All aktivitet
Denne strømmen auto-oppdateres
- Siste time
-
2026 Opplysningenes tidsalder. Skulle kunne tro at viljen til fred hadde vokst med årene?
-
Du er ikke alene om å ha slike tanker: «Hvor lenge, Herre, skal jeg rope uten at du hører, skrike til deg om vold uten at du frelser? 3 Hvorfor lar du meg se urett? Hvordan kan du se på ulykke? Herjing og vold like ved meg, det blir strid, det kommer trette. 4 Derfor er loven kraftløs, og retten når aldri ut. For den urettferdige omringer den rettferdige, derfor blir retten fordreid.» Så svarer skaperen i kapittel 2: «Herren svarte meg: Skriv synet tydelig på tavler så det blir lett å lese! 3 For synet venter på sin fastsatte tid, det vitner om enden, og det lyver ikke. Om det drøyer, så bare vent! For komme skal det, det kommer ikke for sent!» «Se, dette kommer fra Herren over hærskarene: Det folkene strever for, går opp i flammer, folkeslagene sliter seg ut til ingen nytte. 14 Jorden skal fylles med kunnskap om Herrens herlighet slik vannet dekker havbunnen.»
-
Typisk Fritz, Hans, Günther og Walter å glede seg over terror... Oh, wait.
-
-
Ny PC, hva velger jeg? (komplett.no)
baggiebridges svarte på Kampsport sitt emne i Hjelp til kjøp og salg av PC
Kampanjen du nevner gjelder til og med søndag 9. august. Noe som er greit og få med seg. Samt at det gjelder kun produkter som er merket med dette. Pc du linker til har 2 tydelige svakheter som er RAM og PSU, som ikke er uvanlige på slike ferdig bygde fra Elkjøp. Så en MÅ sjekke at psu kan oppdateres lett senere. Skjermen du linker til er nok ikke riktig gate for tråd starter, men som midlertidig skjerm, om ikke andre som duger bedre enn denne i samme prisklasse, så hvorfor ikke for og få en pc på beina kjapt innen for oppsparte midler -
Det er viktig å ta et oppgjør med mange av forestillingene her i tråden. Hvor fra kommer forestillingene folk har om 'radikal kjønnsideologi'? Konkret; Hvilke kilder påstår at dette faktisk er en ting, og for politiske influencere -- hvilke kilder viser disse til igjen eller hvem betaler dem for å spre forestillingene? Vi vet at Russland og Heritage Foundation sprer forestillingene. Hvem andre? Hvor fra kommer forestillinger om 'ubegrenset innvandring', konkret? Hvem påstår at dette er en ting? Jeg snakker ikke om statistikk, men om hvem som sprer forestillingene. Russland er en aktør. Hvem andre? Dette er eksempler på misinformasjon som forsøker å skape et inntrykk av at myndighetene i vestlige land ikke har kontroll og lar seg villede -- og de samme aktørene som sprer disse forestillingene pusher på at vi trenger folk som Putin og Trump for å rette opp i problemene de påstår at vesten har.
-
-
Dinesh D'souza er ikke en seriøs kilde, ikke for noe som helst, ja han har nok noen fantasier om at venstresiden er på lag med islam, men det er også alt, en bør virkelig ikke høre på en høyreekstremist som også er konspirasjonsteoretiker og en prominent kristen apologet, fyren er klin kokos bare så det er nevnt, ikke en fyr noen som helst bør høre på.
-
På´n igjen. Ellers er det vel rett og rimelig at priviligerte/makta får kritikk. Kronprins Haakon Det er ikke lederskap å ri på en bølge av nasjonalisme.
-
Ny PC, hva velger jeg? (komplett.no)
IcedStrider svarte på Kampsport sitt emne i Hjelp til kjøp og salg av PC
Ett lite tips til trådstarter. Ta å sjekk Elkjøp. Så de har kampanje igjen hvor hvis du kjøper 2 produkter, så får du igjen 1000,- pr 5000,- du bruker. Da kan du øke prisen på utstyret, så trekkes pengene ifra i kassa. Kjøper man for 15000,-, så koster det kun 12000,-, kjøper man for 20000,- så koster det bare 16000,-, som så vidt er over budsjettet ditt. Jeg brukte det forrige gang de hadde noe, og for å få rabatten, så la jeg bare til en liten billig ting til for å få 2 produkter. Men de har kun stasjonære PCer med 16GB ram i de prisklassene om dagen, men det kna som regel enkelt settes inn mer selv. Ett par eksempler: https://www.elkjop.no/product/pc-datautstyr-og-kontor/pc/stasjonar-pc/pcspecialist-core-228-r5-7161tb5060-stasjonar-gaming-pc/916368?qid=0d62ec41711ff6e2c7c7fca53af27e8f https://www.elkjop.no/product/pc-datautstyr-og-kontor/skjermer-og-tilbehor/pc-skjerm/samsung-g5-2024-27qhdva165hz1mscv/746288?qid=ac4942c02069477459d8ebca58977d5f Skjermen jeg linket til over er allerede halv pris på, satt ned fra 3000,-, og man får ytterligere rabatt på den. De 2 over gir pris på 16480,- etter at 4500,- er trekt av i rabatten. De har samme PC med 5060ti som koster 2000,-, men gir 1000,- mer i rabatt, som da koster 17480,- (Frakt ikke medregnet, men er gratis hvis man bestiller og henter hos nærmeste Elkjøp). Elkjøp har også kompnenter for bygging om dagen, men har ikke sjekket dem ut. -
Forsøk på å koble venstresiden til islamisme og høyresiden til annen høyreekstremisme er simpelt, det er kjedelig og det er skivebom som vanlig. Klassisk tilfelle av at man tar to ting man ikke liker og gjør alt man kan for å få det til å bli én ting og skape enkle fiendebilder. Faktum er at hverken venstre- eller høyresiden støtter noen av disse tingene. Han pro-russiske gjøken du deler videoen til er forresten ganske klin kokos. Kanskje man skulle fått informasjon fra andre steder enn videoene til én som har forsvart slaveeiere, hevdet Demokratene ønsker et nytt tredje rike og trakasserer barn som har overlevd skoleskytinger?
-
Vel, menneskeheten bestod av to personer (ok, 4 om vi tar med forendrene) så blir den endre drept av den andre.. Selv DET var ikke gode nok odds, (hva med milliarder av personer).. DESSUTEN, opplysningens tidsalder. for helvete.. du ser jo at han fikk opplysning fra gud direkte og likevel gikk det til helvete. Hvor mye bedre opplysning har vi egentlig i dag. EDIT: Hvorfor tok egentlig gud kontakt, hadde han ikke fri vilje ? Hvorfor har gud sluttet å ta kontakt ?
-
Er det ein vanleg allianse?
-
Nei, kraftkrisen er ikke enkel å løse
obygda svarte på inside_997084 sitt emne i Diskuter artikler (Tu.no)
Nordpool har ingenting å gjøre med datasentere..Datasentere er i bunn og grunn facebook på steroider mhp å lure unna verdier fra beskatning. Er man virkelig så naiv og blind at man ikke ser dette så er man ofte blendet av egne interesser.. -
For to år siden brant det ned et hus rett bortenfor der jeg bor, som jeg sikkert har nevnt før. Det er snart bygget opp igjen og innflyttningsklart i nåtidens arkitektur, altså ikke en "kopi" av det forrige huset. Samme høyde, virker ellers større og er til salgs. Jeg vet ikke årsaken til brannen, eller hva som skjedde med familien som bodde der. Lokalavisen skriver ikke mye om brannene i kommunen, men leste at eieren reagerte på hvor tidlig han måtte svare på spørsmål av politiet. Jeg våknet klokka 04 om morgenen av sterk lukt. Da var brannen nesten slukket. Dette var en brann som ikke spredde seg heldigvis, ellers kunne den ha rammet meg. To av naboene måtte evakurere. Alle beboerne kom seg ut, en fikk lettere brannskader. Huset brant ned til grunnen, selv om brannmannskapet var raskt på plass. Trehus brenner antagelig godt.
- 55 svar
-
- 1
-
-
Dette er siste nytt fra venstresiden nå. De kommer stadig opp med nye "ytre høyre" ting.
-
Kanskje lurt å lese seg litt opp på tysk politikk... Ingen av partiene i Tyskland vil ha "ukontrollert innvandring". Samtlige partier i riksdagen vil derimot innføre tiltak for å begrense innvandring. Det gjelder også både forrige sentrumsregjeringen ledet av SPD, og den nåværende konservative regjeringen med CDU/CSU. Det eneste partiet som ønsker mer liberale asylrettigheter er Die Linke, men heller ikke de vil ha noen økt innvandring.
-
En allmektig, alt-vitende Gud utenfor rom/tid og som ikke kan gjøre inngrep blir som en filmskaper som ser på filmen han har skapt. Skaperen vet alt om hva som skjer i filmen fra start til slutt, fra universets start til universets slutt. Personene i filmen tar egne valg hele tiden, de tror det selv i alle fall, men alt er allerede forutbestemt og designet så valgene de tar er kun en illusjon om fri vilje forutbestemt av skaperen. For de inne i filmen så er alt utenfor helt irrelevant og meningsløst, og innholdet er hva det er og kan ikke endres. Skaperen er tross alt utenfor tiden inne i filmen. Eller om skaperen kan redigere innholdet men aktivt velger å lage, og bevare en film full av nød, smerte og lidelse så er det litt absurd å tilbe en slik skaper om du er en av karakterene i filmen, er det ikke? Men uansett har du vel ikke noe annet valg fordi du allerede er laget til å tro det du gjør i skaperen eget bilde.
- I dag
-
Ny PC, hva velger jeg? (komplett.no)
IcedStrider svarte på Kampsport sitt emne i Hjelp til kjøp og salg av PC
Windows lisesnsen er det veldig enkelt å få til rundt 100,-, ikke verdt mer om dagen siden Microsoft om dagen bruker dataene om dagen, og mye popp ups osv som irriterer. Da har man litt mer å bruke på andre komponenter. TS ønsket også skjerm til prisen, som heller ikke hjelper med dagens komponent priser, selv om skjermer er billige om dagen.- 37 svar
-
- 1
-
-
De siste dager og beistets merke
skaftetryne32 svarte på Mflj sitt emne i Religion, filosofi og livssyn
Har du sensorer som merker dette på ett vis som vanlige dødelige ikke kan? -
Får ikke frem bilde ikoner på mine videoer
IcedStrider svarte på kjell arne halv sitt emne i Maskinen fungerer ikke
Har du testet å trykke "Bruk Standard" knappen her, så kommer visningen tilbake til standard, hvor Windows viser eget bilde den henter ut av filmen, hvis filen er ett format som den kan gjøre det ifra. -
Da har du valget, gjøre noe eller ikke gjøre noe med verdenssituasjonen. «Herren sa til Kain: «Hvorfor er du harm, og hvorfor ser du ned? 7 Hvis du vil gjøre det gode, kan du se opp, men hvis du ikke vil gjøre det gode, ligger synden klar ved døren. Den ønsker makt over deg, men du skal herske over den.» Her har Kain full mulighet å velge om han skal drepe eller ikke, men sinnet hans tok overhånd, selv om skaperen prøvde å veilede han. Folk dreper ofte i sinne. Oddsen er nok sunket i opplysningens tidsalder. «Du skal vite at i de siste dager skal det komme vanskelige tider. 2 For da skal menneskene være selvopptatte og pengegriske, brautende, hovmodige og spottende, ulydige mot foreldre, utakknemlige og uten respekt for det hellige, 3 ukjærlige og uforsonlige, baktalende, ubeherskede, rå og ondsinnede, 4 svikefulle, oppfarende og innbilske,..»
-
Nei, kraftkrisen er ikke enkel å løse
Simen1 svarte på inside_997084 sitt emne i Diskuter artikler (Tu.no)
Ja, la oss bare skru landet tilbake til 1990. Alt var sikkert bedre før Nordpool og verden forandrer seg aldri så det er like greit å holde på det gode gamle og kjente. Hva skal man med kraftkabler, vindkraft og kraftkrevende industri liksom. Eller hvorfor ikke 1950 når vi først er i gang.. /s
