Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Ikke bare det, om det er 10% økning i råvarepris velger butikken å nær doble prisen. Dette forklares med at de liksom skal beskytte seg imot et nervøst marked. Snakk med noen som selger noe annet enn mat, vis de kalkylene og legg til at dette er varer vi kan anse som livskritiske. Jeg støtter ideen til Erlend Mørch. Statsalat-sjappe hvor vi kan kutte ut familien Vinchelanche som henter enorme verdier fra Norske lommer fordi de har monopol.
  3. Står ingenting om saken i Høyres partiprogram 2025-2029. (side 62)
  4. Det er jo smart å gjøre det, med tanke på at de ønsker å avvise at han er invitert og deltar i en offisiell overrekkelse. I tillegg er det penger spart. Tror de har lært noe av utvekslingen av spioner/fanger, hvor "hjemkomsten" av russiske spioner har blitt benyttet til PR-formål, gjerne med Putin personlig til stede. Det er ikke like glamorøst å bli plukket opp av en drosje langt ute i periferien.
  5. Han tar ikke feil. Drift er i økende grad erstattet datasenter med høy grad av automatisering. Det trengs fremdeles folk, men etterspørselen er lavere og synkende i forhold til antallet søkere. Jeg tror ikke jeg overdriver hvis jeg påstår at 9 av 10 er overflødige. Det kan være verre for enkelte utlyste stillinger er deltid eller vikariat.
  6. Hanhijnn

    Ny elbil i brann

    Det er særlig gamle dieselbiler som brenne, og Opel Zafira er en versting. Var den som tok knekken på parkeringshuset på sola også. Med gamle bensinbiler som en god nr. to.
  7. Tviler på den teorien. Hvorfor man vektlegger ord vs rene regneferdigheter er uansett veldig uheldig. Jeg tror mer en metode der man regner mye..og så senere i skolegangen tar opp tråden med ord. Ord er også veldig tvetydig i sin natur..derfor oppnår man trolig ikke annet enn mer forvirring med tekst oppgaver. Algebra er en fin måte å lære både ord og rene mattekunnskaper på. Derfor ville jeg introdusert Algerbra svært,svært tidlig. Å finne den ukjente og lære teknikker her er selve essensen i matematikk. Vi bruker jo matematikk nettopp til å finne frem til noe ukjent.
  8. Og det er jo bra, siden laderne sitter inni bilen. 😉
  9. For de som lurer på hva trance-musikk har med krigen å gjøre. Med litt kjapp hoderegning utgjør festivaldeltakere ca halvparten av de gjenværende gislene. Med forbehold om hvor oppdatert disse tallene er, men det var postet ganske nylig (2-3 dager siden). Det burde være mer enn nok grunnlag for at vestlig media skulle belyse denne vinkelen, men nei.
  10. Prisen vil sannsynligvis gå ned i nord og opp i sør der de mangler kraft.
  11. Prøvde å definere hva jeg ikke definerer som fantombremsing. Motorvei har vi lite av på nordvestlandet, så der kan du ha et poeng. Men vi opplevde det ikke når vi kjørte til og rundt Oslo i sommer heller. Mulig vi var heldige bare.
  12. I dag
  13. Troller du? Hvis ja: godt jobba, du klarte faktisk å få meg til å reagere 😁 Hvis nei, så tror jeg du bør utvide horisonten din litt.. Hvis du med IT-Drift mener det der slitne kontoret nedi kjelleren hvor det sitter noen introverte sjeler på intern-IT for å hjelpe folk å slå på dataskjermen har du nesten rett. Disse blir det dessverre færre av. Hvis du tenker på de som fysisk setter opp og drifter infrastruktur, både for servere og nettverk så tar du temmelig feil. Er greit med liv der, og for den jevne arbeidstaker som har litt driv, så er min spådom at jobben innen drift er tryggere enn i programmering. Både fordi du gjerne vil ha (evnt må ha) folk on-site/near-site så du ikke like lett kan outsource alle til utlandet, samtidig som det ikke er så lett å få AI til å gjøre den fysiske delen av jobben. Vibe-coding derimot er jo det nye nå. Du kan ikke erstatte alle programmere med dette, men du kan fjerne en god del av de, og sette de flinkeste som er igjen til å rette opp i de feilene "AI" genererer. Til OP: innen IT er det dessverre slik at man gjerne må starte litt på "bunnen". Har du forsøkt deg på diverse helpdesk stillinger osv også? Overraskende artig selv om det kanskje ikke er det du har utdannet deg til. Men det er mye god kompetanse på helpdesk, og man kan lære masse bra.
  14. Jeg synes at NRK har ei dårlig og ensporet dekning. Slik det fremstår for meg er dekninga til NRK tilsvarende en som ikke greier å finne baken med begge hender. NRK viser folk som oppfører seg som dyr og brennende bildekk. Ingen sjanse for at de har noe dekning fra Tel Aviv på sitt beste eller folk som på sivilisert vis minnes offre og setter søkelyset på gislene. Det er folk som utagerer på forkastelig vis. Myndighetene der borte har gått tom for celler til å holde folk i kortvarig frihetsberøvelse. Det viser likevel ikke hele bildet. For de som vil se litt utover den monotone fremstillinga i NRK. Som jeg har nevnt tidligere var det en fantastisk hendelse torsdagen som var i Tel Aviv hvor 30-40k mennesker kom sammen som én enhet. Video gjør ikke rettferdighet for denne hendelsen, spesielt ikke før det kommer mer oppløste utgaver. Ord eller bilder kan ikke beskrive hendelsen. Det nærmeste man kommer tror jeg må være "en religiøs opplevelse" eller "åpenbaring". Tel Aviv, Torsdag 14.08.25 Hamas forsøkte å stanse musikken en oktoberdag i 2023 og trance-bevegelsen har kommet sammen i styrke og reist seg fra sanden. En gang spilte musikken i Norge også, men i dag er det hatet som har tatt over. Etter hva man kan se i media er det svært mange som musikken har stoppet å spille for eller at den aldri noen gang har spilt for enkelte. Musikken må aldri slutte å spille. All the people on this earth are truly one...
  15. Mission Impossible Final Reckoning er tydeligvis ute for strømming nå... Det er 17 "versjoner" å velge mellom for å laste ned, i 4k. Minst like mange i andre format. Helt vilt. Vanligvis er det bare 1-2 versjoner.
  16. 31 433
  17. Trump: –⁠ Zelenskyj kan avslutte krigen nesten umiddelbart Hvis han ønsker det, sier USAs president Donald Trump. https://www.vg.no/nyheter/i/mPJbjp/donald-trump-zelenskyj-kan-avslutte-krigen-med-russland Så da vet vi utfallet i kveld.
  18. Husk å holde dere aktive fysisk, samme hvor gøy det er å spille. Jeg var aktiv med friidrett og senere dansing, men med årene har selv jeg fått en stillestittende livsstil og det kan føre til en tidligere død. Det er beleilig å skylde på Covid-nedstengninga, men jeg endte opp med 50+ kg overvekt før jeg greide å reversere utviklinga. Sånn sett er nye spill verre da de er mer omfattende og man gjerne spiller en karakter over måneder og år. Mengden innhold har også økt. I såkalte live-service-spill stopper det aldri med innhold. Eldre spill er "snillere" da de kan nytes i få timer av gangen og ikke har en kontinuerlig konkuranse online i å være best. Selvsagt alt etter som hvor seriøst man tar å hevde seg på speedrun.com. Da er selv gamle spill altoppslukende av tid.
  19. Vi har ingen planer om det Føler du at søvnen kommer nå??
  20. Det skjer ikke lengre idag. Det lengste jeg har streamet er faktisk 10 timer nesten i streak. Men det lengste jeg har spilt generelt, da snakker jeg ikke om kun streaming. Da snakker jeg også om vanlig spilling. Det er 32 timer i nesten i strekk. Jeg kommer aldri i verden til og slå den rekorden min der, det får andre gjøre. Det lengste jeg spiller i dag i dag er ca 12-14 timer. 🤗🙃😊 Har du tenkt og ha med deg selv?
  21. Sorry, det gikk litt fort for oss i svingene Det har vi også Vi har mange vinylplater.🥰🥰
  22. Vi beklager dobbelpost
  23. Dere sa jo at dere har sett streamen min i går i en annen tråd, "Svar med smileyer" leken. 🤔 Har ikke dere det? 😳 Ikke jeg forresten. Jeg har manga bøker.
  24. Vi har bare funnet noen par chipssorter som vi ikke liker.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...