Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Har du sett på nyheter i dag??
  3. Har du hørt på podcast/radio idag? For min del podcast her. 🙃
  4. Vi ønsker dere en fin og god lørdagskveld.♥️♥️
  5. Ikke verre en at ChatGPT spyr ut med det mennesket har innprentet den med.
  6. Vi har kost oss med Hamburgere og Pommes Frites til middag i dag.🍔🍔🍟🍟😋😋
  7. Har du nøtter hjemme??
  8. Forvarming funker knall, og appen har vært pålitelig og stabil. Sterk kontrast til det jeg opplevde med Peugeot! Det eneste jeg har å utsette på bilen er mangelen på bakseteplass, litt stor svingradius og at ryggekameraet blir veldig fort tilsmusset.
  9. Jeg har fortsatt traumer etter "Femhærerslaget". Kanskje den aller verste oversettelsen i norsk historie. Nei, all verdens "hjelp"-titler og "aksjon skyskraper" er ikke verre.
  10. Ja, antall bønder synker .. .. men dyrket areal per bonde stiger .. .. mens stordriftsfordeler og økt effektivitet gjør faktisk at produsert mengde stiger Som i alle andre bransjer - er det ikke en bra ting at vi får mer for pengene?
  11. "Power" kan i nokre kontekstar oversettast med "makt", men med "kraft" i andre. Når det kjem til desse ringane så gjev dei bærarene overnaturlige krefter. At bærarane av ringane også er mektige kjem tildels av at dei vart smidd av mektige personar for å gje krefter og har gått i arv mellom slike sidan, men òg at overnaturlige krefter gjev makt. Den mest intuitive oversetjinga av "The Rings of Power" er derfor etter mi meining "Kraftringane". Gollum gjekk med Den eine ringen i fleire hundre år, det gjorde han ikkje mektig, men det gav han ulike krefter og eigenskapar. @HNetrom
  12. Hei. Driver å rydder i ett dødsbo, og lurer på om noen har kunnskap om noen høyttalere, platespiller og forsterker, hva det kan være verdt, er usikker på tilstanden på tingene.
  13. Det ble minimal innsats i dag. Jeg stekte noen grove pitabrød og fylte dem med kylling, en kjapp salat og en dæsj rømme. Men takk for forslagene tidligere.
  14. Hvis en som er en ikke-offentlig person driter seg ut, så driter man seg ut for max 100 pers kanskje. Om man driter skikkelig på draget får kanskje hele bygda vite om det. Og det varer kanskje en uke eller to hvor folk baksnakker en. Om en offenltig person driter på draget så driter du deg ut foran millioner av mennesker og om du har skikkelig bæsja på leggen så kan det strekke seg over landegrenseer og nå billioner av mennesker. Og det varer kanksje i flere år, hvor media graver seg ekstra ned i livet ditt bare fordi du dreit skikkelig på draget. Uavhenging om man er en offentlig person eller ikke så er det ikke slik at offentlige personer (eller vanlige personer) automatsik får en super mental helse når man trer inn i offenltigheten. Man får sikkert litt medietrening, men den mentale helsen blir jo ikke nevneverdig styrket at den grunn. Jeg er ikke lege, men ikke kom her å si at å drite seg ut foran millioner av mennesker ikke påfører en ekstrem mental påkjenning. Uansett hvor stor eller liten saken er. Jeg er ikke en offentlig person heller, men det overrasker meg litt hvor kort tankegangen til visse mennesker er som ikke har evne til å sette seg inn i andre menneskers situasjon.
  15. Jeg digger det, og troller entitled nerds på steam forumet som klager og syter.
  16. Det kan være noe i det. Perioden etter 2. verdenskrig er den lengste sammenhengende perioden uten en større krig i Europa så vi kan gjerne hevde at vi er i en unntakssituasjon.
  17. Jeg samler veldig lite spill selv. Men det handler om at jeg ikke prioriterer å la de ligge til jeg bestemmer meg for å få tid til å spille de. Da kjøper jeg de normalt ut i fra hvilke jeg kjenner jeg har behov for. Men ja, det er blitt overraskende mange som samler på spill. Jeg skjønner godt at det gir mye klingende mynt i kassa.
  18. Ikke smart å gamble på dette.
  19. Noen her som kalla på meg?
  20. Man vil kunne med rette anføre at manglende rapportering fra selskapet gir jo staten et merarbeid med å føre tilsyn med selskapet. Dette i form av manuell saksbehandling som potensielt bokettersyn og unødvendig korrespondanse for å skaffe til veie manglende opplysninger for å vedlikeholde offentlige registre. Så da er det naturlig å stille daglig leder personlig ansvarlig når ingen andre har formelt ansvar for å melde inn dokumentasjonen. Da er det naturlig med tvangsmulkt som en reaksjonsform.
  21. Det finnes flere varianter man kan velge mellom på speedometer men jeg kunne ha tenkt meg en tredje Lading har ikke vert problem med kabel. Iphpne Plata virker greit og du har kontroll med tlf via carplay. Det er også en funksjon som minner deg på at du har telefonen liggende der når du går ut av bilen.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...