Gå til innhold

All aktivitet

Denne strømmen auto-oppdateres

  1. Siste time
  2. Venstresiden skal bare se an, kanskje den bikker 40 før noe blir gjort.
  3. Det er et godt poeng Simen1 drar opp om at det ikke alltid er rasjonelt å bytte ut en fullt fungerende fossilbil bare på grunn av pumpeprisen, spesielt hvis man har behov for henger eller langkjøring der rimeligere elbiler ofte kommer til kort. Utfordringen er vel at for mange så er det ikke et valg mellom "to biler", men at den ene bilen de har nå har blitt en enorm økonomisk belastning som de ikke bare kan "bytte ut" uten betydelig kapital.
  4. Jeg ønsker ikke å latterliggjøre, men å påpeke at ideen om avanserte tidligere siviliasjoner er en fantasi uten bevis til å begrunne det. Selvsagt klarer ikke du ett innlegg uten barnslige personangrep. Det handler selvsagt ikke om ikke å tørre å tenke utenfor polstrede vegger, men om å la konklusjonene følge av bevis, og ikke som du, starte med konklusjonen og så kirsebærplukke kun de bevisene som stemmer med denne. Det finnes ingen gode bevis for avanserte, forsvunnede sivilisasjoner, men mange gode bevis for at de aldri har eksistert. Forskere avviser derfor dette fordi de følger et evidensbasert fag, ikke fordi de ikke forstår eller ikke tør annet. Det er ekstremt arrogant av deg å mene at du har forstått dette mye bedre enn en samlet forskerstand.
  5. De har vel alt å tjene på "å være fornuftige" hvis han gir seg ja. Se på oss. Ikke vår feil at det ble stengt der 🤷
  6. Sånn da er Kupevifta i bilen gåen den ble skiftet 8 Desember 2020 da holdt den nesten 5 år og 133 870 km 😀 ny er bestilt ny kommer i morgen 😀
  7. At det skal være bedre hygienisk handler vel strengt tatt mest om barn uten lukkemuskel kontroll, det er ikke en god unnskyldning for voksne menn med en anakonda å vise frem😉 Bare kødder. Bruk hva faen du vil, hvem bryr seg, og om noen faktisk bryr seg, føkk dem.
  8. Hanhijnn

    Tesla - kaféen

    Min 2022 Model Y ble også veldig god på dette etterhvert. Men det ser ut til at min nye Juniper må lære alt pånytt. Den starter tilsynelatende fra "scratch" igjen. Litt skuffende, men den blir sikkert bra etterhvert den også. Jeg har satt automatisk fart til +5 km/t.
  9. Ja, for da kan du la barna fullføre spillet for deg🙂
  10. Fyren er en velkjent løgner og straffedømt svindler, det er ikke mer og si om akkurat denne fyren, og det er ikke verdt å bruke ens tid på denne plagiatoren. Hadde det vært noe faktisk bevis så hadde du sikkert linket til dem, men de eksisterer jo ikke. Det er jo også alt det er vogn spor som nå er dekket av vann pga helt naturlig havnivå stigning og geologiske endringer.
  11. En jury i New Mexico slo tirsdag fast at sosiale medier-selskapet Meta har brutt delstatens forbrukerlov ved å unnlate å opplyse om risikoen for brukerne.Les hele artikkelen på Tek.no her
  12. Endelig er fortnite på vei ut. Håper ingen ting nytt overtar fordi barna er lei av å kikke ned på en skjerm hele dagen.
  13. Jeg synes programvarehusene er altfor kjapp ute om å beklage seg. I tillegg så tipper jeg mye av den koden som skrives i dag, uansett hva den brukes til, er AI generert, eller delvis AI generert - f.eks ved at utvikler bryter en problemstilling ned i mindre oppgaver og lar AI løse oppgavene hver for seg. Så, hvorfor skal spillprodusenter holdes til en annen standard? Hvorfor er det slik at AI genererte bilder (og musikk) er fy-fy, mens AI generert kode, og dokumenter er helt innenfor? Hva mot å la spillutviklerene bruke AI, mot at man slipper å betale 7-800 kr ++ for spillene? Sikkert kjempelett å lage spill i disse dager? Spesielt med AI som programmerer spillene for en? Bare å lage spill selv da? Ingenting som stopper en? Nei, de kan bruke AI så mye de vil. Kunne ikke brydd meg så mye mindre.
  14. Bjerknez

    Tesla - kaféen

    I dag fikk jeg oppleve lakkkvaliteten på Tesla på nært hold. Kom i prat med en som vasket bilen før meg i en selvvaskehall hvor han sa til meg etter vask at det hadde løsnet et lite flak med lakk nederst på hjulbuen bak når han spylte av bilen. Dette var i følge han en knapt år gammel Model 3. Et lite felt på rundt 1 cm var lakken helt borte. Hvordan er dette egentlig mulig? Jeg har aldri noensinne opplevd at lakken har løsnet på noen av mine biler i løpet av de 32 årene og sikkert rundt 10 bilene jeg har hatt. Selv ikke de rustne ungdomsbilene jeg har hatt. Tesla er jo en bil jeg har litt skapsans for og kanskje kommer til å vurdere i fremtiden, men for en som liker og holde bilen ren og vaske den jevnlig så er jo slike ting ikke akkurat ønsket. Jeg tenker hvor bra bil en Tesla hadde vært hvis dem la litt jobb i kvaliteten. Det er det eneste jeg har i mot Tesla (ved siden av manglende headup display). Jeg viste at Tesla hadde problemer med dette på eldre modeller, men er dette problemet fortsatt gjeldende, eller var han som blandet lakken den morgenen bakfull?
  15. I dag
  16. Vel en kan si det handler om den følelsen en sitter igjen med når det er ferdig, jeg kan lett forstå at serien totalt sett er 9,5 for det er det inntrykket mange har etter å ha sett den serien, den har ekstremt høy kvalitet over hele linja, manus, skuespillerprestasjoner, filming og regi det er mye nær perfeksjon her, men det er også sånn at det er rangering av hver enkelt episode på imdb, de 2 episodene med lavest skår har dog 7,9, temmelig høyt ja, man må nok regne med noe fanatisk aktivitet. https://www.imdb.com/title/tt1683090/?ref_=sr_t_62
  17. Jeg ser appen har fått seg en beskjeden oppussing nå... Tja....hva skal man si... Jeg vil vel si det var hakket bedre, men forandingene er små skal sies... --------- Er det forresten bare jeg som irriterer meg over at det ikke går ann å spole i låter fra knappene på rattet?
  18. Kruttsterk kaffe, eller 30 gram traktermalt kaffe og 2,3 dl vann
  19. Enig. The Martian er fortsatt min favoritt filmatisk. Når jeg sier lang, så snakker jeg bare om tid, ikke at den er kjedelig ellerno. I bøkene er det ganske mye beskrivelser av teknisk art som ikke tas med i filmene, og som maler et langt rikere bilde av forutsetningene, årsakene, rammene for det som skjer. Jeg antar at en del av det er utelatt for å gjøre filmene litt mer tilgjengelig for et bredere publikum. Men det er også deler av handling som er utelatt, som Grace's innsats for å redde Rocky uten at jeg skal gå inn på detaljer om det her. Her er en sekvens hoppet over, en annen redusert til en rask klipp-sekvens og svært komprimert. I The Martian er det også utelatelser, og noen ting er forandret fra boken, enkelte ting og sekvenser i filmen var ikke i boken overhodet. Jeg har forståelse for hvorfor, men det er like fullt avvik fra boken. Men det er trolig også som du sier, at PHM mangler nettopp Ridley Scott-faktoren. Samtidig har The Martian noen klare tekniske avvik fra realisme, og noen goofs i det visuelle etc. F.eks. effekter av vindstyrke i en atmosfære med et lufttrykk på 1% av jordens, at trykksatt hab-canvas flapper i vinden, diverse slike ganske åpenbare ting som bryter illusjonen fra tid til annen. Likevel syns jeg The Martian fungerte bedre for meg. Hvem vet, kanskje det dukker opp en "director's cut" for PHM også.
  20. Iran er godt inne på topp 10 land som er avhengig av stredet. Hvorfor skulle de beholdt stredet stengt hvis Trump gir seg?
  21. Så Lost Boys for første gang i går, en god film. Men jeg kan ikke helt gi slipp på tanken om at den virket litt "rushed" i visse partier. Hvordan filmen bygger opp til det store oppgjøret med vampyrene er ikke spesielt overbevisende, den mister litt gnisten på slutten. Den har også litt humor her og der, som faktisk fungerer ganske greit. Vampyr makeupen er top notch da. Det skal den i det minste ha.
  22. De estimerte totale tapene i kamp for fienden fra 24.02.22 til 25.03.26 var omtrent:
  23. Aurora med sanghyllest til World of Warcraft Les hele saken på Gamer.no»
  24. 28 729
  25. Det er nok ikke så vanskelig å måle samfunns bidraget fra ulike næringer sett opp mot energiforbruket.. Problemet er at ingen har turt eller villet gjort det. Man burde se nærmere på dette. Vi må sikre at næringer som bidrar mye til samfunnet får gode vilkår,mens snyltere bør betale f.eks ekstra avgifter. Næringer som gir lite kroner tilbake til samfunnet pr kwh forbrukt bør sees på som uønsket.
  1. Last inn mer aktivitet
×
×
  • Opprett ny...