes enn dem selv, og det er et faktum, jeg har aldri sagt noe om den bokstavelige meningen om ordet, bare akkurat det jeg nettopp skrev. 👇🤭 Men man må vel være temmelig uthult i topplokket om man faktisk tror på det da. Jeg synes det er morsomt at du er så veldig på hver gang noe som likner en stråmann dukker opp, mens du like fullt bruker dem veldig aktivt selv, samtidig som du aktivt sparker ned med påstander om leseferdigheter og leseforståelse, kanskje du skulle ta en ny titt på de reglene for høflig debatt du postet relativt nylig? Og for å være helt klar på dette, det var ikke en stråmann i det hele tatt det er en viktig faktor i din religion som du viser til hele tiden, nemlig magi, som er hva hele religionen handler om, en trollmann som bygde planeten osv, så det er faktisk relevant at det ikke nødvendigvis alltid er magi som er greia selv om dere kristeliøse ofte tror det.
  20. Jeg trodde kongressens Epstein Files Transparency Act, innebar at alle filene vile bli sluppet på et tidspunkt, men ser at justisdepartementet mener de har oppfylt kravene sine, selv om de bare har frigjort litt over halvparten av materialet. [...]Todd Blanche, the U.S. deputy attorney general, said Friday's batch of documents marked the end of the Trump administration's planned releases under a law calling for all Epstein-related files to be made public. The new cache includes more than 3 million pages, 2,000 videos and 180,000 images, he said at a press conference. Democrats immediately questioned whether the administration had provided all relevant material, noting that the Justice Department had identified 6 million potentially responsive pages but released only 3.5 million. Det er jo potensielt veldig misvisende (og muligens kriminelt?) dersom man bare har valgt seg ut noen av sakene. [...]A new NPR investigation reveals the Department of Justice withheld portions of the Jeffrey Epstein files that contain allegations involving President Trump. Hvordan Trump har forsøkt å vri kampanjen rundt Epstein-filene som han selv var svært delaktig i å popularisere, om til å være en hoax, og lager memoer som erklærer at Esptein tok selvmord, og ikke hadde en klientliste, etter han antagelig har fått innsyn i dokumentene, antyder sterkt at han har noe å skjule, og skjuler det (det ville ikke være første gang Kash Patel misbruker sin stilling for å beskytte Trump).
  21. Fra løgner i november til innrømmelser i mars. Hvem blir nestemann som avsløres i FBIs Epsteinfiler ? PS Hvorfor er det ingen dokumenter om Trump for tiden mon tro ……
  22. Muslimer i England forstår ikke hvordan kristne kan få lov til å ha preiken "deres" område. For muslimene påpeker jo at dette er "islamsk område" - i England. Nei hva er problemet med etnisk norsk mindretall og innvandring.. det er det bare venstresiden som ikke har hjernekapasitet til å forstå.
  23. Selv om det er mange år til, er det smart å kartlegge hva man vil få i pensjon. Jeg må si at jeg er overrasket og forferdet hvor komplisert, uoversiktlig og byråkratisk dette regelverket er. https://www.nav.no/planlegger-pensjon Her har samfunnsøkonomer virkelig fått leke seg med de store pengene og gjort seg selv både uerstattelige og overviktige. Dette har blitt så komplisert at det er tilnærmet umulig å beregne pensjonen selv, og da er det ikke merkelig at offentlig sektor eser ut over alle grenser. Folketrygd, AFP privat/offentlig, kapitalbevis, innskuddspensjon/ytelsespensjon, risikoprofil, IPS, fripoliser + fanden og hans oldemor gjør at man må ha mastergrad i pensjonsberegning for å henge med. På høy tid å forenkle og effektivisere. Da vil det åpenbart frigjøres mye og kostbar arbeidskraft som kan erstatte den politisk skapte «helt nødvendige» arbeidsinnvandringen.
  24. Hørt om uttrykket 'kaste stein i glasshus'?
  25. Kanskje at man fører en politikk med realistiske mål?
  26. Ny hovednyhet på VG forside. Brende går av som leder i WEF i Davos som følge av Epstein saken. DN: Børge Brende trekker seg som sjef
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...